Відмінність версій Windows 10

Безліч офіційних версій Windows 10 збентежило значне число користувачів і поставило їх перед складним вибором. Існують модифікації Віндовс 10 для настільних комп’ютерів і мобільні версії. Весь перелік редакцій включає в себе 8 штук. При цьому кожній з версій присвоюється певний номер, який залежить від встановлених пакетів оновлень.

Нижче представлено докладний порівняння і основні відмінності видів операційної системи з індексом «10» від компанії Майкрософт і рекомендації, яка саме версія нової Windows 10 підійде краще для установки в комп’ютер, виходячи з конкретних користувальницьких вимог, так як кожна має індивідуальні відмінності по функціональності.

Базові (загальні) функції, які об’єднують всі модифікації Windows 10

Класифікувати версії Віндовс 10 можна по типу використовуваних пристроїв:

  1. Для стаціонарних комп’ютерів, ноутбуків, комплектуючих виду «Трансформер»;
  2. Для смартфонів, планшетів (мобільних гаджетів).

У першій групі знайшли своє застосування версії: професійна, домашня, корпоративна, для навчальних закладів і IoT. Для мобільних девайсів добре підійдуть: Віндовс 10 Mobile і Mobile Enterprise.

У всі версії розробники повернули кнопку «Пуск» і доповнили її ще деякими можливостями, яких не було в попередніх редакціях. Так як в даний час будь-якому користувачеві вже важко існувати без інтернету, нарешті вбудований браузер «Edge» дозволить повноцінно працювати в глобальній мережі.

Все Віндовс 10 мають голосовий помічник, покликаний полегшити управління ПК і швидко знаходити потрібну інформацію не тільки в пам’яті девайса, а й у всесвітній павутині. Віртуальні робочі столи забезпечать комфортне перемикання користувача на різні види діяльності. Всі повідомлення комунікаторів об’єднав в собі спеціальний Центр повідомлень. У разі коли девайс оснащений сенсорним дисплеєм, то вбудована служба Continuum надасть користувачеві зручне перемикання методу управління гаджетом.

Які основні відмінності мають версії «Десятки»?

Mobile

Найменування редакції ОС вже яскраво відображає її ставлення до другої групи за класифікацією. Якщо розмір дисплея мобільного девайса не перевищує восьми 8 дюймів, то можна встановлювати і користуватися цією операційною системою. Вона має можливість синхронізації з Віндовс 10 встановленої на стаціонарному комп’ютері власника і в ній є повний перелік програм з модифікації «Домашня».

В ОС встановлено додаток «MS Office» адаптована для смартфонів і планшетів. Використовуючи спеціальну службу «Continuum» можна з’єднати мобільний девайс, наприклад, з клавіатурою і монітором, і потім працювати на ньому, як на настільному комп’ютері.

Mobile для корпоративних клієнтів

Відрізняється від корпоративної модифікації Віндовс 10 можливістю функціонування на смартфонах і планшетах і має підвищений рівень безпеки.

IoT

Ця версія ОС спеціально розроблена для функціонування в роботах, терміналах і т. П. Має більш доступного режиму, наприклад, з метою роботи в платіжних терміналах.

Home (базова)

Дана редакція домашньої Віндовс 10 є стандартною, і саме їй будуть оснащуватися значне число реалізованих в загальних торгових точках комп’ютерів, ноутбуків, нетбуків і трансформерів. У порівнянні з іншими версіями «Десятки» в неї включені лише основні функції.

Home (з 1 мовним пакетом)

За функціональністю повністю аналогічна «Домашньої», але не можна в ній змінити мову ОС. Вона дешевше, ніж базова редакція і планується для поширення в державах, що розвиваються.

Pro

Відноситься до преміальної категорії версій «Десятки» і отримала найменування «Професійна». Додатково до основних функцій базової модифікації ОС оснащена функціоналом для малого бізнесу, наприклад, віддаленим керуванням.

Enterprise

Редакція для Корпоративних клієнтів схожа на Професійну, проте в неї включені ще додаткові функції, так як покликана служити на підприємствах середньої чисельності персоналу. Впроваджено посилена система безпеки.

Education

Є аналогом за своїми можливостями Корпоративної редакції Windows 10, крім того, що вона призначена саме для освітніх установ.

висновки та рекомендації

Після ознайомлення з описами всіх редакцій нової системи можна зробити висновок, що основні можливості, що входять в Домашню (базову) версію ОС для всіх однакові. Відрізняються вони лише деякими бізнес-доповненнями.

Головне перед установкою конкретної модифікації Windows 10 слід переконатися в призначенні ПК і його можливості в частині оснащення, наприклад, чи підтримується Continuum девайсом або чи є додаткові пристрої, як сканер відбитків пальців для Віндовс Hello.

Необхідно відзначити, що лише Домашня і Професійна версії реалізуються в роздрібних точках збуту. Корпоративну можна купити, маючи корпоративну ліцензію, а модифікацію для навчальних закладів – тільки за програмою ліцензування для освітніх установ.

Ссылка на основную публикацию