Відновлення битого жорсткого диска програмним способом

Жорсткий диск (ЖД, HDD, вінчестер) – одна з найбільш ненадійних складових комп’ютера. Його легко може вбити стрибок напруги або надмірно великі пульсації напруги на лінії +12 В (грішать цим неякісні блоки живлення). Повільно виводять з ладу накопичувач і вібрації, якщо він недостатньо жорстко закріплений в корпусі. Переворот диска під час роботи може викликати зміщення головки шпинделя і, внаслідок, поломку диска. Подібна крихкість вінчестера обумовлена ​​його внутрішньою конструкцією. Крім того, як і будь-який виріб, вінчестер має певний ресурс роботи. У сучасних моделей термін служби складає 5 і більше років (в залежності від якості збірки і компонентів). При апаратних проблемах відновлення жорсткого диска часто неможливо, або можливо, але на короткий термін, який допоможе трохи відтягнути покупку нового пристрою.

Програмні проблеми ЖД також доставляють користувачеві незручності і можуть привести до втрати важливих даних, але вони не такі небезпечні для самого пристрою. Відновлення жорсткого диска в цьому випадку гарантує його довгу і стабільну роботу, якщо ЖД не має апаратних проблем. Як відновити жорсткий диск? За допомогою застосування спеціалізованого ПЗ! Даний процес досить простий і може бути проведений навіть неспеціалістом в домашніх умовах.

Програми для відновлення жорсткого диска

Перш ніж почати відновлення жорсткого диска, необхідно встановити наступний софт:

 1. Victoria HDD 4.47. Надійний і перевірений часом, але вже застарілий інструмент, давно не отримував оновлень. Підійде в першу чергу для діагностики жорсткого диска, відновлення виробляє погано, не може відновити деякі жорсткі диски,
 2. HDD Regenerator. Основний робочий інструмент для відновлення HDD. Допомагає в більшості випадків, але є платним (втім, існують активатори для нього),
 3. (Опціонально) AOMEI Partition Assistant Standard Edition 7.0. Для відновлення тих жорстких дисків, які мають апаратні проблеми.

Найменшою організаційною одиницею основної пам’яті ЖД, доступної користувачеві, є сектор. Розмір сектора сучасних накопичувачів дорівнює 4-8 кбайт. Їх число вимірюється сотнями мільйонів і навіть мільярдами. Кожен вінчестер має певну кількість “запасних” секторів (~ 10% від обсягу). При несправності “основних” секторів жорсткий диск позначає один з “запасних” номером того сектора, який несправний і ЖД продовжує нормальну роботу. Всі ці дії жорсткий диск проробляє самостійно, без участі користувача. Однак в роботі цієї системи можуть з’явитися різні помилки, і тоді необхідно виконати ручне відновлення жорсткого диска.

Покрокове відновлення жорсткого диска: інструкція

Розберемося, як відновити жорсткий диск. Для цього необхідні наступні дії:

 1. запустити Victoria HDD,
 2. Вибрати накопичувач, який необхідно перевірити, в списку праворуч зверху
 3. Перейти у вкладку “Tests”, потім натиснути на “Start”. Всі параметри повинні стояти за замовчуванням, як на скріншоті:
 4. Дочекатися закінчення діагностики. Це триває досить довго, залежить від швидкості жорсткого диска, кількості “битих” і “повільних” секторів. Після закінчення програма покаже число “битих” секторів ЖД. Якщо таких не виявлено, то ваш жорсткий диск “здоровий”. “Биті” сектора можна спробувати відновити в Victoria ж, вибравши сценарій перевірки “Remap” (див. Скріншот), але краще відразу перейти в HDD Regenerator,
 5. Запустити HDD Regenerator. Після активації ключа або злому програми з’явиться наступна картина:
 6. Клацнути по меню “Відновлення” і вибрати пункт “Старт обробки з під Windows”:
 7. Вибрати жорсткий диск, який необхідно відновити і натиснути “старт процесу”:
 8. Ввести “2” і натиснути Enter:
 9. Тепер ввести “1”, вибравши сканування і відновлення секторів жорсткого диска, далі натиснути Enter:
 10. Для перевірки всіх секторів жорсткого диска необхідно ввести “1” і знову натиснути клавішу Enter. Якщо ж потрібно скоротити час відновлення, то необхідно ввести “3”, натиснути Enter, ввести номер початкового (зазвичай номер першого виявленого Victoria “битого” сектора) і кінцевого секторів (номер останнього виявленого Victoria “битого” сектора). Однак краще перевірити весь вінчестер, щоб абсолютно точно переконатися у відсутності “битих” секторів:
 11. Дочекатися закінчення перевірки і відновлення жорсткого диска. Якщо все нормально, то програма напише про те, скільки “битих” секторів виявлено, відновлено і замінено:

Коли відновити HDD не виходить

У деяких випадках відновити жорсткий диск зможе тільки DOS версія HDD Regenerator. Якщо не вдалося відновити вінчестер за допомогою Windows версії програми, то варто спробувати зробити це з-під DOS.

Якщо ж у жорсткого диска закінчилися резервні сектори, а виявлені “биті” сектори не піддаються програмному “лікуванню”, то відновити жорсткий диск не вдасться.

Проблема того, як відновити жорсткий диск, який має апаратні проблеми і не піддається вищеописаному програмному відновленню, актуальна для багатьох користувачів. В цьому випадку доведеться “різати” дисковий простір, відсікаючи “биті” сектори в AOMEI Partition Assistant. Таких поділів може знадобитися кілька, області з “битими” секторами можна приховати в цій же програмі, щоб помилково не записати туди файли. Таке “відновлення” жорсткого диска допоможе тільки на короткий термін. В результаті HDD виявиться розділений на n кількість розділів, частина яких (з дефектними кластерами) будуть позначені як приховані.

Ссылка на основную публикацию