Відновлення системних файлів windows 10 – найкращі методи

Доброго времени суток вам, мої вельмишановні лояльні читачі, любителі гаджетів, комп’ютерів і просто гості сайту.

Вчора у мене злетіла десята винда, і тому мені довелося шукати спосіб, повернути в початковий стан структуру системи. Зробити це, як виявилося, можна кількома способами. Тому я опишу їх все, і розповім, як проводиться відновлення системних файлів windows 10. Поїхали!

Відновленні з інсталяційного диска

Відновлення з інсталяційного диска дозволяє повернути файли в початковий стан без переустановлення системи. Вставляємо болванку в дисковод і перезавантажуємося. потім тиснемо Ф2 і переходимо в БІОС. Там виставляємо завантаження з оптичного приводу.

далі тиснемо Ф10, Зберігається і виходимо. Після прогрузити з диска ми перейдемо в інтерфейс установки, де потрібно вибрати мову.

На наступному етапі тиснемо на параметр відновлення системи.

З’являться два пункти, перший з яких нам і потрібен. Він дозволить повернути операційну систему в початковий стан, отже – відновить наші системні файли.

Також цю процедуру можна виконати і за допомогою завантажувальної флешки.

Відновлюємо через точку відкату

Переходимо в властивості системи. Зробити це можна натиснувши на кнопці пуск правою кнопкою тачпада або мишки, а потім вибрати підзаголовок – система. У віконці тикаємо ось на цю сходинку.

З’явиться віконце з точками відновлення, нам потрібна найраніша дата. Натискаємо її, а потім слідуємо короткої інструкції.

В принципі, далі потрібно буде натиснути кнопочку готово, потім комп перезавантажиться.

Поновлення за рішенням вбудовані функції

Як не дивно, але вже в самій вини є така фішка, як скидання до заводських налаштувань.

Метод допоможе навіть в тому випадку, якщо у вас немає онлайн-з’єднання.

відкриваємо меню пуск і там тиснемо на іконку шестерінки. У меню вибираємо оновлення і безпеку.

Під рядком “повернути комп’ютер в початковий стан»Натискаємо сіру кнопку почати.

Відкриється меню з двома пунктами.

  • У разі вибору першого – ви не втратите свої файли, тобто будуть порушені тільки системні блоки.
  • По-другому варіанті винда повністю зітре всю інфу, залишаться тільки ті дані, які належать самій операційній системі.

Я б вам радив вибрати перший пункт.

У наступному вікні просто натискаєте скидання.

Починаємо з нуля

Є і ще одна фішка, що дозволяє повернути систему в початковий стан. Не потрібні навіть дистрибутив і iso образ. Йдемо в параметри безпеки і відновлення. Там, з лівого боку вибираємо блок відновлення і тикаємо рядок, яку я позначив на Пікчу нижче.

Далі з’явиться табличка з підтвердженням дій. натискаєте да, і в віконці, що з’явилося тиснете кнопку почати.

Вийде попередження про те, що софт буде видалений, проте, все особисті ваші файли порушені не будуть. тиснемо далі.

У наступному вікні буде список софта, який буде видалений. тиснемо далі.

На наступній стадії тиснемо «початок».

От і все. Цей метод набагато простіше, ніж відновлення з флешки. І працює він без перевстановлення самої операційної системи.

Працюємо через powershell

Цей метод дозволяє повернути всі дані через powershell. Для початку, з командного рядка вводимо команду sfc / scannow. Вискочить ось таке вікно.

Якщо все вказано як на картинці, значить нам цей метод підходить. Йдемо в меню пуск і шукаємо там значок Windows PowerShell. Клацаємо по ньому правою кнопкою і запускаємо його від імені адміністратора.

Відкриється синій екран. Буде схоже на те, ніби ми зайшли через командний рядок, проте це не так. Прописуємо там ось таку команду – Repair-WindowsImage -Online -RestoreHealth.

Почнеться скачування файлів і їх установка. Це може зайняти тривалий час, однак, дочекатися кінця нам доведеться в будь-якому випадку. Як тільки все закінчиться, на екран, серед всіх рядків, ви повинні помітити ось таку – ImageHealth State: Healthy.

Якщо все так, як на малюнку, значить ви впоралися.

Іноді цей метод називають відкатом через dism.

Корисні поради

Якщо з вашою операційною системою трапилася біда, я б порадив перевстановити її з нуля. Як це зробити, можна прочитати ось тут.

А взагалі, я б радив вам уважніше стежити за своєю ОС. Особливо за станом реєстру. Для цього є багато різного софту, який просто в зверненні.

висновок

Ну і на цьому я буду закінчувати даний матеріал. До речі, я буду дуже вдячний, якщо ви поділитеся їм в соціальних мережах. А ще ви можете підписатися на мій блог, і коли я буду публікувати нові статті, ви завжди будете в курсі. На цьому я з вами прощаюся, мої лояльні читачі і шановні гості.

Ссылка на основную публикацию