Відновлення системи Windows 8: способи і інструменти

Коли заходить мова про те, що таке відкат системи Windows 8, люди мають на увазі під цим поняттям різні речі. Хтось бажає повернути колишню конфігурацію, інші хочуть позбутися від оновлень, треті вважають за краще початковий стан системи. Можна обговорити всі ці випадки, щоб не наражати на користувача сумнівам в будь-якій ситуації.

точки відновлення

Відновлення Windows 8 найчастіше здійснюється через спеціальні точки. Ці фрагменти станів операційної системи створюються в автоматичному режимі. Також передбачена можливість створювати їх своїми руками. Метод контрольних точок відновлення дозволяє повернути систему в початковий стан при простих помилках. Потрібно зробити наступне:

 • Відкрити в панелі управління меню Відновлення.
 • У ньому клацнути по Запуск відновлення системи.
 • У списку вказати саме ту точку відновлення, відкат до якої потрібно.

Це тривіальне рішення типових проблем, які пов’язані з невеликими змінами.

Відмова від оновлень

Буває так, що комп’ютер починає лихоманити від недавно встановлених оновлень. Відновлення Windows 8 в такому випадку відбувається через скасування установки даних оновлень. Для цього потрібно використовувати Центр оновлень, який допоможе розібратися, які неякісні програмні продукти варто видалити.

відкат налаштувань

У важких ситуаціях є можливість повернути настройки в початковий стан. При цьому особисті файли користувачів збережуться. Це таке рішення, яке повинно бути використане в разі, коли інші не допомогли.

потрібно:

 • Відкрити праву панель Charms;
 • Вибрати кнопку Параметри;
 • Натиснути Зміна параметрів комп’ютера;

З’явиться список, в якому потрібно клацнути по Оновлення та відновлення >> Відновлення.

При цьому програми користувача буде змінено, а ось музика, відео і фото залишаться недоторканими.

Також в пошуку можна забити параметр Recovery. Таке слово є типовим для виробників, наприклад, ноутбуків. Природно, що комп’ютер видасть список програм, які допомагають повернути заводські налаштування пристрою.

Менеджер відновлення ноутбуків

Ноутбук – це такий чудовий компактний комп’ютер, який навіть має власну інтегрована програма, що дозволяє повернутися в початковий стан. Найчастіше вона називається Recovery Manager або який-небудь ще Recovery. До завантаження Windows в ноутбуці:

 • Фірми Asus потрібно утримувати клавішу F9, після чого повернуться заводські настройки;
 • Фірми HP потрібно утримувати клавішу F11, щоб запустився Recovery Manager, який запропонує відкотити комп’ютер до заводських налаштувань;
 • Фірми Acer потрібно затиснути одночасно Alt + F10, після чого ввести пароль 000000.

Далі робити нічого не треба, тому що опція Recovery сама поверне все, як було.

Образи для відкату

Образи для відновлення містить будь-який комп’ютер з Windows 8. Це такі копії операційної системи, які зберігають всі програми, файли і настройки. Користувачі мають можливість самостійно створювати подібні образи в будь-який момент часу.

USB і DVD

Як відновити Windows 8, якщо він навіть не запускається? Є можливість створити USB або DVD диск, який допоможе повернути комп’ютер в будь-якій складній ситуації, особливо, коли він відмовляється стартувати операційну систему. Такі носії створюються автоматично інструментами Windows:

 • Диск створюється стандартною утилітою recdisc;
 • А USB карту можна організувати за допомогою Створення диска відновлення.

Ці прості інструменти допомагають повернути комп’ютер до життя в будь-якій складній ситуації. Досить вибрати в BIOS завантаження з цих пристроїв, і автоматичний процес почне повертати систему в початковий стан. Також допомагає диск з самою операційною системою. В такому випадку, можна врятувати файли, які знаходяться не на системному диску. Дуже важливо ділити жорсткий диск на декілька частин: наприклад, диск C – для системних файлів, диск D – для особистих фалів користувача. Комп’ютер може атакувати в будь-який момент шкідлива програма, але диск C можна буде легко очистити і поставити на нього свіжу операційну систему, в той час як фото і відео залишаться записаними на диск D.

У тозі, немає нічого простішого того, як відновити Windows 8. На сьогоднішній день придумано величезну кількість методик. Головне – це не впадати в паніку, адже комп’ютер – це прилад, який підтримує опцію Recovery.

Ссылка на основную публикацию