Відновлення видалених файлів з флешки або карти пам’яті

Привіт, друзі! Питання про відновлення видалених файлів з флешок, карт пам’яті та інших носіїв інформації напевно ніколи не перестане бути актуальним. Флешки на багато надійніше оптичних дисків і на багато універсальніше і зручніше в користуванні. Але і у них наступають критичні дні. Причини цього може бути різні, починаючи від того що неправильно витягли флешку і закінчуючи вірусамі.Здесь розглянемо програму для відновлення і наведемо кілька рекомендацій по перше що б попередити втрату даних, а по-друге що б відновлення видалених файлів з флешки завершилося успішно. Якщо час не чекає – дивіться відео в кінці статті.

Перш ніж відновлювати видалені файли з флешки

Перш за все необхідно перевірити чи дійсно вони видалені. Можливо у вас завівся вірус який зробив ваші файли на флешці прихованими і ви їх просто не бачите. Якщо ви знаєте що таке приховані файли і серед них на флешці немає ваших віддалених, то читайте відразу пункт два.

Для тих хто не знає що є приховані файли розповім. Приховані – це звичайні файли мають атрибут «Прихований».

Як переглянути приховані файли?

Заходимо в головне меню Пуск відкриваємо пункт Комп’ютер і заходимо на флешку. У мене це диск F. На вільному місці натискаємо правою кнопкою мишки і вибираємо в контекстному меню «Властивості папки».

У вікні, переходимо на вкладку «Вид» і в розділі «Додаткові параметри» прокручуємо повзунок в самий низ. У розділі «приховані файли і папки» встановлюємо тумблер «Показувати приховані файли, папки і диски» як показано на малюнку

Так само прибираємо прапорець “Приховувати захищені системні файли (рекомендовано)». У нас вискакуємо попередження, про те, що приховані файли, швидше за все, системні і чіпати їх потрібно акуратно. Але ми то знаємо, що на флешці не повинно бути прихованих або системних файлів. Якщо вони там є, це означає або ми їх зробили, або третя особа або вірус. Тому натискаємо «Так».

Після цього на флешці ми зможемо побачити приховані файли і папки. Якщо ваші файли є серед них – відмінно. Копіюємо їх на жорсткий диск або на зовнішній жорсткий диск. Потім необхідно перевірити і очистити весь комп’ютер від вірусів включаючи зовнішні жорсткі диски і все флешки і інші накопичувачі. На них може залишитися вірус і потім перейти на ваш чистий комп’ютер. Рекомендую так само статтю Як перевірити на віруси свій комп’ютер?

Переглянути приховані файли і папки на флешці і будь-якому іншому накопичувачі можна за допомогою таких програм як Total Commander, Free Commander (безкоштовна програма аналог Total Commander. Сам користуюся і вам рекомендую)

Якщо серед прихованих файлів і папок немає вашої інформації, значить швидше за все ви видалили їх.

Інформація наведена нижче допоможе вам спробувати відновити ваші видалені файли з флешки.

Важливо. Нічого не записувати на флешку. Краще взагалі її відключити і продумати план бойових дій.

Чому не можна нічого записувати. Тому що при видаленні, інформація фізично не видаляється. Видаляється тільки запис про неї. Але, на місце видаленого файлу стає можливо записувати інформацію. І якщо ви, що то запишіть після видалення, на флешку, то з величезною вірогідністю хоча б частину інформації запишеться на місце видаленого файлу і в цьому випадку відновити інформацію практично не вдасться.

Якщо інформацію у вас важлива, то краще відразу звернутися за допомогою в спеціалізовані центри для відновлення. У них є потужні програми для цього + досвід = високий шанс на успішне відновлення видалених файлів.

Далі розповім, що можна зробити в домашніх умовах.

Відновлення видалених файлів за допомогою DMDE

Завантаження програмного забезпечення для відновлення наших файлів з офіційного сайту

На даний момент актуальна версія 2.4.4.442.

Скачується архів розміром ~ 650 КБ. Розпаковуємо його. У кого виникають питання з розпакування архівів прочитайте будь ласка статтю Як відкрити файл з розширенням * .rar. Архіватор WinRar відкриває файли із розширенням rar і ​​zip.

Вставляємо флешку в комп’ютер і запускаємо в розпакованої папці файл DMDE.exe. Перед нами з’явиться віконце в якому нам необхідно вибрати фізичний диск – нашу флешку. Вибираємо диск і внизу дивимося за обсягом ідентифікуємо флешку. натискаємо ОК

Відкривається ще одне віконце в якому вибираємо розділ як на малюнку. Він один буде швидше за все. Натискаємо кнопку «Відкрити тому»

У наступному віконці нічого не змінюємо просто натискаємо «Відкрити»

Відкривається віконце з інформацією про наш розділі. У лівій частині вибираємо «Все знайдені» два рази клікнувши по розділу

Програма попросить почекати пару секунд на читання інформації.

Потім ви побачите в правій верхній частині вікна файли на вашій флешці. Помічені червоним хрестиком – видалені файли. Виділяєте відновлюваний файл і натискаєте [Ctrl + U] – відновити. Підказка буде внизу вікна. Так само можна натиснути на виділеному файлі праву кнопку мишки і в контекстному меню меню вибрати «Відновити …»

У вікні, в полі «Відновити в:» за допомогою за допомогою кнопки (…) задаємо розташування відновлюваного файлу або файлів. натискаємо ОК

Перевіряємо відновлений файл.

Ось таким чином можна не заморочуючись з установкою додаткового програмного забезпечення відновити віддалений файли з флешки або з будь-якого іншого носія будь то жорсткий диск, зовнішній жорсткий диск, карта пам’яті фотоапарата і так далі.

Відновлення пройде успішно якщо на місце видаленого фала нічого не записано. В іншому випадку може відновитися тільки частина файлу або взагалі нічого.

Як уникнути відновлення файлів на флешці

Кілька простих рекомендацій які збережуть вам вашу інформацію, нерви і гроші.

  • Якщо можливо замініть флешку на хмарне сховище даних. Наприклад Dropbox, Яндекс Диск або Диск Google. Надійність максимальна і нічого з собою носити не потрібно.
  • Найголовніше. Робіть копії важливих даних хоча б на інший накопичувач. Відмінним варіантом зберігання бекапа є ті ж хмарні сервіси.

 висновок

У цій статті ми з вами розглянули якомога провести відновлення видалених файлів з флешки або будь-якого іншого носія. Більше про відновлення інформації можна дізнатися з категорії ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ. Файли з флешки так само можна відновлювати за допомогою програм докладно описаних з статтею Програма відновлення видалених файлів.

Якщо вам необхідно воскресити якусь інформацію з будь-якого накопичувача насамперед нічого не записуйте на цей диск або розділ. Якщо це системний диск, то не встановлюйте ніяких програм. (Імовірність відновлення з системного диска прагнути до нуля, але пробувати треба) Користуйтеся портативними версіями вище наведеної програмою або ж. Можна користуватися програмами які вже були встановлені до видалення файлів.

Не можу не нагадати про бекапи. Копії на хмарних сервісах (Dropbox, Яндекс Диск або Диск Гугл) це практично 100% гарантія збереження файлів. У Dropbox до речі ви можете відновити навіть віддалений файл на протязі 30 днів. Поправте мене якщо помиляюся.

Відео «Відновлення видалених файлів з флешки»Де покажу все вищесказане

Зізнаюся чесно вже і забув коли що то носив на флешці. Використовую їх тільки для установки Windows 7, Windows 8 і навіть Windows XP іноді.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию