Відновлення завантажувача Windows 7 після установки Ubuntu: етапи

Протягом багатьох років користувалися ОС Windows, але з виходом «десятки» з її концепцією стеження за кожним кроком користувача вирішили перейти на один з поширених дистрибутивів Linux під назвою Ubuntu? Як правило, в перші місяці освоєння нової операційної системи на комп’ютер встановлюється Ubuntu і Windows. Але після першої установки Linux може виникнути ситуація, коли завантажувач Grub, який використовується в сімействі безкоштовних ОС, перезаписує завантажувальний сектор, звідки видаляється завантажувальний запис Віндовс. Внаслідок цього після інсталяції Убунту завантажується тільки вона, навіть не відображаючи вікна вибору операційної системи.

Лякатися в таких випадках втрати особистої інформації або необхідності установки Віндовс не слід. Рецепт простий: необхідно відновлення завантажувача Віндовс і виконується воно зовсім не складно.

Крок перший – резервуємо завантажувач Linux

Почнемо з того, що на комп’ютері завантажена Ubuntu, з якої і будемо відновлювати завантажувач. І в першу чергу створимо резервну копію завантажувального сектора в файл на жорсткому диску в розділі, який є системним для Windows.

Запускаємо термінал, який представляє собою графічну оболонку знайомої з Віндовс командного рядка. Він знаходиться по шляху: «Додатки – Стандартні», а також викликається за допомогою комбінації «Ctrl + Alt + T».

Вводимо в його текстову рядок команду:

і виконуємо її, натиснувши «Enter».

Цей рядок дозволяє скопіювати завантажувальний запис з поточного завантажувального розділу sda1 в файл під назвою Linux.boot.

Назва цього файлу може бути будь-яким, головне – щоб в імені використовувалися тільки латинські букви.

Файл з’явився в каталозі користувача, з-під імені якого ви зараз перебуваєте в системі. Відкрийте каталог з ім’ям активного користувача та скопіюйте документ в корінь диска, на якому знаходиться Віндовс.

Крок два – реанімуємо завантажувач «сімки»

Мабуть, щось пішло в не зовсім потрібному руслі, і установник замінив завантажувальний запис на Grub.

Найчастіше проблема виникає, якщо в біос деактивовано опція «Legacy Boot».

Завантажуємося з інсталяційного носія з дистрибутивом Windows 7. У вікні, де з’явиться кнопка «Встановити», натискаємо на посилання “Відновлення системи».

Протягом декількох десятків секунд установник просканує жорсткий диск на наявність встановленої Віндовс 7 і виведе список виявлених систем. Вибираємо ту, якої необхідне відновлення. На більшості комп’ютерів використовується тільки одна копія «сімки», тому з вибором правильної редакції ОС проблем виникнути не повинно.

Після всього цього з’явиться вікно з заголовком «Параметри відновлення», з якого необхідно запустити командний рядок.

Після в текстовому рядку вводимо «Bootrec.exe / FixMbr» і виконуємо команду.

 • Bootrec.exe – додаток для виправлення неполадок із запуском Віндовс, починаючи з Vista.
 • Параметр «/ FixMbr» повідомляє утиліті, що системний розділ потребує записи нового завантажувача, сумісного з «сімкою» – це MBR.

Потім виконуємо команду «Bootrec.exe / FixBoot».

 • Ключ «/ FixBoot» виконає відновлення головного завантажувального запису в системний каталог Windows.

Крок три – робимо Мультизавантажувальний меню

«Сімка» завантажується, але ми ж хочемо мати можливість скористатися і Ubuntu після її установки. Для цього доведеться додати новий завантажувальний сектор Grub, збережений раніше в окремий файл. Для цього нам буде потрібно завантажитися в Windows і завантажити додаток EasyBCD.

 • Виконуємо оновлення програми, якщо воно буде виявлено.
 • Кількома «Додати запис».

 • Переходимо у вкладку «Linux / BSD», де можна створити завантажувальний сектор типу Grub і інтегрувати його в завантажувач.

 • З меню, що випадає «Тип» вибираємо «Grub 2».

 • Вводимо ім’я для ідентифікації операційної системи. Ім’я може містити спеціальні і кириличні символи, і цифри.

 • Тиснемо «Додати».

Крок чотири – формуємо Мультизавантажувальний меню

 • Запускаємо консоль в «сімці» з привілеями адміністратора.
 • Виконуємо команду: bcdedit / create / d «Ubuntu» / application BOOTSECTOR. Як назва варіанту завантаження (воно в лапках) можна використовувати будь-яку комбінацію символів.
 • Копіюємо ідентифікатор диска, який виглядає як набір символів в шістнадцятковій системі числення, в буфер. Він відображається в наступному вигляді {ID}.
 • Виконуємо команду «bcdedit / set {ID} device partition = X:», де Х – літерна позначка диска з Windows.
 • Вводимо «bcdedit / set {ID} path to \ linux.boot», де «path to» – директорія зберігання файлу linux.boot, який ми зберігали в першому кроці.
 • Додаємо Ubuntu в список варіантів вибору ОС останньої: «bcdedit / displayorder {ID} / addlast.
 • Задаємо час відображення меню перед автоматичним вибором першого варіанту: bcdedit / timeout Y, де Y – час затримки.

Якщо перезавантажуємо комп’ютер і бачимо наступне меню, відновлення вдалося і у нас можна завантажуватися як використовуючи MBR, так і за допомогою Grub.

Ссылка на основную публикацию