Vista Windows 10: обхід неможливості поновлення

Нечисленні користувачі операційної системи Vista, яка першою продемонструвала світу використовуваний до цих пір інтерфейс Aero, названий так через наявність ефекту прозорості вікон і їх елементів, зіткнулися з очікуваною проблемою. Розробники Windows 10 не передбачили можливості оновити XP і Vista до «десятки». Для переходу на нову операційну систему рекомендується завантажити образ для її установки з сайту Microsoft і провести чисту інсталяцію ОС. Але таким чином доведеться купувати ліцензійний ключ або ж користуватися не активованої версією Віндовс 10, яка буде нагадувати про це, періодично пропонувати придбати ключ і не дозволить змінювати більшість параметрів зовнішнього вигляду інтерфейсу Metro.

Для тих, хто не пам’ятає або не знає, оновитися до Віндовс 10 можна тільки використовуючи Віндовс 7 з пакетом останніх оновлень SP1 або маючи на своєму пристрої Windows 8.1. Знаючи, що Майкрософт надає можливість оновитися з Vista до «сімки», можна зробити висновок, що теоретично перейти з Вісти на «десятку» можна, використовуючи Віндовс 7 як проміжний варіант.

Переходимо з Віста на «сімку»

 • Перевіряємо, чи відповідає ваш комп’ютер системним вимогам, які Майкрософт пред’являють до «сімці».

В принципі, вони не змінюються з моменту виходу Віста. ПК повинен бути оснащений 1 Гб ОЗУ для установки 32-х бітної або вдвічі більший обсяг ОЗУ для інсталяції 64-х розрядної Windows 7. Відеокарта з підтримкою DX9, процесор відповідної розрядності частотою від 1000 МГц і наявність 16 (для x86) або 20 Гб ( для x64) місця для зберігання файлів операційної системи і тимчасових файлів.

Про всяк випадок створіть копії важливих документів, які зберігаються на системному розділі, хоч розробники і запевняють, що всі вони залишаться недоторканими.

 • Заходимо на сайт розробника Віндовс і завантажуємо додаток, зване радником з оновлення до Windows 7.
 • Запускаємо утиліту, приймаємо ліцензійну угоду і інсталюємо її.

 • Викликаємо радник і тиснемо «Почати перевірку», щоб програма виконала перевірку вашого комп’ютера на сумісність з «сімкою».

Для роботи програми потрібне підключення до інтернету.

В результаті перевірки радник виведе докладні дані про можливе оновленні і запропонує оптимальну редакцію Віндовс 7, а також вкаже на можливі проблеми (наприклад, в нашому випадку через слабку відеокарти, встановленої на комп’ютері, в середовищі Windows 7 будуть недоступними ефекти Aero).

 • Завантажуємося з настановної флешки з дистрибутивом «сімки», яка буде встановлена ​​в процесі оновлення, і тиснемо «Встановити».

 • Відкладаємо скачування свіжих апдейтів і вибираємо варіант «Оновлення».

Інсталятор виконає перевірку сумісності Vista з майбутньою ОС і виведе інформацію про яких торкається додатках.

 • Тиснемо «Далі».

Тут почнеться класична інсталяція Windows 7 зі збереженням всієї інформації, розташованої на системному томі.

 • Після завершення процесу і запуску Віндовс 7 заходимо в Центр оновлень, скориставшись панеллю керування.
 • Тиснемо на посилання “Пошук оновлень», яка розташована в лівій частині вікна.

 • Після закінчення сканування тиснемо «Встановити оновлення», щоб обзавестися першим і єдиним пакетом апгрейдів для «сімки».

Це одна з умов подальшого оновлення до Віндовс 10.

Оновлюємо Віндовс 7 до «десятки»

Windows 10 доступна для завантаження з сайту Майкрософт абсолютно безкоштовно. Єдиним обмеженням не активована «десятки», яке відразу помітять користувачі, буде недоступність персоналізації зовнішнього вигляду нової ОС.

Але і цей недолік легко обходиться шляхом відключення інтернету на час виконання настройки зовнішнього вигляду вікон.

Незалежно від того, була у вас активована або неліцензійна Vista, як і «сімка», перейти з останньої на Windows 10 допоможе інструмент Media Creation Tool, який можна завантажити з сайту розробників віконної ОС.

 • Викачуємо утиліту відповідної розрядності з офіційної сторінки її розробника.
 • Запускаємо програму і зупиняємося на варіанті «Оновити цей ПК зараз».

 • Вибираємо мову оновленої системи, її доступну редакцію, архітектуру і тиснемо «Далі».

 • Вибираємо варіант «USB-пристрій» для інсталяції Віндовс 10 з флешки.

 • Вибираємо цільову флешку, якщо їх підключено кілька.

Далі почнеться завантаження настановних файлів з інтернету з подальшим їх копіюванням на флешку.

Вся інформація з накопичувача, природно, буде видалена, тому подбайте про створення копії потрібних даних.

    Ссылка на основную публикацию