Включаємо безпечний режим в Windows 10 і інших версіях

Як активувати чудо-машину?

До виходу ОС Windows 8 зайти в безпечний режим можна було за допомогою клавіші F8. Натискати її при цьому потрібно було багаторазово і в перші секунди завантаження комп’ютера. З появою версій 8, 8.1 і 10 дана функція стала активуватися трохи сложнее.Варіантов кілька:

  • Через завантажувальний диск. Цей спосіб ускладнений тим, що нових моделей ноутбуків з дисководом досить мало. Значить знадобиться завантажувальний флешка. Якщо хоч щось з цього є у користувача – чудово, але якщо ні, то доведеться створювати самостійно.

  • За допомогою спеціальної утиліти Msconfig. Вона встановлена ​​у всіх системах і найпростіше її знайти через командний рядок або через меню пошуку. Для цього достатньо просто ввести назву програми і запустити її, а далі алгоритм дій простий. Цей спосіб працює і на Win 7, 8, 8.1 і 10.

Утиліта має безліч варіантів роботи і масу корисних функцій. Починаючи від діагностики, закінчуючи запуском системи в максимально сприятливому користувачеві режимі.

  • Через параметри ноутбука. Наприклад, в Windows 10 досить ввести в пошуку слово «параметри» і зайти в це меню. Знаходимо підрозділ «Відновлення» і в окремих випадках завантаження натискаємо на кнопочку «Перезавантажити зараз». Ноутбук проведе самостійне тестування і перенаправляє на блакитний екран. Потім запускаємо діагностику і далі алгоритм такий: «Додаткові опції», «Параметри завантаження« і тиснемо »Перезавантажити«. Проводиться вибір потрібного режиму перезапуску і починається процес.

Базові способи описані вище, але крім них є ще безліч шляхів. Мало того, іноді навіть може спрацювати клавіша F8, але для цього потрібно проявити старанність і наполегливість. Нові ОС неохоче реагують, але все ж іноді піддаються завзятості господаря. Для тез, хто не любить ворожити на кавовій гущі, є варіант самостійного виправлення ситуації за допомогою командного рядка. Для її запуску потрібно одночасно натиснути поєднання клавіш windows + x і зробити запуск рядка від адміністратора.

Другий метод – вікно “Виконати”. Там вводимо всього три букви: cmd. У командному рядку залишаємо такий запис: bcdedit / set {default} bootmenupolicy legacy, зберігаємо. ПК перезавантажуємо і тиснемо F8. Про чудо! Safe Mode знову приводиться в дію старим, звичним методом.

Звичайно, в Windows 10 стало набагато заплутаніше і складніше увійти в Safe Mode. Але це є показником удосконалення систем від Microsoft. Мабуть, ця функція потрібна користувачам все рідше, раз сховали її так далеко.

Ссылка на основную публикацию