Включення і відключення компонентів Windows 7

Хоча ОС Windows не є системою абсолютно чистою з точки зору модульности, все-таки це не мікроядерна ОС з модулями на вимогу модулями – вона тим не менш є збірною солянкою з величезного числа компонентів. Клеєм для всього цього різноманіття є горезвісна технологія COM, що прийшла на зміну DDE-каналах обміну інформацією з перших версій Windows. Очевидно, повинен бути якийсь простий спосіб управління всім цим «зоопарком». Інтерфейс для здійснення як мінімум наступних простих операцій:

  • Отримувати доступ до опису компонентів.
  • Інсталювати ці об’єкти.
  • Запускати їх і припиняти їх роботу, якщо вони запущені (включення і відключення компонентів Windows 7).
  • Видаляти їх з системи.

Ми описали ідеальний випадок. Що ж стосується конкретної реалізації інтерфейсу в Windows взагалі і в Віндовс 7 зокрема, то з цим ми станемо розбиратися далі по ходу викладу. Грамотне управління модулями системи, правильна їх налаштування – дозволять вивільнити додаткову оперативну пам’ять, дисковий простір і розвантажити ресурси комп’ютера для більш ефективного використання.

Тому тема ця стосується кожного. А особливо – власників не надто потужних комп’ютерів і відносно дешевих планшетів. Такі машинки потребують більш ретельного догляду, ніж їх більш потужні брати. Видаливши або зупинивши деякі компоненти Windows 7, ви змусите працювати їх спритніше.

Опис модулів системи

Щоб відкрити вікно з переліком встановлених додатків і інших сервісів ОС, можна вчинити по-різному. Наприклад, відправитися в «Панель управління» і викликати вікно звідти. Але існує спосіб зробити це простіше. Вступаємо так:

  • Переходимо в меню «Пуск».
  • В поле пошуку ввести текст, відповідний розв’язуваної задачі. Можна, наприклад, ввести «включення компонентів» і отримати віконце приблизно такого вигляду:
  • Залишається тільки клацнути по виданої результатом пошуку посиланням, і ви будете автоматично перекинуті в потрібне місце. В результаті буде отримано щось на зразок того, що показано на наступному малюнку:

Ось з цього віконця можна здійснювати включення або відключення компонентів Windows 7.

Як працювати з інтерфейсом?

Насправді все дуже просто: неважко помітити, що зліва біля кожного запису списку вікна компонентів знаходиться перемикач з «галочкою».

Стан прапорця сигналізує про стан самого компонента. Якщо прапорець виставлений, значить, сервіс встановлений і активний, якщо «галочки» немає – значить, сервіс відключений.

Подумайте, які з служб такого роду реально потрібні вам для роботи і розваг? Всі інші споживають ресурси вашого комп’ютера без будь-якої для вас користі – їх можна запросто відключити.

Які компоненти можна відключити в Віндовс? Деякі компоненти відключити не вдасться зовсім – в них потребує сама система. При спробі відключити інші може бути видано попередження (так чинить служба Internet Explorer-a):

Треті після своєї деактивації можуть зажадати перезавантаження комп’ютера. Включити відключений сервіс можна точно таким же чином: для цього потрібно відновити прапорець при імені компонента, після чого, можливо, буде потрібно перезавантаження. Тепер ви знаєте дещо по темі програми і компоненти в Windows 7.

Ссылка на основную публикацию