Введення інтернет-паспортів: «за» і «проти»


Введення інтернет-паспортів: «за» і «проти»

Проблема анонімності на просторах глобальної мережі з кожним днем ​​стає все гостріше. Користувачів стає відчутно більше (понад 70 млн. Чоловік в Україні), і далеко не всі з них використовують Інтернет в благих цілях.

Хтось заходить в глобальну мережу по роботі, почитати новини, хтось – щоб розважитися і поспілкуватися з близькими людьми в соціальних мережах, а є такі, хто порушує авторські права, розпалює міжнаціональну ворожнечу, поширює небезпечну інформацію.

Інтернет стає притулком для радикалів усіх мастей. Так, відомо, що терористична організація «Аль-Каїда» вербує своїх прихильників в тому числі через Інтернет. У мережу викладено у вільному доступі відеоінструкції зі створення саморобних бомб, рекомендації по виготовленню та вживання наркотиків і інша інформація, яку ви б не хотіли показувати своїм дітям.

Наклеп в Інтернеті може призвести не тільки до занапащене репутації, але навіть і до смерті людини. Так, в програмі «Відкрита студія» п’ятого каналу депутат Держдуми Борис Резник розповів, як в Хабаровську місцевий чиновник помер від інфаркту після того, як в Інтернеті з’явилася інформація про те, що він нібито бере хабарі. Дружина загиблого звернулася до Резнику з проханням допомогти їй з’ясувати, хто розмістив цю інформацію. «Управління К» Міністерства внутрішніх справ знайшло наклепника. Ним виявився заступник загиблого начальника, який після його смерті зайняв керівну посаду. 

Інтернет стає однією з важливих сфер людського життя. Це означає, що у віртуальному суспільстві, так само, як і в реальному, повинні діяти і виконуватися закони. Як же вирішити проблему злочинності в Інтернеті? 

Одним із способів є введення Інтернет-паспортів. Можливість впровадження такої практики обговорюється в стінах уряду РФ. 

Схожі електронні документи вже офіційно ввели в Китаї. Тепер там, для того, щоб зареєструвати блог, необхідно заповнити форму із зазначенням номера паспорта, реального імені і адреси, і довантажити фотографію. Система перевіряє дані і дає доступ до блогу. 

Засновник і глава російської компанії «Лабораторія Касперського» Євген Касперський вважає, що у кожного Украінаніна повинен бути інтернет-паспорт: «Я за те, щоб Інтернет залишався зоною вільного обговорення, вільної інформації, вільної публікації. … Але є одне велике« але ». За свої слова треба відповідати », – заявив він в інтерв’ю журналу« Однако ». 

Голова Синодального відділу із взаємодії церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін теж виступає за те, щоб особистість людини в мережі була підтверджена: «Анонімність в Інтернеті є джерелом злочинності і служить розпалюванню ворожнечі». Він підкреслив, що «аноніми в інтернеті часто провокують спалахи ксенофобії, злочини, роздуваючи їх із звичайних побутових конфліктів». 

Правда, реакція громадськості на такі заяви є досить неоднозначною. У відповідь на інтерв’ю Касперського посипалася маса негативних коментарів приблизно такого змісту: «Уявляєте, яке безмежне поле для корупції відкривається! Які «нові можливості» для поліції і ФСБ з викачування бабла з населення. Ви і сном, і духом нічого не підозрюєте, нічого, крім власного мейла в мережі не відвідували – а до вас на ранок товариші з корочками: «Вчора з вашого IP-адреси на адресу такого-то – сякого-то ТАКЕ було понаписувано. Справа шити будемо – або доларами розплатитеся? »Природно, Касперський сподівається, що від цього бізнесу і йому буде – заздалегідь обумовлений – відсоток капати».

Деякі навіть запропонували оголосити війну творцеві однойменної антивірусної програми: «Пропоную оголосити Інтернет ЗОНОЮ, ВІЛЬНОЇ ВІД КАСПЕРСЬКОГО! Всім перейти на інші антивірусники, або на лінукс. А Касперський нехай свій антвіруснік собі на м’яке місце ставить – замість гірчичника. Геть сексотів! »

З одного боку, люди схвалюють заходи з безпеки і огорожі себе від злочинців, з іншого – побоюються, що їх зможуть контролювати, стежити за їх життям. 

Головний радник з кібербезпеки компанії Norton Адам Палмер проти введення інтернет-паспортів. Але не тому, що він побоюється спецслужб і корупції, а тому, що, на його думку, цей захід не призведе до зростання рівня безпеки в мережі. Введення інтернет-паспортів призведе до того, що Інтернет сегментируется і в ньому з’являться зони, більш вільні від кіберзлочинності, але в той же час і більш контрольовані. Для того, щоб вирішити проблему злочинності в мережі, потрібно проводити роботу з навчання користувачів Інтернету, щоб вони самі могли розпізнавати загрози, вважає Палмер. 

Єдиної точки зору на введення Інернет-паспортів не існує. Я вважаю, що виключення анонімності в Рунеті буде сприяти побудові більш безпечного Інтернету. 

Кожен сам для себе приймає рішення. Можна отримати інтернет-паспорт для того, щоб користуватися онлайн послугами, не виходячи з дому. Укладати договори за допомогою електронного підпису, отримати свою кредитну історію і т.д. Безсумнівно, це зручно. 

Можна підтвердити свою особистість, розуміючи, що це принесе користь суспільству. З ким ви віддасте перевагу мати справу: з реальною людиною або з особою, що сховався під маскою?

Віртуальний світ дуже тісно перетинається з реальним, надаючи на нього глибоке враження. Тільки від нас залежить, в якому майбутньому будуть жити всі російські громадяни.

Я за те, щоб в Інтернеті були реальні ідентифіковані користувачі. Так спокійніше.

Ссылка на основную публикацию