Введення Windows 8 домен

У Windows 8 з’явився ряд нововведень, призначених для спрощення можливостей управління комп’ютером в корпоративній мережі і поліпшення його безпеки. Щоб скористатися всіма цими перевагами, необхідно спочатку включити Windows 8 до складу домену Active Directory. У цій статті ми детально поговоримо про цю процедуру. Щоб включити комп’ютер з Windows 8 домен необхідно, щоб виконувався ряд умов:

Вимоги для введення Windows 8 в домен

  1. У домені Active Directory можуть працювати такі версії Windows 8: Professional, Enterprise. Windows 8 (яка Core) і Windows RT – включити в домен не вийде (редакції win 8).
  2. Комп’ютер повинен бути підключений до мережі, з якої доступний домен Active Directory
  3. Час на комп’ютері не повинно сильно розходиться з часом на контролері домену (плюс-мінус п’ять хвилин)
  4. Необхідно мати права локального адміністратора на Windows 8 і обліковий запис в AD. Права адміністратора (або права на OU) в домені не потрібні, адже будь-який користувач може включити комп’ютер в домен Windows (за замовчуванням 10 комп’ютерів)
  5. Комп’ютер повинен мати можливість отрезолвіть імена в домені. Для цього він повинен бути налаштований на використання відповідного DNS сервера.

Існує кілька способів включити комп’ютер з Windows 8 в домен.

Найпростіший спосіб ввести Windows 8 в домен

Найпростіший спосіб включення Windows в домен реалізується з графічного інтерфейсу. Для цього перейдіть у вікно властивостей системи. Це можна зробити, натиснувши [Win] + [R] і набравши у вікні control.exe sysdm.cpl або натиснувши [Win] + [Pause / Break] або ж відкривши провідник, клацнувши правою клавішею по значку Computer і вибравши пункт меню Properties. У вікні натисніть на кнопку “Change Settings“.

У вікні System Properties ви побачите поточне ім’я комп’ютера (Full Computer name) І ім’я поточної робочої групи / домен (за замовчуванням це WORKGROUP). Натисніть кнопку Change.

У наступному вікні вказуємо, що цей комп’ютер повинен бути членом домену (Member of Domain) І вказати ім’я повне FQDN ім’я (бажано) цього домену, наприклад: corp.winitpro.ru і натиснути OK.

У наступному вікні необхідно вказати облікові дані користувача домену, з під якого буде виконуватися процедура включення в домен.

Якщо все пройшло успішно, з’явиться повідомлення про необхідність перезавантажити комп’ютер.

Після перезавантаження можна зайти в комп’ютер під доменної обліковим записом. За замовчуванням буде запропоновано увійти в комп’ютер під локальної обліковим записом, і при для входу в домен потрібно вказати доменне ім’я користувача, наприклад corp \ winitpro_admin.

Даний метод включення Windows 8 до складу домену AD є найпростішим. Недолік його полягає в тому, що комп’ютер потрапляє в стандартний контейнер OU (Organization Unit) по-умолчанію- Computers, і щоб перемістити його звідти (наприклад, в іншу OU), знадобиться допомога адміністратора (OU по -умолчанію можна змінити) Якщо ви хочете відразу помістити комп’ютер з Windows 8 в потрібну OU домену, познайомтеся з наступними способами.

Попереднє створення облікового запису комп’ютера з Windows 8 в домені

Методика полягає в попередньому створенні «порожній» облікового запису комп’ютера в OU, в якій повинен виявитися комп’ютер після включення в домен. Для цього потрібно мати права на створення об’єкта в потрібній OU, і потім в консолі ADUC створити (New-Computer) обліковий запис комп’ютера з тим же ім’ям, під яким комп’ютер з Win 8 буде працювати в домені.

Далі потрібно скористатися описаної вище процедурою включень комп’ютера в домен Windows з GUI. Система з відповіді Active Directory побачить, що обліковий запис з таким ім’ям в домені вже існує, але комп’ютер до неї поки не прив’язаний. Далі буде здійснено зіставлення, і комп’ютер виявиться в домені Windows в потрібній OU.

Включаємо Windows 7 домен за допомогою Powershell

Найвитонченіший, на мій погляд, спосіб включення комп’ютера з Win 8 в домен – використання команди Powershell add-computer. За допомогою даної команди можна вказати домен, OU (в яку потрібно помістити комп’ютер) і обліковий запис користувача з-під якого буде виконуватися ця операція.

Відкрийте вікно командного рядка з правами адміністратора і наберіть команду powershell (після чого можна буде вводити команди PoSh). Команда Powershell для включень комп’ютера з Windows 8 в домен corp.winitpro.ru з під облікового запису corp \ winitpro_admin, що створює обліковий запис комп’ютера в OU corp.winitpro.ru/ Admin / Computers буде виглядати
так:

add-computer -DomainName corp.winitpro.ru -credential corp \ winitpro_admin -OUPath “OU = Computers, OU = Admin, dc = corp, dc = winitpro, DC = ru”;

У вікні вказати пароль користувача winitpro_admin

Якщо все пройде успішно, у вікні Powershell з’явиться жовте інформаційне повідомлення

WARNING: The changes will take effect after you restart the computer pcwin8.

Це означає, що необхідно перезавантажити комп’ютер.

Ссылка на основную публикацию