Вибір материнської плати в 2020

Практичні поради щодо вибору материнської плати в 2018 році. Від материнської плати в першу чергу залежить стабільність системи і її можливість апгрейда надалі, а також тип використовуваних в збірці комплектуючих, особливо – процесора і оперативної пам’яті.


На що звертати увагу при виборі мат плати в 2018 році?

Виробник
Продукція ASUS, Gigabyte, MSI та AsRock (дочірня компанія ASUS) – хороші материнські плати, кожна по-своєму (в залежності від покладених на неї завдань). AsRock – король бюджетних збірок. Мабуть, велика частина недорогих збірок зібрана саме на платах даного виробника.

Серед топових моделей від AsRock є досить цікаві варіанти, але в кількісному співвідношенні вони все ж програють своїм більш іменитим опонентам.

Втім, абсолютно у будь-якого виробника є як більш вдалі моделі, так і менш вдалі. Орієнтуйтеся в першу чергу не на фірму, а на конкретну модель. Огляди та реальні відгуки користувачів в інтернеті повинні вам в цьому допомогти.

Ігрова »чи« не ігрова »
Мабуть, головна плутанина, яка виникає при виборі материнської плати – це їх умовний поділ на «ігрова» і «не ігрова». Все це здебільшого – маркетинг.

Якщо на системному платі можна розігнати процесор – це не означає, що вона не ігрова. Єдине обмеження, яке так чи інакше може вплинути на ігровий процес – підтримка більш швидкісної оперативної пам’яті на топових чіпах, але її повинен підтримувати і сам процесор.

Сокет і чіпсет
Якщо ми говоримо про сьогоднішній ринку (2018 рік), то врахуйте, що нові процесори Intel (покоління Coffee Lake) не запрацюють на старих чіпах. Їм потрібен новий 300-й чіпсет – Z370, H370, B360, H310 і сокет LGA1151v2. Детальніше про відмінності чіпсетів Intel для платформи 1151v2 можна прочитати тут.
А ось нові процесори AMD, в тому числі і втричі покоління Ryzen, будуть сумісні з роз’ємом AM 4. І взагалі, цей сокет буде ще актуальний аж до 2020 року.

розгін
Якщо плануєте оверклокинг (розгін процесора), то при виборі материнської плати звертайте увагу на кількість фаз в системі харчування, стабільність напруги в розгоні і як організовано охолодження. Якщо не хочете сюрпризів, то без вдумливого читання оглядів тут не обійтися.

Якщо чіпсет на платах під процесори Intel починається з маркування Z (Z370) або X (X299) – він дозволяє розганяти процесор, все решта чіпсети – немає, навіть якщо сам процесор має вільний множник, який дозволяє змінювати його тактову частоту.

У випадку з Intel потрібно що б і чіпсет був «правильний» і сам процесор.

З AMD все простіше. Тут розгін можливий як на чіпсет з маркуванням «X» (AMD X370, X470) так і «B» (AMD B350).

Інтерфейси і слоти розширення
Якщо розгін не планується, то вибирайте плату виходячи з важливіших для вас характеристик. Наприклад, числа слотів під модулі пам’яті (краще якщо їх буде 4), або форм-фактору. Потрібна компактна система – дивіться в бік мат плат формату Micro-ATX і Mini-ITX. Останні, за інших рівних, часто виявляються дорожчими.

Щоб встановити додаткові плати, вам можуть знадобитися слоти PCI і PCI-E. Кількість USB, FireWire, SATA і інших портів має бути з запасом. Дивіться як організована звукова схема і який чіпсет звукового адаптера використовується (якщо це важливо). Чи підтримує плата бездротову мережу (Wi-Fi, Bluetooth). Чи є новий тип слота M.2 для установки більш швидкісних SSD.

Наявності роз’ємів для системних вентиляторів. Вони бувають 4-pin і 3-pin. Перші дозволяє керувати швидкістю обертання вентиляторів в залежності від температури компонентів всередині системного блоку.

Не варто занадто економити на такому важливому компоненті майбутньої системи як материнська плата.

Для офісного ПК слід дивитися в бік бюджетних плат з чіпсетом H310 на LGA 1151_v2. Для ігрових машин на Intel – Z370, H370, B360.

Для топової робочої станції найбільш оптимальними варіантами стануть плати на сокеті TR4, або під LGA 2066. Вибір материнської плати в 2018 не такий простий процес. Різноманіття і маркетингові виверти здатні збити з пантелику навіть досвідчених користувачів. Однак, ми сподіваємося, що керуючись цією статтею, зробити це буде помітно простіше.

Ссылка на основную публикацию