Вибір розширення VPN для Яндекс браузера: Hola, Zenmate, Browsec, DotVPN, огляд і установка

Технологія VPN стає все більш і більш популярною. Скористатися нею можна в будь-якому сучасному браузері, в тому числі і в «яндекс.браузер».

Що таке VPN і для чого він встановлюється

VPN (Virtual Private Network) – це технологія, що дозволяє замінити унікальний IP-адресу вашого комп’ютера на інший. Він може знадобитися у випадках, коли необхідно обійти блокування будь-якого ресурсу або підвищити особисту безпеку.

обхід заборон

Подолання блокування необхідно в ситуації, коли в країні користувача за указом уряду або власника ресурсу заблокований деякий сайт. Після спроби зайти на нього з’являється повідомлення з попередженням: «Доступ до ресурсів обмежено через …». Але якщо сервіс не працює в межах однієї країни, це не означає, що він не працює по всьому світу. Цілком ймовірно, що жителі, наприклад, Великобританії, мають право ним користуватися. В цьому випадку ви можете відправитися до Великобританії, але робити це зовсім не обов’язково.

Після спроби зайти на сайт, заблокований за указом уряду або власника ресурсу, може з’явитися повідомлення з попередженням

Справа в тому, що сайт визначає місце розташування призахідного на нього користувача по його унікальному IP-адресою. Якщо ресурс побачить, що комп’ютер, з якого здійснюється запит на доступ, знаходиться в дозволеної зоні, то і блокувати його не стане. А VPN змінює адресу на той, який належав би жителю іншої країни, тим самим даючи сайту зрозуміти, що користувач знаходиться поза забороненій території.

підвищення безпеки

Будь-які дії в інтернеті можна відстежити, так як кожен перехід залишає свої сліди. Найлегше простежити за кроками користувача по його IP-адресою. Звичайно, зробити це може далеко не кожна людина, але навчені зловмисники при необхідності здатні на багато що.

Але їх мета стає майже недосяжною, якщо користувач використовує VPN. При зміні IP-адреси змінюється місце розташування користувача, а дії, здійснювані ним, ніяк не прив’язуються до його комп’ютера. Якщо ви турбуєтеся за збереження і конфіденційність своїх даних, варто почати користуватися VPN.

Відео: що таке VPN-сервіс і як він працює

Чи є вбудований VPN в «яндекс.браузер»

Деякі браузери, наприклад, Opera, мають вбудовану підтримку технології VPN. У «яндекс.браузер» кошти, що дозволяє почати використовувати VPN без сторонніх програм, немає.

VPN-додатки для «яндекс.браузер»

Отримати доступ до VPN можна двома способами:

 • встановити спеціальну програму на комп’ютер,
 • завантажити додаток до браузеру з офіційного магазину браузера.

Далі буде розглянуто другий варіант, так як він легше і швидше.

Практично всі окремі програми платні. Деякі з них надають пробний безкоштовний період, але потім все одно вимагають внесення коштів. Розглянуті розширення ж повністю або частково безкоштовні (деякі мають як урізану безкоштовну, так і повноцінну платну версію).

Щоб перейти до установки розширень в «яндекс.браузер», виконайте наступні кроки:

 1. Розгорніть меню браузера, клікнувши на іконку у вигляді трьох паралельних ліній, і виберіть в ньому розділ «Додатки».

  Відкриваємо розділ «Додатки»

 2. З’явиться список вже встановлених і пропонованих доповнень. Прокрутіть його до самого низу і натисніть на кнопку «Каталог розширень для яндекс.браузер», щоб перейти до офіційного магазину.

  Натискаємо на кнопку «Каталог розширень для яндекс.браузер»

 3. Використовуйте пошуковий рядок, щоб відшукати будь-яке з нижчеописаних VPN-доповнень.

  Вбиваємо назву і шукаємо потрібне розширення

 4. Знайшовши відповідне, виберіть його в списку. З’являться його докладний опис та відгуки вже спробували людей. Для завантаження розширення необхідно клікнути на кнопку «Додати в яндекс.браузер», підтвердити дію і дочекатися закінчення установки. Після завершення процесу можна починати користуватися доповненням.

  Натискаємо кнопку «Додати в яндекс.браузер»

доповнення Zenmate

Налаштування розширення Zenmate проводиться наступним чином:

 1. Після встановлення розширення ви побачите вікно реєстрації. Її необхідно пройти, щоб отримати доступ як до платної, так і безкоштовної версії. Галочку навпроти ліцензійної угоди обов’язково потрібно поставити, від розсилки можна відмовитися.

  Вказуємо пошту і пароль

 2. Після успішно пройдену реєстрацію у вас з’явиться вибір: активувати безкоштовний пробний Premium-режим на тиждень або відразу почати користуватися додатком зі звичайним пакетом можливостей.

  Можна активувати пробний Premium-режим

 3. Після того як вхід в обліковий запис і первинна настройка будуть закінчені, ви зможете відкрити вікно Zenmate за допомогою іконки, що з’явилася в панелі швидкого доступу браузера. Через це вікно можна змінити всі доступні параметри доповнення.

  Можна налаштувати і вимкнути VPN

 4. В налаштуваннях надається можливість вибору країни, IP-адреса якої вам буде привласнений. У безкоштовної версії є тільки чотири варіанти. У головному вікні програми внизу є кнопка ON / OFF, що дозволяє включити і вимкнути розширення.

  У безкоштовної версії доступні лише деякі країни

Безкоштовна версія програми дозволяє отримати доступ до заблокованих сайтів. Якщо ви хочете мати більш широкий вибір IP-адрес і можливість скласти список ресурсів, при заході на які VPN має використовуватися автоматично, доведеться придбати Premium-версію.

доповнення Hola

Доповнення Hola трохи відрізняється від інших розширень. У ньому використовується інша система VPN – пірінгова. Грубо кажучи, унікальні IP-адреси лунають не за рахунок наявності серверів, а беруться в учасників системи і розподіляються між ними, перемішуючись. Це знижує безпеку і дає зловмисникам більше можливостей отримання ваших даних.

У даного розширення є дві версії: безкоштовна і платна. Друга надає користувачам більш високий рівень безпеки.

Доступ до налаштувань розширення також є на панелі швидкого доступу. За допомогою міні-вікна можна вибрати країну і деактивувати VPN.

Розширенням Hola можна управляти з панелі швидкого доступу

Варто відзначити, що в інтернеті є величезна кількість негативних відгуків про Hola. Але в офіційному магазині «яндекс.браузер» у неї більше 1 655 000 завантажень і 4 зірки якості.

Відео: як встановити розширення Hola в «яндекс.браузер»

доповнення Browsec

Дане розширення поширюється в безоплатній та платній версії. У першій все ті ж обмеження:

 • неможливість використання автоматичної активації VPN,
 • урізаний список доступних країн.

Користуватися розширенням можна тільки після реєстрації. Зі спеціального вікна, розкритого через панель швидкого доступу, ви завжди зможете активувати і деактивувати з’єднання, а також змінити країну, IP-адреса якої буде надаватися комп’ютера.

У вікні Browsec можна змінити країну і вимкнути VPN

В офіційному магазині «яндекс.браузер» у доповнення більше 2 115 000 скачувань і 4 зірки якості. При цьому досить багато позитивних відгуків, явно перевищують за кількістю негативні коментарі.

доповнення DotVPN

На відміну від всіх вищеописаних розширень, DotVPN включає в себе кілька додаткових функцій. Після установки доповнення ви зможете:

 • перейти на використання широкосмугового сервера, отримавши вищу якість VPN-з’єднання,
 • активувати вбудований AdBlock – блокувальник реклами в інтернеті,
 • включити захист шляхів слідування, тобто більш ретельно приховувати кроки своїх переходів по сайтам,
 • активувати вбудований Firewall – сервіс, що дозволяє автоматично блокувати несанкціоновані і підозрілі запити на доступ до інтернет-трафіку,
 • включити функцію, що дозволяє автоматично активувати VPN-з’єднання,
 • приховати логотип програми в панелі швидкого доступу браузера.

  У DotVPN є кілька додаткових функцій

Користуватися розширенням можна тільки після реєстрації. У безкоштовної версії немає обмеження на кількість завантажених мегабайтів, але функції, що дозволяють автоматично активувати VPN-з’єднання і приховати логотип програми в панелі швидкого доступу, будуть недоступні. До позитивних сторін розширення також можна віднести приємний дизайн і постійну підтримку з боку розробників.

Використання VPN-сервісів все більш актуально. В першу чергу варто звернути увагу на доповнення для браузера. Всі вищеописані розширення мають безкоштовну версію з деякими обмеженнями, але виконують свою основну функцію – підміну IP-адреси.

Ссылка на основную публикацию