Вибір точки зйомки. освітлення

Від вибору точки зйомки залежить не тільки розмір предмета, подробиця його змісту (Так зйомка крупним, середнім і дрібним планом безпосередньо залежить від відстані від фотоапарата до об’єкта), але і розташування, форма об’єктів залежить від того, під яким кутом дивиться на об’єкт або композицію фотограф, а згодом і глядачі. Будинок можна зняти з будь-якого боку, з різних кутів, а також з різних рівнів (з рівня фотографа, з даху сусіднього будинку, від низу до верху і ін.) Позиції для фотографування людини – традиційно це –

  • фас (спереду),
  • профіль (збоку),
  • 3/4 (проміжне положення).

Саме вдала позиція при зйомки допоможе найкращим чином відобразить характерні особливості об’єкта. Потрібно прагне якомога повніше використовувати кадр і залишати менше безцільних, “порожніх” полів навколо об’єкта. Дотримуючись основні правила освітлення при фотографуванні, можна уникнути більшості помилок недосвідчених фотографів, при яких виходять неякісні знімки. Саме освітлення при зйомки грає найважливішу роль. Спочатку розглянемо види освітлення. Це природне (сонячне світло) і штучне (прожектори, лампи, ліхтарі і т.д.). На результат зйомки впливає такі параметри, як сила світла, його напрямок до об’єкту і самому фотоапарату. Правила освітлення:

  1. Промені сонця або іншого джерела світла не повинні йти прямо в об’єктив фотоапарата, так як в цьому випадку знімки будуть дуже темними (наприклад, на обличчі людини буде тінь і особа не можливо буде розглянути),
  2. Якщо ж промені будуть знаходиться паралельно оптичної осі (тобто джерело світла розташований безпосередньо за фотографом), то предмети будуть позбавлені тіні і вийдуть плоскими. Об’ємність для знімків має важливе значення. Воно з’являється на фотознімку завдяки оптимальному поєднанню тіней і світла. Саме при косому напрямку світла можливо отримати такі знімки.

Оптимальний напрям світла – рівне 45 ° між променями сонця, що падає на предмет (можна орієнтуватися по тіні об’єкта) і оптичною віссю об’єктива. У яких випадках можна фотографувати “навпроти світла”? Зйомка навпаки сонця можлива в тих випадках, коли сонце знаходиться високо і в стороні від фотоапарата, воно при цьому не закрита фотографованим об’єктом. дуже важливим умова – це прикриття об’єктива від сонячних променів якимось предметом (козирком, долонею, книгою і ін.) так, щоб цей об’єкт не був в поле зору об’єктива, тобто не потрапив в кадр. P.S. Для штучного освітлення справедливі ті ж правила.

Ссылка на основную публикацию