Вибираємо побутові кухонні ваги: ​​електронні і механічні?

Одним з актуальних питань домогосподарок є питання, які кухонні ваги краще купити. Деякі господині думають, що ваги для кухні потрібні тільки молодим господаркам, які тільки починають вчитися готувати їжу і не вміють визначити необхідну кількість інгредієнтів.

Хибність такої думки про кухонних вагах полягає в незнанні функцій, якими володіють сучасні електронні кухонні ваги. Крім того, приготування нових страв, особливо для дієтичного харчування, вимагає точного дотримання пропорцій, яке гарантуватиме наявність дієтичних якостей їжі.

Особливо зручні для зважування продуктів ваги кухонні з чашею. Такі ваги дуже точні.

Крім продуктів харчування вони дозволять зробити будь-які інші виміри ваги: ​​виміряти вагу пряжі, золотих прикрас, ліків і багато чого іншого. А як вибрати кухонні електронні ваги або ваги іншого типу, вам підкаже ця стаття.

Функціонал приладів безпосередньо залежить від їх виду. І якщо побутові ваги для кухні можна розділити на дві великі групи, то підвидів всередині кожної групи може виявитися набагато більше.

Основний розподіл проводиться за способом вимірювання, використаному в конструкції:

Усередині цих груп прилади можуть відрізнятися дизайном, наявністю чаші або платформи, межами зважування і точністю вимірювань.

Особливості механічних кухонних ваг

Механічні кухонні ваги, які стоять біля витоків цього напрямку вимірювальної техніки, більш прості конструктивно, а значить і більш надійні, і не складні у використанні. Основою конструкції є пружина, яка впливає на стрілку, що вказує вагу продукту.

Механічні ваги можуть бути настільними, підвісними, гирьовий або безгіревимі. З конструкційних особливостей можна зрозуміти, що точність вимірювань, особливо невеликих мас, невисока.

Зі збільшенням маси, а механічні ваги можуть мати межу вимірювань до 10 кг, похибка вимірювань зменшується. Для роботи механічних кухонних ваг не потрібно харчування. Узагальнивши інформацію, можна назвати позитивні якості:

 • простота конструкції;
 • надійність (не поступається надійності торговельних ваг);
 • Під час відсутності зовнішнього живлення;
 • простота у використанні;
 • невисока вартість.

Негативними якостями необхідно вважати:

Електронні кухонні ваги

Електронні ваги для кухні, в залежності від виробника і моделі, можуть мати дуже широким функціоналом.

Можливість їх програмування на стадії виробництва дозволяють оснастити їх такими невластивими функціями, як вимірювання температури або часу, тобто, ваги можуть служити в якості побутового термометра або в якості годин, будучи повішеними на стіну кухні.

До позитивних якостей електронних ваг відносяться:

 • висока точність вимірювань. Як правило, побутові електронні кухонні ваги мають точність вимірювань від ± 1 до ± 10 грам;
 • широка функціональність порівнянна з медичними вагами;
 • наявність функції обнулення, яка дозволяє зважувати продукт без урахування тари;
 • наявність функції послідовного зважування, яка дозволяє додавати продукти на чашу ваг, обнулити вагу попереднього інгредієнта;
 • наявність додаткових функцій, які розширюють функціональність ваг. Так, багато виробників випускають кухонні ваги з підрахунком калорій і можливістю підключення до комп’ютера, що дозволяє формувати і розраховувати дієтичне харчування. До таких ваг в інструкції обов’язково додається список продуктів, з яким прилад працює;
 • можливість зважування в заходи ваги, відмінних від метричної. Деякі агрегати мають функцію зважування в фунтах або унціях;
 • наявність функцій вимірювання температури і часу, в точності як у кишенькових ваг;
 • наявність спеціального настінного кріплення. Кухонні електронні настінні ваги, в залежності від дизайну, можуть стати непоганою прикрасою будь-якого інтер’єру кухні.

Недоліками електронних ваг можна вважати:

 • незручність миття платформи, в разі її незнімного варіанту. Проникнення вологи під платформу може вивести електронні кухонні ваги з ладу;
 • можливість збою програмного забезпечення;
 • ціна кухонних електронних ваг може бути набагато вище механічних. Усередині групи вартість може так само значно відрізнятися в залежності від наявності додаткових функцій, моделі і виробника.

Конструктивні особливості електронних кухонних ваг дозволили виробникові створити найширшу гаму дизайнерських і технічних рішень. Вони можуть бути прямокутними, круглими, з платформою або чашею.

Є конструкції ваг для сипучих і рідких продуктів у вигляді окремої чаші, всередині якої міститься вимірювальний механізм. Поверхня приладу може бути дерев’яною, скляною, пластикової (частіше застосовується в побутових вагах), металевою.

Огляд популярних моделей

Які електронні кухонні ваги краще – питання неоднозначне. Тут багато що може залежати не тільки від їх конструктивних особливостей, а й навіть від фірми – виробника настільних ваг.

Найбільш популярними є кухонні ваги BEURER, є еталоном точності і зручності у використанні. Однак вартість приладів цього бренду завжди відповідає їх якості і може бути в кілька разів дорожче приладів з аналогічним функціоналом менш відомого виробника.

Так, механічні ваги можуть коштувати від 350 до 500 гривень, причому дорога механічна версія має функцію тарокомпенсація. Вартість електронних ваг варіюється від 750 гривень до 3100.

Добре буде купити електронні ваги для кухні фірми SOEHNLE, яка не поступається першій в якості і ціні. Наявний асортимент навіть ширше, ніж у лідера. Компанія тільки механічних приладів являє п’ять моделей з ціною від 250 до 625 гривень.

Лінійка електронних моделей починається з вартості 800 гривень і закінчується 5590 грівенмі.

Кухонні ваги ПОЛАРІС (POLARIS) відносяться до середнього цінового діапазону, не уступаючи більш дорогим аналогам в якості. У лінійці фірми повністю відсутні механічні варіанти. Зате електронні ваги представлені 69-ма моделями за ціною від 470 до 1290 гривень.

Причому, найдорожчий варіант виконаний у вигляді мірного стакана об’ємом 1,5 літра з дисплеєм, розташованим на ручці приладу.

Дуже хорошим придбанням можуть стати кухонні ваги Редмонд, завжди мають цікавий і привабливий дизайн. У лінійці немає механічних варіантів і складних варіантів з підрахунком калорій.

Вся лінійка, в якій трохи більше 10 моделей, є звичайні електронні ваги з набором необхідних функцій для зважування. Середній діапазон цін на моделі Редмонд знаходиться в межах від 820 до 1860 гривень.

Споживчі якості ваг, за відгуками покупців

Купуючи кухонні електронні ваги, відгуки про яких розташовані нижче, люди розраховують на певні споживчі якості товару. Іноді їх очікування виправдовуються, іноді – ні. Враження від придбаного товару найчастіше стають предметом відкликання, за яким можна судити про якість товару з споживчої точки зору.

Кухонні електронні ваги з термометром

Ніна, 47 років, Сергієв Посад, дієтичні кухонні електронні ваги Beurer DS81, вартість 2 600 гривень:

«Переваги: ​​Нарешті я правильно склала свій раціон харчування завдяки точності апарату і тепер можу з легкістю стежити за своєю вагою.

До речі, вони навіть автоматично відключаються, якщо на них якийсь проміжок часу нічого не зважувати. А стійкі гумові ніжки кріпляться до поверхні і прилад не ковзає.

недоліки: Спочатку треба пристосуватися до використання, звикнути, спочатку трохи складно орієнтуватися.

Коментар: Купила прилад близько семи місяців тому. Спочатку було важко, зате тепер роблю все за лічені хвилини. Прямо перед прийомом того чи іншого блюда я можу швидко розрахувати кількість калорій, жирів, вуглеводів, холестерину і одиниць хліба. Я в захваті! Дуже корисна і зручна штуковина ».

Марія, 29 років, Єкатеринбург, Електронні кухонні ваги Soehnle Siena, вартість 1090 гривень:

«Переваги: ​​Займають мало місця, приємний зовнішній вигляд, зручні.

Недоліки: Поки не знайдені.

Коментар: Стильні, компактні ваги, які займаю мінімум місця на кухні. Працюють за рахунок двох пальчикових батарейок, які входять в комплект. Є функція “тара”, дисплей не підсвічується.

Можливо, і існує похибка в пару грам, але мною вона не виявлено. Для повсякденного домашнього використання саме те ».

Ірина, 32 роки, Самара, кухонні ваги POLARIS PKS0832DG, вартість 600 гривень:

«Переваги: ​​Точні, зручні для зберігання, мають цікавий дизайн.

Недоліки: Немає

Коментар: Зручні, необхідні на кухні. Зважують точно, похибка не більше 2-х грам. Зручне зберігання, ніде не заважають. Через свого цікавого дизайну можна залишити в будь-якому місці, і будуть добре вписуватися в інтер’єр кухні ».

Олександр, 37 років, Темрюк, ваги кухонні Redmond RS-724, вартість 990 гривень:

«Переваги: ​​Відрахування тари, невеликі габарити, цікавий дизайн, низька ціна.

Недоліки: Немає

Коментар: Ваги відмінні! Брали для хлібопічки. Всі випробування на зміну ваги пройшли на 5 з плюсом. Особливий плюс – функція “тара”. Завжди знаєш, скільки продукту додаєш в уже наявну суміш. Великий термін гарантії ».

Вибір побутових кухонних ваг

Купити кухонні електронні ваги не так складно, як здається на перший погляд. В першу чергу, виходити треба з суми, яку ви готові витратити на покупку.

Побутові електронні ваги

Якщо вам досить рідкісних вимірювань ваги продуктів в разі приготування нового блюда, ви цілком можете обійтися механічними вагами.

Якщо ж сума дозволяє вам придбати електронні кухонні ваги, то питання як вибрати кухонні електронні ваги необхідно розглядати в розрізі їх функціональності.

Настінні кухонні ваги позбавлять вас від пошуку місця зберігання для них. А наявність у приладу таймера ї години дозволять вам краще орієнтуватися в часі приготування їжі. У будь-якому випадку, купувати ваги необхідно саме з тими функціями, які вам потрібні.

Дуже добре, коли агрегат мають функцію автоматичного відключення для продовження терміну служби батареї, і індикатор перевантаження. Дисплей з підсвічуванням буде зручний для людей зі слабким зором. Те ж стосується і дисплеїв з великими знаками.

Гарною підмогою у виборі стануть відгуки про кухонних вагах, прочитані в Інтернеті.

Ссылка на основную публикацию