Видалення програми з автозавантаження в Віндовс 7 і Віндовс 10

Іноді операційна система починає завантажуватися так повільно, що користувач замислюється про її перевстановлення. У даній ситуації, в першу чергу, потрібно спробувати видалити зайві додатки з автозавантаження Windows 7. Метод очищення автозагружаемих додатків буде залежати від версії Віндовс. Нижче представлені інструкції для ОС Vista, 7, 8 і 10.

Windows 7 і Vista

Стандартним інструментом видалення програми з автозавантаження в Віндовс 7 є вбудована утиліта «Конфігурація системи». Щоб потрапити в неї, необхідно:

 1. Зайти в меню «Пуск» «Виконати».
 2. У діалоговому вікні «Run» вбити ключову фразу «msconfig» без лапок і тапнуть «ОК».
 3. У «System configuration» перейти в закладку «Автозавантаження». Поряд з кожною автозапускаемой програмою стоїть галочка. Щоб скасувати автозапуск того чи іншого додатка в «Конфігураторі», досить прибрати галочку, розташовану зліва від зазначеного елемента.
 4. Щоб зміни вступили в силу, потрібно клікнути на інтерактивну клавішу «Застосувати», натиснути «ОК» і перезапустити комп’ютер.

Крім того, видалити автозагрузку в Windows 7 можна через папку з однойменною назвою, в якій міститься повний перелік автозагружаемих додатків даного комп’ютера. Для видалення зайвої автозавантаження необхідно виконати наступні маніпуляції:

 1. Натиснути правою клавішею мишки по іконці Віндовс, розташованої в лівому нижньому кутку монітора.
 2. Вибрати опцію «Відкрити провідник».
 3. У вікні зайти в «Локальний диск (C :)».
 4. Увійти в директорію «ProgramData».
 5. Якщо папка «ProgramData» не відображається в кореневому Фолдер, тоді потрібно налаштувати відображення файлів і папок в такий спосіб: перейти в меню «Пуск», зайти в розділ «Панель управління», після чого вибрати інструмент «Оформлення та персоналізація. Перейти в категорію «Параметри папок», на вкладку під назвою «Вид». У діалоговому вікні спуститися вниз до розділу «Доп. параметри »поставити галочку навпроти пункту меню поруч з« Показувати приховані файли … »і тапнуть на« ОК ».
 6. Повернутися на диск «C» і перейти в відобразився фолдер «C: / ProgramData», відкрити фолдер з ім’ям «Microsoft», майже в самому низу екрану відшукати папку «Windows» і зайти в неї.
 7. Перейти в «Головне меню» «Програми». Відкрити шукану директорію «Autostart». У папці «Autostart» містяться ярлики ПО з переліку налаштувань автозапуску.
 8. Щоб видалити програму з автозавантаження Windows 7, достатньо почистити відповідний ярлик в Фолдер «Autostart» клікнути по ньому лівою клавішею мишки і затиснути комбінацію Shift + Delete для знищення даних без переміщення в «Кошик».
 9. Папка «Autostat» крім ярликів автозапускаемой додатків містить також прихований фолдер «AutorunsDisabled»: в ньому зберігаються об’єкти, відключені користувачем за допомогою стандартного інструменту «Диспетчер завдань».

Необхідно також перевірити папку «AppData», щоб в ній не містилося ярликів прихованих елементів автозапуску. Для цього:

 1. Затиснути комбінацію Win + R.
 2. У вікні «Виконати» вбити команду «% appdata%» і тапнуть «Enter».
 3. Зайти в директорію «Roaming \ Microsoft \ Windows \ Головне меню \ Програми \ Автозавантаження». При необхідності почистити вміст вручну.

Видалити файли автозавантаження в Vista і 7 Віндовс можна через «Registry Editor». слід:

 1. Затиснути комбінацію на клавіатурі Win + R, або зайти в «Пуск» «Виконати».
 2. У меню, вбити команду «regedit» і тапнуть на «ОК», або на «Enter».
 3. Затиснути поєднання Ctrl + F в пошуковику в поле для введення «Знайти» вказати запит «HKEY_LOCAL_MACHINE» (в цій директорії зберігаються дані про апаратні засоби конфігурації системи). Тапнуть «Знайти далі».
 4. Перейти в директорію «SOFTWARE», далі – в папку «Microsoft», «Windows», «CurrentVersion» і «Run». В останньому Фолдер містяться дані автозавантаження всіх користувачів на ПК.
 5. Кожен запис формату REG_SZ має найменування, наприклад, «regorganizer». Для відключення програми Reg Organizer досить клацнути по запису правою клавішею мишки і натиснути «Delete».
 6. Якщо потрібно очистити autostart поточного користувача через інструмент regedit, то потрібно увійти в директорію «HKEY_CURRENT_USER», вибрати папку «Software», зайти в «Microsoft», «Windows», «CurrentVersion» і «Run» і очистити записи з іменами програм зазначеним вище способом, т. е. методом простого видалення.

Спосіб очищення списку автозагружаемих додатків через системні папки відмінно підійде для користувачів, у яких не вийшло видалити з автозавантаження віддалені програми через «Диспетчер завдань» або папку на жорсткому диску.

Windows 8 і 10

Якщо в Віндовс 7 версії для видалення з автозавантаження деінсталліруемих або зайвих програм потрібно зайти в «Конфігурацію системи», то в 10 версії операційної системи функція доступна в «Диспетчері пристроїв». Щоб виконати дану дію у вікні диспетчера, потрібно:

 1. Затиснути комбінацію Win + R, в рядку для введення «Виконати» вбити код «taskmgr».
 2. У діалоговому вікні зайти на четверту зліва вкладку.
 3. Клацнути по непотрібному елементу правою кнопкою миші і вибрати опцію «Відключити».
 4. Вийти з «Task Manager», перезавантажити ПК.

Щоб видалити автозагрузку в Windows 10 з призначеної для користувача папки «Автозавантаження», необхідно:

 1. Зайти в «Цей комп’ютер», в «Локальний диск (С :)».
 2. Відкрити директорію «ProgramData».
 3. Якщо папка «ProgramData» відсутня в списку, тоді потрібно виконати наступні дії: клацнути по значку лупи, розташованому поруч з кнопкою “Пуск” і ввести пошуковий запит «Таємниці» вибрати відобразився результат пошуку «Показ прихованих файлів …».
 4. У діалоговому вікні «Параметри Провідника» зайти на закладку «Вид», проскролліть вниз до розділу «Приховані файли і папки» і відзначити галочкою елемент «Показувати».
 5. Натиснути «Застосувати», клікнути «Ок» і перезавантажити комп’ютер.
 6. Повторно зайти в «ProgramData», вибрати фолдер «Microsoft», потім зайти в «Windows», в директорію «Головне меню» «Програми» «Автозавантаження».

У Windows 10 версії також можна видаляти автозавантаження через папку «AppData»:

 1. Зайти на «Локальний диск (C :)», в папку поточного користувача, вибрати директорію «AppData», увійти в папку «Roaming», вибрати «Microsoft» «Windows». Тепер зайти в «Головне меню» «Програми» «Автозавантаження».
 2. Потрапити в зазначену вище директорію можна через вікно «Виконати» затиснути комбінацію Win + R і ввести кодове слово «shell: Startup», тапнуть «Enter».
 3. Для очищення автозагружаемих програм знищити ярлик відповідного додаток натисканням клавіш Ctrl + Delete.
 4. Перезавантажити ПК.

Щоб видалити програму з автозавантаження Windows 10 за допомогою «Редактора реєстру», потрібно скористатися інструкцією для Windows 7, так як механізм чищення registry істотно не змінився. Нижче представлені всі можливі розділи реєстру в Віндовс 10, через які потрібно шукати автозапускаемой програми:

 • HKEYCURRENTUSER \\ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run або RunOnce,
 • HKEYLOCALMACHINE \\ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run або RunOnce.

альтернативний метод

Ще одним способом швидкого видалення непотрібних програм з переліку автозавантаження в Windows є деінсталяція в спеціально розроблених утиліти. Наприклад, підійде безкоштовний софт CCleaner. Щоб почистити автозапуск за допомогою цього додатка, потрібно:

 1. Завантажити exe з офіційного сайту або іншого перевіреного джерела, встановити і відкрити.
 2. Перейти на вкладку «Сервіс» (значок гайкового ключа, розташований на лівій бічній панелі інструментів клінера).
 3. На основному екрані клацнути на клавішу «Автозавантаження».
 4. На екрані з’явиться список всіх програм, які запускаються разом з операційною системою.
 5. Як очистити список досить виділити непотрібний елемент лівої клавішею мишки і натиснути «Видалити». Для повторного додавання об’єкта в autoload клікнути на «Включити».

За допомогою утиліти CCleaner також можна:

 • почистити браузери від залишкових файлів і налаштувати автозапуск,
 • налаштувати планувальник Віндовс – подивитися список процесів і налаштувати їх відображення,
 • редагувати контекстне меню.

Ще одним цінним інструментом видалення додатків з автозавантаження, який особливо сподобається користувачам Віндовс 7 версії, є утиліта Advanced SystemCare. Щоб змінити автозапуск через ці програми, знадобиться:

 1. На головному екрані Advanced SystemCare перейти в розділ «Інструменти», який знаходиться на верхній панелі інструментів.
 2. У колонці «Оптимізація системи» вибрати «Менеджер по запуску».
 3. На екрані з’явиться віконце «IObit Управління запуском». За допомогою вбудованого інструменту «IObit» можна налаштувати автозапуск будь-якого ПО, браузера, служби, а також редагувати «Планувальник завдань».
 4. Для виключення програми з autostart слід перейти в потрібну вкладку, наприклад, «Елементи запуску» або «Запуски браузера», знайти ПО, яке потрібно видалити, і натиснути на кнопку в стовпці «Статус і експлуатація».
 5. Якщо додаток варто в списку autostart, то IObit присвоїть йому статус «Включено», якщо немає – то «Відключено».
Ссылка на основную публикацию