Видалення вбудованих розширень з Яндекс браузера

У корпорації Яндекс немає власного магазину утиліт, але браузер підтримує установку продуктів, розроблених для Opera і Google. Встановити їх не проблема, а як видалити розширення з Яндекс браузера, знають не всі користувачі. Зробити це можна кількома способами, але для початку – про причини, за якими потрібно їх прибирати.

Корисні, даремні, конфліктні

 1. Доступність софта іноді надає «ведмежу послугу» користувачам. Вони не можуть визначитися з найбільш підходящими розширеннями і замість 2-3 продуктів скачують 10-15. Деякі додатки конфліктують між собою, тому надлишки доводиться видаляти.
 2. Утиліта морально застаріла або не використовується за прямим призначенням. Таке часто трапляється, коли користувач переходить в інший браузер, а Яндекс залишає як резервний.
 3. Вбудовані розширення в браузері працюють некоректно, підвисають, гальмують роботу всієї системи.
 4. Модулі встановлені, але не використовуються.

Видалення непотрібних доповнень прискорює час відгуку браузера, завантаження сторінок і інші опції, вивільняє оперативну пам’ять, підвищує продуктивність системи в цілому.

Стандартний спосіб

Цей варіант підходить тим, у кого встановлені поодинокі розширення. В такому випадку значки відображаються в браузері в кутку монітора – праворуч від адресного рядка. Послідовність деінсталяції така:

 • Для початку необхідно навести курсор на значок розширення, яке потрібно видалити.
 • На екрані з’явиться меню, з якого слід вибрати опцію “Вилучити”.
 • Процес займе кілька секунд – після його закінчення іконка зникне з панелі інструментів.
 • Після видалення браузер рекомендується перезавантажити.

Через розділ «Додатки»

Перевага цього способу деінсталяції розширень з Яндекса – можливість видалити будь-які плагіни, навіть там, де вони працюють в прихованому режимі. Процес займає трохи більше часу, ніж варіант, описаний вище.

Послідовність дій така:

 • У верхньому правому куті монітора розташована кнопка «Меню» там же, де опції «Згорнути», «Розгорнути», «Закрити». Виглядає кнопка як 3 горизонтальні смуги. Користувачеві необхідно клікнути по ній.
 • Наступний крок – вибрати зі списку «Доповнення», після чого відкриється список всіх встановлених розширень.
 • Прокручуючи список вниз, користувач опускається до категорії встановлених модулів «З інших джерел», вибирає цікавить його і наводить на нього курсор.
 • Як тільки курсор наведений, праворуч від кнопки включення / вимикання з’являється опція «Видалити».

 • Залишається клікнути по ній і підтвердити дію.

Для скачування музики, відео, фотографій плейлистів власники Яндекс бразуер часто встановлюють популярне розширення Savefrom, а потім не знають, як його видалити.

Найпростіше це зробити способом, описаним вище – через категорію «Додатки». Плагін знаходиться в групі «З інших джерел».

Якщо використовувати стандартний спосіб деінсталяції, то кликати потрібно по зеленій стрілці, спрямованої вниз – так виглядає іконка цього розширення.

Вимкнення як альтернатива видаленню

Видалення модуля з пам’яті комп’ютера – дія безповоротне, тому наступного разу, коли він знадобиться, користувачеві доведеться інсталювати його заново.

Якщо немає 100-ної впевненості в рішенні, можна плагін тимчасово відключити. Робиться це в розділі «Меню» у вкладці «Додатки».

Біля кожної позиції списку, що є кнопка включення / вимикання – про неї згадувалося вище. Для деактивації плагіну користувачеві необхідно клікнути по ній і перевести повзунок в положення «Викл». Якщо утиліта активна, кнопка жовта, якщо відключена – сіра. У будь-який момент її можна повторно включити.

Можливі проблеми

Іноді у споживачів не виходить видалити плагін з Яндекс браузера. На форумах вони діляться досвідом про те, що стирають модулі з панелі і через «Додатки», система підтверджує дії. Після перезавантаження комп’ютера з’ясовується, що все плагіни на місці, тільки відключені.

Не всі програми, завантажувані на ПК, однаково корисні і безпечні. Перше, що потрібно зробити в подібних ситуаціях, запустити антивірус і перевірити файли і програми на предмет зараження.

Самостійно усувати проблему не слід – надійніше буде викликати фахівця.

Безпека

Яндекс прагне максимально убезпечити клієнтів, зробити їх роботу комфортною, не нашкодити техніці. Безпека – частина корпоративної політики, яка поширюється і на утиліти.

У браузерної вкладці «Додатки» зібрано кілька груп найбільш популярних плагінів. ще понад 1500 програм зібрані в «Каталозі розширень», розташованому внизу сторінки. Всі продукти браузер підтримує, а якість їх роботи залежить від творців.

Перед установкою конкретної утиліти не завадить ознайомитися з інформацією про розмір, оновленні, мовної підтримки, кількості завантажень та оцінці користувачів. Чим більше зірок і установок, тим популярнішими додаток і тим менше ймовірність, що доведеться його видаляти з браузера.

Ссылка на основную публикацию