Видалення завислих листів в папці Вихідні Outlook

Проблема зависання листи в папці вихідних зустрічається досить часто у всіх версіях Outlook. З точки зору користувача це виглядає, як ніби відправляється лист потрапив в чергу на відправку (папку Вихідні / Outbox) і не може її покинути, зависаючи в ній. Причому найчастіше видалити такий лист з папки вихідних ніяким чином не вдається. Розглянемо типові причини, за якими така проблема може виникнути і способи видалення таких «завислих» листів з папки Вихідні.

перезапуск Outlook

Найпростіший і швидкий спосіб позбутися від завислого листи – спробувати закрити і заново запустити клієнт Outlook. Після перезапуску, спробуйте вибрати зависло лист і спробуйте видалити його (ПКМ – Видалити, або кнопкою Del) або перемістити в папку Чернетки.

Перевищення максимального розміру листи

Перевірте, чи не перевищено максимальний допустимий розмір листа (з урахуванням вкладень), який може відправити ваш поштовий сервер (настройка максимального розміру повідомлення, що відправляється в Exchange 2010). У тому випадку, якщо цей ліміт перевищено, доведеться видалити лист з черги, або змінити його розмір, видаливши або розбивши вкладення на частини.

Офлайн режим Outlook

Спробуйте переключити Outlook в офлайн режим, натиснувши на вкладці Send / Receive кнопку Work Offline. Закрийте Outlook і за допомогою диспетчера задач переконайтеся, що процес outlook.exe в системі не запущено.

Запустіть Outlook, знайдіть зависло лист і спробуйте його перемістити / видалити. Після цього відключіть офлайн режим і натисніть кнопку Send / Receive для поновлення папок.

Безпечний режим запуску Outlook

Спробуйте видалити зависло лист, запустивши Outlook в безпечному режимі. При запуску в такому режимі Outlook НЕ будуть завантажувати все сторонні додатки (в тому числі антивірусні), який можуть блокувати лист в папці вихідних. Запустити Outlook в безпечному режимі можна з командою рядка (шлях до виконуваного файлу outlook.exe залежить від версії і розрядності ОС, наприклад для Outlook 2010. x86 на Windows 7 x64 команда буде такий “C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Office \ Office14 "/ safe), Або (простіше) клацніть по ярлику Outlook, утримуючи затиснутою клавішу Ctrl.  При запуску Outlook запросить підтвердження на запуск в безпечному режимі (Outlook has detected that you are holding the CTRL key. Do you want to start Outlook in safe mode).

Спробуйте видалити / перемістити зависло лист, після чого запустіть Outlook в звичайному режимі.

Відключений режим кешування Exchange

Однією з досить поширених причин зависання листів в вихідних при роботі з Exchange 2010 – відключений режим кешування Outlook. Пов’язано це з якимось багом Outlook, при якому він продовжує тримати в вихідних всі листи, які насправді вже були доставлені адресатам.

Спробуйте включити режим кешування (опція Use Cached Exchange Mode в налаштуваннях поштової профілю), попередньо перемістивши завислі листи в папку Надіслані / Sent items, інакше після включення кешування ці листи загубляться.

Тимчасовий PST файл і пересозданіе папки Вихідні

У тому випадку, якщо жоден із способів вище не допоміг усунути проблему, можна спробувати більш радикальний, але досить ефективний спосіб, що полягає в створенні нового pst файлу і пересоздании папки Вихідні.

 1. Створіть новий pst файл: Home -> New Items-> More Items-> Outlook Data File
 2. Призначте створений PST файл в якості основного (File-> Account Settings-> вкладка Data Files -> виберіть новий pst файл і натисніть кнопку Set as default.
 3. Перезапустіть Outlook. Вихідний pst виявиться підключеним в якості додаткової папки пошуку і ви зможете перемістити зависло лист або навіть цілком видалити папку Outbox (видаляйте з затиснутим Shift).
 4. Потім призначте старий файл в якості основного і ще раз запустіть Outlook. Дистанційна папка Outbox пересоздастся автоматично.

Видалення завислого листи за допомогою MFCMAPI

Існує можливість низкоуровневой роботи з поштовою скринькою через MAPI. Для цілей налагодження MAPI поштових скриньок можна використовувати ряд утиліт. На мій погляд, найзручнішою є MFCMAPI (Http://mfcmapi.codeplex.com/). Залежно від версії Outlook, скачайте x86 або x64 бітну версію MFCMAPI.

Увага! При роботі з ящиком через MFCMAPI потрібно бути вкрай обережним і уважним, тому що при некоректному поводженні, можна серйозно пошкодити структуру поштової скриньки.

 1. запустіть файл mfcmapi.exe
 2. У верхньому меню виберіть пункт Session -> Logon
 3. Виберіть профіль Outlook, який можна використовувати для підключення до скриньки
 4. У списку сховищ двічі клацніть по сховищу за замовчуванням (зі значенням True в стовпці Default Store)
 5. У відкритому дереві ящика розгорніть гілку, яка, в залежності від параметрів ящика, може називатися Top of Information Store, Top of Personal Folders, Top of Outlook data file або IPM_SUBTREE
 6. У списку папок двічі клацніть на папці Outbox (в російськомовному ящику назви папок відображаються кракозябрами, тому довелося послідовно проклацувати всі папки, поки не знайшов папку з текстом Вихідні в заголовку вікна)
 7. Виберіть лист, яке зависло в папці і в меню клацніть по пункту Actions -> Submit-> Abort submit.
 8. Переконайтеся, що потрібний лист ще вибрано і в меню натисніть Actions-> Delete message. Виберіть опцію Permanent delete passing DELETE_HARD_DELETE (unrecoverable) і ОК.
 9. Аналогічним чином видаліть всі листи, які застрягли в папці Вихідні.
 10. Закрийте MFCMAPI і запустіть Outlook.

Переконайтеся, що зависли листи з папки Outbox були успішно видалені.

Ссылка на основную публикацию