Видаляємо ключ активації Windows з реєстру

При установці Windows, система записує ключ активації системи в реєстр в зашифрованому вигляді, але алгоритм шифрування не стійкий і дозволяє без особливих труднощів дешифрувати його. У разі необхідності користувач може за допомогою простого vbs або PowerShell скрипта отримати ключ поточний установки Windows (ми вже розглядали ці скрипти в статті Як дізнатися ключ установки Windows). Це може бути корисно, якщо з якоїсь причини втрачено наклейка, договір або коробка з ключем активації. Однак, зберігання ключа в реєстрі також несе певний ризик, тому що в разі компрометації вашої системи, зловмисник може так само легко отримати ваш ключ і використовувати його в своїх цілях.

Так, наприклад, цей ключ може бути використаний для активації інших систем, або в складі деяких збірок Windows. Потенційно це може привести до того, що ваш ключ може потрапити в чорний список і ви не зможете використовувати його для повторної активації своєї системи, а також перестанете отримувати оновлення системи через Windows Update.

Примітка. У групі ризику знаходяться в першу чергу корпоративні користувачі, системи яких були активовані за допомогою одного ключа багаторазової активації (MAC) ключа (UPD. MAK ключ не зберігається в системі при установці), а також володарі коробкових (Retail) ліцензій Windows. У випадку з використанням KMS активації – видалення ключа з реєстру не має сенс, тому що для активації на KMS сервері в будь-якому випадку використовується.

Захистити свій ключ від крадіжки і використання сторонніми особами можна шляхом його видалення з реєстру. Розглянемо процедуру видалення збереженого ключа продукту для Windows 10 (інструкція застосовна також до Windows 8.1, Windows 7 і Vista).

Видалення ключа з реєстру – процедура безпечна і не вплине на статус активації системи, тобто ключ використовується тільки один раз при активації. Надалі система його не використовує і не перевіряє. Перед видаленням ключа з реєстру бажано отримати його за допомогою скрипта і зберегти (роздрукувати), щоб в майбутньому мати можливість активувати систему при перевстановлення.

Після виконання зазначеної команди активація системи зберігається.

Порада.

Ссылка на основную публикацию