Видеоплейер YouTube став розумнішим

Видеоплейер YouTube став розумнішим

На сервісі YouTube була функція, яка давала можливість зупинити буферизацию відео: потрібно було натиснути на ролик правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати «Припинити завантаження». Особливо прігождается вона в разі довгих роликів або якщо відео ставилося на паузу.

Ця функція більше немає (перевірочні експерименти GOS проводилися і на флеш-плеєрі, і на HTML5-плеєрі).

Власне, ця функція більше і не потрібна, оскільки тепер буферизация припиняється при постановці відео на паузу. Спробуйте самі: відкрийте якусь відео з YouTube, зачекайте кілька секунд, а потім поставте ролик на паузу. Через хвилину, і дві, і п’ять індикатор відтворення виглядає точно так само, буферизації немає.

Замість цього YouTube тепер використовує інший спосіб завантаження, пристосовуючись до швидкості призначеного для користувача каналу і завантажуючи тільки те, що потрібно. Ось що відбувається в новому флеш-плеєрі: YouTube завантажує безліч текстових файлів різного розміру, а потім об’єднує їх.

Старий флеш-плейер завантажував відеофайл одним шматком (а HTML5-плейер робить це до сих пір). Новий флеш-плейер нарізає відео і запитує кожен «скибочку» окремо (між собою розробники називають цей проект «хлібна нарізка» (sliced ​​bread)). У чому сенс? «Новий плейер ретельно стежить за швидкістю і якістю вашого інтернет-з’єднання, пояснює [співробітник YouTube Енді] Беркхеймер (Andy Berkheimer):” Він безперервно відстежує ширину канал і його пропускну здатність “- говорить він, додаючи, що і розмір плеєра теж відслідковується. Якщо ви дивитеся відео розкритим на весь екран, то YouTube повинен пересилати вам більше бітів, наскільки дозволяє канал. <…> YouTube спочатку поводиться більш активно, пропонуючи відео високої якості, а потім, якщо потрібно, зменшує відео, роз’яснює Беркхеймер. Сервіс також враховує, що користувачі часто дивляться кілька відео поспіль, і оптимізує швидкість потоку протягом всієї сесії. Результат цих зусиль надихає. За даними YouTube, з моменту запуску адаптивного мовлення в десктопном плеєрі буферизация скоротилася на 20 відсотків », повідомляє GigaOM.

Функція адаптивного мовлення розроблялася протягом 4 років, і в цьому відео з конференції Google I / O наводяться деякі технічні подробиці.

Незабаром адаптивне мовлення буде запущено і в HTML5-плеєрі, потім в мобільних варіантах, потім в ТВ-плеєрах. Ймовірно, в якийсь момент така настройка, як якість відео, взагалі зникне, оскільки стане не потрібна. Користувачеві не потрібно буде налаштовувати якість відео – YouTube буде автоматично встановлювати його, виходячи з швидкості з’єднання.

Спонсором новини виступає компанія «UpSale» надає повний комплекс послуг в сфері інтернет-маркетингу.

Ссылка на основную публикацию