Види лабораторних ваг: електронні, технічні

Під час виробництва лікарських та хімічних препаратів, проведення лабораторних робіт просто необхідні лабораторні ваги, які дозволяють здійснювати статичне вимірювання маси. Такі прилади відрізняються високою точністю і створюються на основі передових технологій як і плойки для створення локонів.

В результаті вибір ваг для лабораторії є нелегким завданням в зв’язку з великою кількістю виробників, різноманітних функцій і параметрами моделей. Сьогодні прийнято виділяти такі типи лабораторних ваг:

механічні моделі

Ще в минулому столітті широко використовували на виробництвах, в навчальних та дослідницьких лабораторіях ваги лабораторні ВЛР-200 або 1 кг, які дозволяли точно визначити масу речовин під час проведення аналізу.

Вони являють собою двухчашечшие ваги, які з’єднані рівноплечого коромислом. Ваги лабораторні до 1 кг знайшли широке поширення для визначення маси дорогоцінних металів і каменів.

Робота на ВЛР-200 може здійснюватися на території всіх мікрокліматичних районів, але в приміщеннях температура повітря повинна бути 18-20 градусів, а вологість в межах 30-80% як у кулера для води. Під час вимірювань необхідно використовувати спеціальний набір гир для лабораторних вагів.

Результати визначаються за накладними гирям, значенням на відлікової шкалою, лічильників гирьового механізму і делительного пристрою, що дозволяє збільшити точність вимірювання і істотно прискорити процес.

Механічні лабораторні ваги мають одним відчутним гідністю – низькою ціною. Даний параметр може стати визначальним, якщо під час роботи вам доводиться використовувати прилад досить рідко, тому його амортизація буде мати мінімальне значення.

Справа в тому, що механічний прилад на кшталт магнітногосепаратора має в складі призми і фіксують сережки, які здатні сточуватися при великому обсязі робіт, до того ж такі моделі мають невисоку корозійну стійкість.

електронні моделі

Науково-технічний прогрес не стоїть на місці, тому сьогодні все більше людей намагаються купити електронні лабораторні ваги, які відрізняє простота використання, невелика вага і розмір, широкий функціонал, що дозволяє істотно полегшити роботу в лабораторії.

Лабораторні електронні ваги дозволяють максимально точно визначити масу навішування завдяки спеціальному датчику, який здатний передавати сигнали про навантаження на індикатор. Сьогодні широке застосування знайшли тензометричний датчик і датчики електромагнітної компенсації.

Технічні електронні лабораторні ваги мають явні переваги перед механічними моделями:

 • Зручні вбудовані функції як у іригатора порожнини рота і прості у експлуатації програми, наприклад, тарування, зважування у відсотках;
 • Можливість вимірювання в різних одиницях: міліграм, карат, унція, тройська унція;
 • Невелика вірогідність виникнення помилки під час вимірювань;
 • Можливість адаптувати пристрій до зовнішніх умов;
 • Незначна чутливість до перевантажень;
 • Має такі ж переваги, як і переваги тостерів;
 • Визначення маси з максимальною точністю.

Серед інших переваг варто окремо відзначити можливість сучасних моделей лабораторних ваг передавати отримані результати в бази персональних комп’ютерів для подальших обчислень або роздруківки на принтері.

Під час вибору лабораторних вагів окрему увагу необхідно звернути на клас точності лабораторних ваг. У 1988 році були створені стандарти, згідно з якими ваги було прийнято ділити на 4 класи:

1 клас – спеціальний клас точності, який дозволяє здійснювати вимірювання навішування з мінімальною похибкою.

Лабораторні ваги 2 класу точності можуть застосовуватися для нескладних завдань, які доводиться вирішувати лаборанту щодня, або під час серйозних досліджень, де висувають високі вимоги до точності.

Ваги 3 класу точності дозволяють здійснити великий обсяг роботи щодня за умови високої точності.

Лабораторні ваги 4 класу точності прийнято використовувати для проведення нескладних робіт, коли немає необхідності у високій точності отриманих даних.

Сучасні стандарти визначення класу точності приладів дещо відрізняються. Вони відповідають новому ГОСТу від 01.07. 02 «Лабораторні ваги», який був розроблений на основі міжнародних нормативів. В результаті було виділено лише 3 класу точності:

 • I (спеціальний) клас – ваги 1 і 2 класу;
 • II (високий) клас – ваги 3 класу;
 • III (середній) клас – 4 клас.

Популярні моделі

Сьогодні великою популярністю користуються ваги технічні лабораторні електронні.

 1. Лабораторні ваги ВК 600 внесені до державного реєстру і знайшли широке застосування на підприємствах і в лабораторіях для зважування різних наважок, чия маса не перевищує 600 м Даний прилад рекомендують купувати в комплекті з калібрувальними гирями, які дозволять здійснити калібрування після кожного включення. Ціна лабораторних ваг становить 230 доларів. Стільки ж коштують електричні вафельниці.
 2. Ваги лабораторні Cas CBL-220H дозволяють отримати точні результати в поєднанні з високою швидкістю спрацьовування. Дана модель успішно продається на території понад 100 держав по всьому світу завдяки простоті в експлуатації, привабливому дизайну і надійності. Ваги були створені відповідно до міжнародним сертифікатом якості ISO 9001. Серед інших незаперечних переваг варто виділити і можливість купити лабораторні ваги за доступною ціною – 690 доларів. Стільки ж коштують тістомісильники для дому та бізнесу.
 3. Серед представників фармацевтичної, хімічної та харчової промисловості особливою популярністю користуються ваги лабораторні Sartorius СРА 1003Р, які відносяться до I (спеціальним) класу точності. Дана модель має функцію самокалібрування весоизмерительной осередки, що зводить до мінімуму роботу лаборанта. Завдяки наявності монолітної вдалося досягти чудових метрологічних і технічних характеристик, високої швидкості спрацьовування і виключно високого ступеня механічної міцності. Ціна аналітичних лабораторних ваг становить 4,3 тисячі євро.
 4. Ваги SF-400A є бюджетним варіантом технічних лабораторних ваг для проведення рутинних робіт. Вони дозволять проводити вимірювання маси досить великих наважок, при цьому похибка становить 0,5 м Дані ваги лабораторні до 5 кг можуть працювати від мережі або від батарейок, здатні автоматично відключатися. Ціна лабораторних ваг становить 1500 гривень. Стільки ж коштують Тісторозкатка для дому та бізнесу.

Поради щодо вибору аналітичних терезів

Якщо ви вирішили купити аналітичні лабораторні ваги то спочатку необхідно визначитися зі значенням найбільшої межі зважування і класом точності приладу.

Відзначимо, що немає необхідності намагатися придбати ваги більш високого класу точності, ніж це потрібно, тому що в іншому випадку доведеться приладу забезпечити спеціальні умови і заплатити набагато дорожче.

Важливо визначитися і з мінімальним значенням навішування в грамах, тому що якщо маса навішення буде близька до значення мінімальної межі зважування, то можливе збільшення помилки. В даному випадку краще скористатися функцією вибірки маси тари.

Під час покупки важливо враховувати умови, в яких прилад буде працювати, тому що багато датчики чутливі до температури в приміщенні. Якщо на підприємстві немає спеціального приміщення, то краще вибирати моделі з автоматичною калібруванням.

Під час експлуатації приладу не варто забувати про такий важливий процес, як перевірка лабораторних ваг. Вона являє собою сукупність операцій, які виконуються органами метрологічної служби з метою підтвердження відповідності приладу встановленим технічним вимогам. Процедура повинна проводитися щорічно.

Ссылка на основную публикацию