Вихід Amazon за межі роздрібної торгівлі змусить Wall Street

Підприємства Amazon.com Inc, що виходять далеко за межі онлайнової роздрібної торгівлі, від хмарних обчислень до створення фільмів, піднімають питання серед експертів з корпоративної стратегії про своєю спрямованістю.

Сіетлського компанія знову вразила Уолл-стріт на цьому тижні 23-процентним стрибком в продажах, довівши свої акції до рекордного рівня. Але є побоювання, що якщо зупинка блокбастера припиниться, інвестори можуть порахувати компанію швидше схожою на конгломерат, ніж суму її частин.

«Високе зростання покриває безліч гріхів», – сказав Гаррі Крамер, партнер приватної інвестиційної компанії Madison Dearborn Partners і професор школи менеджменту Kellogg Північно-західного університету.

«Уявіть себе керівником компанії, де протягом однієї хвилини ми говоримо про те, як ми будемо управляти авіавантажами, а в наступну хвилину ми поговоримо про штучний інтелект», – сказав він. «Я не думаю, що це стійко».

До сих пір аналітики відмовлялися від ідеї назвати Amazon конгломератом, тому що його бізнес, хоча і різноманітний, все пов’язані якимось чином з роздрібною торгівлею. Склади, вантажівки та літаки доставляють пакети до дверей покупців. Amazon Web Services продає самі хмарні сервіси для підприємств, які були побудовані для задоволення технологічних потреб Amazon.com.

«Справа не в тому, що General Electric Co надає фінансові послуги і виробляє авіаційні двигуни», – сказав аналітик Baird Equity Research Колін Себастьян.

Деякі ініціативи, такі як телевізійна студія в Голлівуді, здаються ще більш далекими. Amazon заявляє, що відео-набіг дозволив йому передавати унікальне програмування членам його Prime-клубу, тим самим збільшуючи число реєстрацій для програми, яка спонукає людей купувати більше товарів частіше.

Фінансовий успіх інвестицій складно оцінити. Як повідомляла компанія в четвер, доходи від членських внесків та інших підписок на ЗМІ зросли на 49 відсотків у першому кварталі до 1,9 мільярда доларів. Він не розкриває витрати на контент для своєї Prime Video-служби, але, за оцінками аналітика, в 2016 році він складе більше 3 млрд доларів.

Amazon не відповіла на запит про коментарі.

Вийшли з моди

В наші дні такі конгломерати, як GE, вийшли з моди в корпоративному світі. За стандартних методів оцінки – порівнюючи ціну акцій компанії з її доходом на акцію – Amazon коштує приблизно в 10 разів більше, ніж поверхові конгломерати Berkshire Hathaway Inc і United Technologies Corp.

Інвестори знецінюють акції конгломератів частково через те, що їм складно управляти різними компаніями, і почасти тому, що вони вважають, що ринок виділяє гроші в різних галузях краще, ніж може компанія.

Дійсно, звіт 2012 року, складений консультантами McKinsey & Co, показав, що доходи конгломератів в середньому зросли на 6,3 відсотка в рік з 2002 по 2010 рік, тоді як «зосереджені» компанії виросли на 9,2 відсотка.

Amazon визнала свою точку зору в багатьох напрямках, але підкреслює, що вона розрахована на довгострокову перспективу, а не на швидкі успіхи.

Фінансовий директор Брайан Олсавскій в четвер з тріском прочитав довгий список інвестицій від роздрібної торгівлі в Індії для безпілотних літаків і штучного інтелекту на конференції по прибутку компанії, намагаючись пояснити, чому її операційний прибуток знизився в Північній Америці.

«Я знаю, що трохи дрейфую з Північної Америки, але все це частина тієї ж теми», – сказав він аналітикам.

Поки, принаймні, Amazon розглядається як окремий випадок частково з ефекту ореолу навколо його засновника мільярдера Джеффа Безоса, другого найбагатшої людини, живого. Багато хто вважає Безоса заповзятливим генієм; Він уже розширив свою діяльність за межами Амазонки, щоб заснувати компанію з дослідження космосу і придбати «Вашингтон пост».

«Безос отримує більш довгий повідець, ніж бродить навколо типового генерального директора», – говорить Ерік Гордон, професор школи бізнесу Росса в Мічиганському університеті. Але він не був упевнений, що це цілком виправдано.

«Ви сумніваєтеся ставити на те, що це єдина команда, яка може робити те, що історія показала – знову і знову – дійсно важко зробити», сказав Гордон. Звертаючись до генерального директора Walt Disney Co, він сказав: «Залиш фільм для Боба Ігера».

Ссылка на основную публикацию