Використовувати ноутбук як монітор – підключення по HDMI, VGA, Wi-Fi

Ноутбуки від виробників середнього класу досить часто виходять з ладу. Якщо ви вирішили викинути свій пристрій, то варто почекати з цим. Ви можете використовувати екран ноутбука як монітор, якщо він знаходиться в справному стані. Багато хто задається питанням, як підключити екран ноутбука до комп’ютера. У нашій статті ми спробуємо розповісти, як це зробити.

Хендмейд-монітор

Неполадки можуть статися з будь-яким пристроєм. Користувачі ноутбуків часто стикаються з тим, що в пристрої перестає працювати всі, крім екрану. У активних користувачів будинку можуть бути комп’ютери зі зламаними моніторами, що можна виправити завдяки старому лептопу. Для проведення даної операції вам будуть потрібні ноутбук і бажання використовувати старе пристрій і заощадити гроші.

Якими способами можна провести підключення?

Для початку реалізації плану вам доведеться підготуватися. Буде потрібно кабель з’єднання, за допомогою якого два пристрої будуть з’єднані. Найчастіше в ноутбуках використовується VGA, за допомогою якого лептоп підключається до зовнішнього монітора. Іноді на пристроях такого типу зустрічаються порти DVI.

Даний варіант підключення підходить тільки для пристроїв, що працюють під операційною системою Windows. Всі інші ОС найчастіше працюють зі стандартом HDMI.

Windows

При наявності кабелю і двох пристроїв вам потрібно дотримуватися наступних інструкцій:

 • Один кінець кабелю до порту на ноутбуці.
 • Другий кінець підключіть до комп’ютера.
 • Після запуску ноутбука натисніть правою кнопкою миші на порожньому місці вашого робочого столу.
 • У контекстному меню виберіть пункт «Властивості екрану» і зайдіть в розділ «Параметри».
 • У ньому з’явиться малюнок з кількома екранами, пронумерованими щодо порядку підключення. Вам потрібно вибрати другий і встановити на нього дисплей вашого лептопа.
 • Далі потрібно відзначити галочками пункти відображення візуальних даних. Для того щоб пристрій було використано за замовчуванням, потрібно натиснути на пункт «Використовувати цей пристрій як основне».
 • При необхідності все можна повернути вихідні установки, виконавши аналогічні дії в зворотному порядку.

MacOS

Дана операційна система має масу нюансів, так як за структурою і інтерфейсу більше нагадує масу додатків. Для того, щоб підключити монітор ноутбука до комп’ютера, вам потрібно виконати наступні операції:

 • Зайдіть в «Системні налаштування» і знайдіть вкладку «Монітор».
 • У MacOS з’явиться приблизно таке ж вікно, як і в Windows.
 • Далі вам належить виконати маніпуляції, описані в першому розділі.
 • В кінці потрібно зберегти настройки.

Віддалений доступ за допомогою ПО

Якщо ви хочете використовувати монітор від ноутбука в якості монітора без проводів, для вас також є рішення. Проблемою є те, що воно підходить тільки для пристроїв Apple. У MacOS є спеціальна функція під назвою Air Display. Її немає в операційній системі по замовчувань на всіх її версіях, через що доведеться встановити її.

Ця функція дозволяє не тільки перемикати два монітори між собою, а й застосовувати їх спільно. Весь процес схожий на принцип віддаленого з’єднання, але має деякі нюанси.

Парні пристрої за допомогою бездротової передачі Wi-Fi

Інтернет за допомогою бездротового з’єднання давно став повсюдним явищем. Метод підходить і для підключення монітора від ноутбука до комп’ютера. Для синхронізації вам буде потрібно виконати кілька операцій:

 • Вам підійде програма MaxiVista, яка є тільки в платній версії. Завантажити її з торрентів не вийде, через що доведеться все ж розщедритися.
 • Після повної установки необхідно налаштувати всі модулі дистанційно. Важливо вказати послідовність розташування моніторів в ланцюжку.
 • Якщо ви все зробите правильно, то за допомогою Wi-Fi зможете управляти моніторами через інтерфейс програми.

підсумок

Якщо ваш ноутбук не оснащений спеціальним входом для даних зображення, його можна застосувати по бездротовому з’єднанню. У той же час, все вищесказане не гарантує, що лептоп виконає всі необхідні від нього завдання. Якщо модель ноутбука не підходить, не вийде використовувати ноутбук в якості монітора до системного блоку.

думка експерта

«Можна купити плату відеозахвату з інтерфейсом USB. Це дасть вам можливість використовувати не тільки монітор ноутбука, але і його клавіатуру. У той же час, найкраще застосувати просте з’єднання кабелем або по Wi-Fi, так як воно буде вимагати значно меншої кількості ресурсів », – пише користувач інтернету Олексій.

Ссылка на основную публикацию