Вилітають додатки на Андроїд: як виправити

Одним з головних переваг операційної системи Android є можливість установки широкого спектру ігрових та офісних програм. Однак не завжди їх функціонування виконується гладко і без помилок. У поточній статті розглянемо, чому вилітають ігри та програми на Андроїд, надамо шляхи вирішення проблеми.

причини вильотів

Перед тим як шукати шляхи усунення вильотів, слід розібратися в причинах їх виникнення. Існує два основних джерела агресивної вивантаження додатків – апаратний і програмний.

До апаратних причин відноситься наступне:

  • Несумісність компонентів мобільного пристрою до вимог гри або програми. Деякі види ПО створені виключно для роботи з конкретними процесорами або відеоприскорювачами, а значить, вони не будуть нормально функціонувати на невідповідних телефонах і планшетах.
  • Недолік оперативної пам’яті. Система Андроїд побудована таким чином, що вона сама контролює наявність вільної оперативної пам’яті для нормальної роботи активного процесу, закриваючи всі другорядні. Однак часом ресурсу виявляється настільки мало, що під агресивну вивантаження функціонуючих програм потрапляє та, яка в даний момент використовується.
  • Недостатня кількість вбудованої пам’яті. Кількість дискового простору, яке займає додаток, може змінюватися після поновлення його компонентів. Якщо місця недостатньо, то це призводить до нестабільної роботи програм і вильотів.

Серед програмних причин виділяється наступне:

  • Недостатня оптимізація. Погано оптимізовані гри можуть вилітати навіть на високопродуктивних мобільних пристроях.
  • Невідповідність версії операційної системи. Додатки на Андроїд вилітають з-за застарілої версії ОС.
  • Кеш гри розпакований в невірну директорію пам’яті пристрою. Подібна неприємність відбувається, тільки якщо гра встановлюється зі сторонніх джерел. При виконанні операції через Play Market папка розташування кешу вибирається автоматично.
  • Пошкодження інсталяційний файл. Джерело проблеми аналогічний попередньому, тільки в даному випадку вирішальну роль грає не повністю завантажений файл або його пошкодження при перенесенні на телефон.
  • Наявність вірусів, які блокують запуск програм або конфліктують з їх процесами. Проникнувши на телефон, шкідливе ПЗ часто отримує права адміністратора і може виконувати будь-які дійства, до переліку яких входить закриття додатків і блокування їх роботи.

буде корисним

Деяка частина зазначених вище проблем вирішується за допомогою перевстановлення додатка через Play Market. Робота магазину налаштована таким чином, що він не дозволить встановити програму, яка не підходить мобільного пристрою: в процесі установки в автоматичному режимі відбувається перевірка на відповідність апаратних компонентів і версії операційної системи.

Якщо в процесі з’являється повідомлення про припинення інсталяції, значить, телефон не підходить за деякими критеріями і подальші спроби виправити ситуацію виявляться безрезультатними. Інші варіанти, коли вилітають додатки на Андроїд, підлягають виправленню. Розглянемо рішення більш детально.

усунення вильотів

Яка версія операційної системи Android на вашому смартфоні?

4.0 і нижче

5.0

6.0

7.0

8.0

Свій варіант в коментарях

Рішення проблем з непередбаченим закриттям додатків також розділимо на дві категорії для зручності їх розгляду.

апаратні проблеми

Невідповідність апаратних характеристик пристрою вирішується тільки його заміною або придбанням більш свіжої моделі.

Недолік оперативної пам’яті може бути усунутий видаленням або примусовим закриттям не використовуються на даний момент додатків. Виконується це в настройках телефону, розділ «Додатки». Сучасні телефони та планшети повинні володіти як мінімум 2 Гб оперативної пам’яті, якщо цей показник нижче, то слід залишити тільки найнеобхідніший софт, щоб домогтися звільнення місця.

Мала кількість вбудованої пам’яті усувається установкою SD-карти або видаленням непотрібних файлів. Перший варіант зажадає подальшого перенесення даних програми на зовнішній накопичувач.

програмні неполадки

Зверніть увагу

Перш ніж приступати до вирішення проблеми програмного характеру, слід виконати перезапуск мобільного пристрою. Можливо, проблема виникла через збій в ОС і зникне після її перезапуску.

Відносно погано оптимізованих додатків користувач не може що-небудь зробити. Єдиним виходом стане очікування нових оновлень, в яких розробники виправлять існуючі недоліки.

Часто програми та ігри вилітають на Андроїд четвертої версії і нижче, оскільки вони є застарілими і не беруться до уваги при розробці нових продуктів. Рішення полягає у виконанні наступних кроків:

  • Перевірка наявності оновлень через відповідний розділ налаштувань телефону. Якщо такі є, слід виконати їх завантаження та установку. Перед початком процедури акумулятор повинен бути заряджений не менше ніж на 30%.
  • Випущені 2-3 роки тому пристрої перестають підтримуватися виробником, а значить розраховувати на вихід оновлення з новою версією Андроїд не варто. В такому випадку необхідно переглянути тематичні форуми і з’ясувати можливість установки свіжої версії Android в ручному режимі. Слід розуміти, що лише для невеликої частини мобільних пристроїв будуть присутні необхідні файли прошивки.

Установка ігор з кешем зі сторонніх джерел вимагає певних навичок. Тому однією з причин вилетів може стати неправильне розміщення додаткових файлів. Дізнатися точне розташування, куди слід копіювати кеш, можна на сторінці завантаження або скориставшись пошуком роботи через Інтернет, вказавши назву компанії-розробника.

Важливо знати

Найчастіше необхідні файли переносяться в папку «/ Android / obb», але деякі імениті фірми використовують інший шлях, що призводить до невірної установці і вильотів.

Вірною ознакою неправильно скопійованого кешу стає те, що гра запускається, але при спробі запустити процес (увійти на рівень) відбувається виліт.

Ще однією причиною, чому на Андроїд вилітають додатки, стає неповна або неправильна завантаження файлу в форматі «.apk». Установчий пакет повинен бути повністю і без помилок завантажений зі стороннього сайту, а потім переміщений в пам’ять пристрою для подальшої інсталяції в системі. Якщо на одному з цих етапів стався збій, наприклад, призвести до втрати з’єднання, то файл може незначно пошкоджено, що в підсумку призведе до вильотів.

буде корисним

Рішення полягає в повторному завантаженні інсталяційного пакета і його переміщенні на пристрій. Вже існуючу на телефоні копію гри слід видалити.

Наявність на смартфоні вірусу може призвести до надмірної завантаженості процесора і оперативної пам’яті, наслідком чого стає виліт запущеного додатку. В цьому випадку необхідно встановити антивірус і просканувати всю систему на наявність шкідливого ПЗ. Якщо антивіруси від різних розробників не можуть впоратися з проблемою, значить, вірус проник в прошивку.

Ссылка на основную публикацию