[Вирішено] Чи не працює клавіатура на ноутбуці або миша, що робити?

Не рідко людина, що працює на ПК стикається з проблемою, коли перестала працювати клавіатура. Такі ситуації можуть наздогнати раптово, тобто під час роботи, а можуть після поновлення або перевстановлення ПЗ. І далеко не завжди ця проблема пов’язана з поломкою. В паніку впадати не варто, часто проблему можна вирішити без виклику майстра.

Визначаємо причину відмови клавіатури або чому клавіатура перестала працювати

 1. причина: Зараження вирос.
  Досить часта проблема. Більшість користувачів занадто легковажно підходять до проблеми захисту свого ПК і особистих даних від вірусів. А сучасні віруси здатні вражати не тільки операційну систему і красти ваші дані, але і пошкоджувати драйвери підключених пристроїв, використовувати комп’ютер користувача для Майнінг, зношувати жорсткий диск ПК записуючи і переписуючи на нього безперервно великі обсяги інформації і все це непомітно для господаря пристрою. Вірус може відключити клавіатуру або виводити на екран не ті символи, які натискаються, або виводити відразу кілька символів натисканням однієї клавіші.
 2. причина: Збій в роботі Windows.
  ОС Windows досить просунута система, але її створював людина, яка схильна помилятися, тому в системі іноді трапляються збої. Переважна більшість підключаються до ПК пристроїв в ОС вже інтегровано. Проблеми в роботі можуть виникати з новими пристроями, драйвери яких ще не були інтегровані в ОС. Тому любителям купувати найновіші мультимедійні пристрої слід бути готовим до такої проблеми як некоректне визначення пристрою системою.
 3. причина: Неправильна робота драйвера пристрою.
  Причина пов’язана з першими двома. Або потрібний драйвер пристрою відсутній в ОС, або його пошкодив вірус. Найчастіше такі проблеми бувають у багатофункціональних ігрових пристроїв з вбудованими додатковими кнопками. Але трапляється, що драйвери пристроїв починають конфліктувати після оновлення ОС.
 4. причина: Пошкодження контактів, кнопок або мікросхеми.
  Якщо ви недбало ставитеся до клавіатури і рідко її чистите – це може виявитися однією з причин її відмови. Ця проблема найчастіше виникає з вини самого користувача, який елементарно не стежить за своєю технікою. Або неакуратно з нею звертається. Не секрет, що багато хто любить пити каву і приймати їжу сидячи за комп’ютером. Пролита випадково на клавіатуру рідина, особливо гаряча з сазаром або сіллю запросто може вбити будь-яку клавіатуру. Найгірше коли така рідина потрапляє на клавіатуру ноутбука.

Основні причини відмов клавіатури описані, залишається визначити як вирішити описані проблеми.

Рішення проблем з роботою клавіатури або миші

Щоб усунути проблему з роботою клавіатури для початку треба визначити який тип клавіатури підключений. Найпоширеніша USB з технологією (підключи і працюй) plug-and-play, ще зустрічаються пристрої з підключенням PS / 2 і все більше з’являється бездротових пристроїв. Якщо Ваш пристрій не бездротове слід дотримуватися такої схеми дій:

 • Перевірка контактів, перепідключення пристрою. Це перше, що необхідно зробити, особливо, якщо не працюють клавіатура і миша з USB-підключенням. Добре, якщо просто відійшли або окислилися контакти, тоді проблема буде вирішена відразу ж. Але, якщо з ладу вийшов сам USB-порт, тоді необхідно підключити клавіатуру до іншого такого ж порту. З портами PS / 2 теж можуть виникати проблеми, але в даному випадку необхідно подивитися не загнувся чи один з контактів, тоді необхідно його акуратно випрямити і знову підключити пристрій. Якщо ж клавіатура перестала відгукуватися на натискання клавіш безпосередньо в процесі роботи, тоді справа, швидше за все, не в контакті, а в драйверах.
 • Оновлення драйверів пристроїв. Це наступний крок, якщо не допоміг перший. Необхідно в Анелі управління знайти пункт «Пристрої» або обладнання з правами адміністратора. При натисканні правою кнопкою мишки в цьому вікні, вибираємо «Диспетчер пристроїв» шукаємо в меню клавіатуру (Keyboards) і перевстановлюємо або оновлюємо драйвер пристрою. Якщо клавіатура новітня, то знадобиться інсталяційний диск, який завжди є в коробці з купленим пристроєм. Після установки драйвера ПК необхідно перезавантажити. Найчастіше це дія допомагає усунути проблему. Якщо не допомогло.
 • Сканування ос на наявність вірусів. Це наступний необхідний крок, який найкраще виконувати з захищеного від запису пристрою. Багато віруси блокують антивірусні програми записуючи в їх тіло код, який дозволяє Антивірусної програмі їх незамечаемие. Тому сканувати на віруси найкраще з зовнішнього пристрою на якому записана Антивірусна програма. Якщо ж проблема була викликана залиттям.
 • Чистка клавіатури або миші від пилу і бруду. Слід акуратно розібрати клавіатуру і прочистити її. Для цієї мети підійдуть пилосос, чиста ганчірочка і чистий спирт.

Як налаштувати windows 10 якщо перестала працювати клавіатура?

Швидше за все не були автоматично встановлені драйвери контролера USB. Рішення просте, необхідно встановити їх примусово. Спосіб описаний вище.

Що робити якщо не працює клавіатура бездротова і миша

Якщо не працює бездротова клавіатура, перше, що необхідно встановити – чи немає блокування сигналу. Треба очистити стіл від сторонніх предметів, які можуть екранувати сигнал від ПК до клавіатури і назад. Перевірити батарейки і змінити їх на нові. Бездротові пристрої відрізняються від USB тільки відсутністю проводів. Тому, якщо сигнал не блокується подальші дії слід приймати ті ж, що і для звичайної USB-клавіатури.

Якщо не працює клавіатура на ноутбуці можна спробувати перезавантажити пристрій в безпечному режимі. Якщо в цьому режимі клавіатура працює без проблем, справа в драйверах. Якщо на клавіатуру ноутбука була пролита рідина може постраждати не тільки клавіатура але і материнська плата пристрою. Тому ноутбук слід відразу ж вимкнути, вийняти акумулятор, пристрій перевернути, видалити рідину і просушити його повністю вентилятором або феном. Клавіатура в ноутбуці може відмовити і в разі пошкодження шлейфу, окислення його контактів. В цьому випадку краще звернутися в сервісний центр.

Порада: Якщо під час установки windows не працює клавіатура і миша слід спочатку перевірити USB-порти, іноді ОС не бачить порти 3.0, тому можна переключити пристрої введення в порти 2.0.

Усуваємо проблему з відмовою в роботі клавіатури в биосе

В цьому випадку треба дивитися конкретно, оскільки BIOS сучасних комп’ютерів різних виробників розрізняються. В меню Advanced необхідно поміняти в пункті xHCI Mode режим на Disabled. Зберегти налаштування і перезавантажити ПК.

Рішення проблеми з не робочої клавіатурою в assassins creed origins

Перевірте чи немає в системі підключеного гемпада, система може автоматично перемикати роботу на нього. Якщо його немає або система показує наявність декількох пристроїв введення, треба відключити зайві і залишити тільки одну клавіатуру і одну миша.

Не працюють кнопки цифр на клавіатурі, що робити?

Відповідь на це питання найчастіше простий, кнопки цифр на клавіатурі відключаються і включаються отдного клавішею – Num Look або Shift + Num Look.

Деякі кнопки на клавіатурі не працюють, що робити?

Очистити клавіатуру від сміття, найчастіше проблема саме в грязі або пошкодженні окремих доріжок.

Як скористатися електронною клавіатурою, якщо клавіатура зламана?

Віртуальна клавіатура може бути запущена через меню Пуск – Папка Стандартні – Спец. можливості. Або запустити утиліту osk.exe за допомогою меню Виконати (для запуску меню використовуйте поєднання клавіш Windows + R).

Програми для тестування і діагностики пристроїв введення

Для тестування пристроїв введення є багато програм, наприклад, KeyboardTest – безкоштовна програма тестування. Інші програми можна легко знайти в мережі і подивитися там же їх рейтинг.

Ссылка на основную публикацию