Wi-Fi 802.11ax – новий стандарт Wi-Fi мереж – дізнатися все

Wi-Fi 802.11ax – новий високошвидкісний бездротової стандарт, створений для поліпшення продуктивності wi-fi мереж. Якщо сказати простими словами – з його впровадженням та розвитком ми отримаємо більш високу пропускну здатність і хороші показники швидкості. Чи так це, обговоримо в нашій статті.

Що таке Wi-Fi 802.11ax

Щоб трохи зорієнтуватися в термінах, давайте проведемо невеликий екскурс до створення і розробки даної технології. Їй передували відразу кілька стандартів: 802.11g, 802.11n, 802.11ac (про старіші навіть не будемо згадувати). Всі вони свого часу зробили такий собі «фурор», тому що були в чомусь якісніше і швидше попередніх варіантів. Останній з них (який використовується і нині) – 802.11ac. Стандарт підтримує швидкість до 1,300 Мб/сек. (Для смартфонів 400 Мб/сек.) – дані як ви розумієте умовні, тому що залежать від багатьох факторів. Як з’ясувалося тепер, ці показники вже не радують розробників, та й нас, простих користувачів, тоже.Новая технологія покликана давати більш високі швидкісні показники (фізично до 6-10 Гб/сек., Хоча такі дані також умовні і тому можуть варіюватися) за рахунок максимальної пропускної здатності та інноваційних розробок. Крім того, вважається, що 802.11ax буде менше перевантажена (за рахунок використання величини OFDM і створення системи подканалов), а ємність бездротової мережі, навпаки, збільшиться (і клієнтських девайсів стане більше).

переваги 802.11ax

Як ви вже встигли помітити, ця технологія якісно відрізняється від попередніх, а тому має ряд особливостей і переваг, про які й поговоримо:

  • розширена потужність – функціонування як в 5 ГГц діапазоні, так і в 2,4 ГГц + їх комбінація і підтримка всіх частотних смуг;
  • збільшена пропускна здатність за рахунок використання додаткових потоків (подканалов) з підтримкою базових частотних смуг до 160 МГц;
  • технологія MIMO до 8 потоків + MU-MIMO в обох напрямках;
  • збільшена лінійка доступних типів модуляції (схем кодування);
  • продовжений термін служби батареї (в результаті) + опція автономної роботи і т.п.

Новий стандарт здатний підтримувати роботу зі «старими» точками доступу, тому вони будуть як і раніше актуальни.Остальние системні гідності можна побачити в таблиці порівняльних характеристик Wi-Fi 802.11ax та інших стандартів:Очікується, що 802.11ax забезпечить максимальну швидкість передачі даних на 40% для одного клієнтського пристрою і підвищить ефективність мережі приблизно в чотири рази. Звучить фантастично, але перспектива все-таки приємна, чи не так? Залишається дочекатися повного впровадження стандарту Wi-Fi 802.11ax.Довідка: багато творців електронних гаджетів ще до офіційного підтвердження виходу 802.11ax «у світ» почали активно використовувати стандарт в своїх розробках (мова йде про роутерах ASUS, чіпах компанії Qualcomm, Intel та ін.).

Ссылка на основную публикацию