Wi-fi адаптер для комп’ютера | Поради щодо вибору та налаштування

Мобільні технології постійно розвиваються і удосконалюються, з’являються новітні девайси для поліпшення продуктивності обладнання, та й саме обладнання часом відходить на другий план – тому що по суті іноді є лише доповненням. Про що це ми? – Ах так, в даному випадку ми говоримо про Wi-Fi адаптери для компьютеров.Ідея передачі даних по повітрю, тобто шляхом бездротового з’єднання не так нова, як це здається. Будь-який сучасний користувач Вам підтвердить, що в його будинку (або офісі) проводів повинно бути менше, а швидкість з’єднання і потужність сигналу – більше. Як цього добитися? Не купувати ж новий ноутбук або комп’ютер, коли і старий прекрасно зі своїми функціями справляється? А адже в їх базових і бюджетних версіях немає бездротових модулів. І вихід звичайно ж є: використання спеціальних приймачів для ПК.На сьогоднішній день на ринку представлено безліч таких модулів, відрізняються вони як технічними характеристиками (радіус покриття, швидкість) та інтерфейсом підключення, так і ціновою категорією. При цьому ціна Wi-Fi адаптера не обов’язково буде залежати від потужності пристроїв, іноді на неї впливає розкрученість бренду і популярність самої моделі, але про це поговоримо пізніше. Давайте визначимося з вибором моделі.

Вибираємо адаптер по інтерфейсу

Існує три найпопулярніші види інтерфейсів:

  • USB (зовнішній або мобільний) – найпоширеніший тип підключення і в принципі найзручніший: приймач легко застромити в USB-роз’єм системного блоку, при необхідності можна швидко витягти і перевстановити його на ноутбук (отримуємо ефект 2 в 1). Зовні модуль схожий на флешку з антеною, так що Ви його ні з чим не переплутати. З мінусів: не завжди велика потужність передачі, пристойна вартість. Оптимальний варіант для ноутбуків.
  • PCI (стаціонарний) – тип адаптера, який встановлюється на материнську плату і саме під її інтерфейс. У цьому-то і полягає мінус використання таких модулів: потрібно розкривати системний блок, розбиратися зі слотами і інтерфейсом материнки через спеціальні програми. Але є і позитивний момент: висока швидкість передачі даних, більш прийнятні ціни.
  • PCI – Express (стаціонарний, внутрішній) – також встановлюється на материнську плату комп’ютера (в спеціальний роз’єм PCI Express). З мінусів: необхідність розтину кришки ПК, неможливість швидкого відключення. З плюсів: не стирчить з системного блоку, досить потужний, тому що може мати кілька антен.

Що стосується технічних характеристик, то якихось відмінностей між USB, PCI і PCI – Express немає.

Вибір вай-фай адаптера за технічними характеристиками

Другим моментом, на який слід звернути увагу при покупці адаптера, є швидкість передачі даних. Залежить вона від стандартів, на яких працює модуль. Ми не будемо «вантажити» Вас непотрібної термінологією, лише зазначимо, що таких стандартів кілька, але основних три і, відповідно, варіацій швидкості по ним теж вистачає (від 54 Мбіт/сек. До 6.77 Гбіт. /Сек.). Продуктивність вай- фай приймачів залежить також від програмно-апаратних засобів, встановленої потужності і радіуса покриття, якості матеріалів плат і мікросхем і т.д. Довідка: всі представлені на ринках адаптери сумісні з усіма вай-фай пристроями – немає необхідності підбирати приймачі під кожен електронний девайс – все повинно прекрасно працювати.

Як підключити вай-фай адаптер до комп’ютера

Тут немає нічого складного: під’єднуєте пристрій до ПК або ноутбука (в USB-роз’єм або на материнку), встановлюєте драйвера і програму з диска (або з Інету з офіційного сайту виробника). Йдете за наступним шляхом: «Панель управління» – «Центр управління мережами і загальним доступом» – «Управління бездротовими мережами» – «Додати» – «Підключення до бездротової мережі вручну» – «Створити мережу комп’ютер-комп’ютер» – заповнюєте поля Ім’я мережі, Тип безпеки (WEP), Ключ безпеки (пароль доступу). Готово! Отже, саме на технічні характеристики і тип підключення слід орієнтуватися при виборі хорошого вай-фай адаптера. В цілому у будь-якого виробника мережевого устаткування представлена ​​своя лінійка таких Wi-Fi пристроїв. Їх вибір величезний, і він завжди залишається за Вами, а ми щиро сподіваємося, що допомогли Вам розібратися у всіх тонкощах і нюансах даного питання. Запевняємо Вас, з купівлею модуля Wi-fi ви успішно позбудетеся від заважають проводів і значно поліпшите якість свого з’єднання.

Ссылка на основную публикацию