Wi-Fi і здоров’я, пропан вай-фай мережі для здоров’я

В інтернеті повно статей на тему небезпеки Wi-Fi випромінювання і його впливу на ваше здоров’я. Не хвилюйтеся – це нісенітниця. І ми розповімо, чому.

Якщо вам ліньки читати статтю до кінця, то ми відразу розкриємо її зміст – Wi-Fi не представляє ніякої загрози для вашого здоров’я. Якщо вам цікаво чому – ми розкриємо відповідь на це питання в цій статті.

Спекуляції навколо небезпеки Wi-Fi

Інтернет, та й друковані видання, не відчувають нестачі в статтях про небезпеки, що оточують сьогодні людини: мобільних телефонах, мікрохвильових печах, ліках та Wi-Fi. Люди в цих статтях стверджують, ніби Wi-Fi викликає у них безсоння, рак, гіперактивність у їхніх дітей та інші напасті, як правило без приведення прикладів і фактів, але з обов’язковою претензією.

Проте, не дивлячись на відсутність доказової бази і прикладів статті ці примудряються постійно спливати в соціальних друзях, набирають тисячі репоста і викликають бурління думок у населення.

Потрібно розуміти, що ці статті і сайти існують не тому, що існують реальні загрози, а тому, що вони є засобом перетворення природного страху людей в гроші. Чим більше людей поділиться статтею про шкоду Wi-Fi (або мікрохвильовки), тим більший дохід від реклами буде у розмістив таку статтю людини (організації).

Більш того, казус ситуації ще і в тому, що статті опубліковані в соціальних мережах і мають тисячі репоста завжди вище оцінюються пошуковими системами, ніж справжній науковий працю опублікований в серйозному науковому виданні, але не має тисячі репоста (тому що текст таких праць найчастіше складний для прочитання непідготовленому читачеві). Спробуйте в Google пошукати статті про шкоду Wi-Fi самі і ви в цьому переконаєтеся. Наукові видання будуть на 2-3 сторінці.

Ми не можемо цією статтею вивести з омани людей, які повірили в статті про небезпеку Wi-Fi, але ми можемо розвіяти деякі часто згадувані страхи щодо цього.

Не всі випромінювання однакові

Щоб зрозуміти, чому Wi-Fi не представляє небезпеки для вашого здоров’я, вам потрібно зрозуміти деякі основи радіозв’язку та лікування.

Слово «Випромінювання» для обивателя звучить страшно. Радіація – то, від чого в школі вчили ховатися під партами і в бомбосховищах. Радіація – забруднення навколишнього середовища від АЕС, що робить землю непридатною до життя.

Але, адже в той же самий час це те, від чого у нас тепло і те, що робить життя на землі можливою. Саме завдяки радіоактивності ми можемо включити в машині радіо і слухати музику без проводів, дивитися вдома телевізор і перемикати його не встаючи з дивана.

Як же так, запитаєте ви, як можна порівнювати такі різні речі ?! Саме так, як це робиться в статтях про небезпеку Wi-Fi для здоров’я.

Найбільш критичні поняття випромінювань, коли справа доходить до розмов про ионизирующем і неіонізуючого випромінювання. Іонізуюче випромінювання дуже небезпечно, воно включає в себе рентгенівське випромінювання, гамма-випромінювання і і деяку кількість ультрафіолетового світла на найвищому кінці ультрафіолетового спектра. Ключовим тут є довжина хвилі.

Іонізуюче випромінювання отримало таку назву тому, що воно має досить енергії для того, щоб порушити електрони і змусити їх покинути орбіту, або іонізувати їх. Широке випромінювання такого роду вкрай шкідливо для вашого здоров’я і, навіть низька, але постійне випромінювання протягом тривалого часу значно підвищує ризик ракових захворювань, тому що опромінення змушує мутувати ваші клітку. Навіть при використанні такого випромінювання в корисних цілях (діагностика пацієнта за допомогою рентгена), випромінювання мінімізується до мінімуму захисними матеріалами, свинцевими жилетами і т.п. з метою мінімізувати шкоду для пацієнта і оператора рентгенівського апарату.

Між іншим, для бажаючих глибше зануритися в тему жорсткого випромінювання в повсякденності – поцікавтеся, скільки радіації ви отримуєте під час звичайного польоту на літаку.

На протилежному боці ми маємо неіонізуюче випромінювання. Це випромінювання не володіє енергією, достатньою для іонізації атомів і включає в себе все інше випромінювання: інфрачервоне, видиме світло і радіохвилі (від використовуваних в раціях до тих, що використовуються в мікрохвильових печах).

Хочете офіційне підтвердження? Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, як відомо прагне «перебдеть», ніж «недобдеть», абсолютно ясно дала зрозуміти, що ніякої небезпеки для здоров’я Wi-Fi не несе, про що ще раз було сказано на їхньому брифінгу, з якого зрозуміло, що навіть в щільних місцях, наприклад школах і лікарнях, випромінювання Wi-Fi в тисячу разів нижче міжнародних стандартів безпеки.

Підсумок: Не турбуйтеся! Насолоджуйтесь радіо, Wi-Fi і продовжуйте готувати гарячі бутерброди в мікрохвильовці.

Відстань і випромінювання

Багато хто не погодяться з останніми словами останнього речення попереднього абзацу про те, що випромінювання мікрохвильовки безпечно. Так, це так, ви навряд чи захотіли б виявитися всередині мікрохвильовки. Магнетрон мікрохвильовій печі виробляє близько 700 Ватт енергії СВЧ, який до того ж надійно утримується всередині печі завдяки надійному захисту. Але, навіть без захисту ви б нічого не відчули перебуваючи в кімнаті з відкритою працює мікрохвильовою піччю, тому що випромінювання направлено.

Якщо повернутися до теми шкідливості Wi-Fi для здоров’я, то до порівняння потужний маршрутизатор вищого цінового сегмента здатний виробляти тільки близько 1 Ватта енергії СВЧ. До того ж маршрутизатор випромінює потужність не направлено, а в простір навколо себе. Нагріти навіть 1 міліграм води маршрутизатором просто неможливо.

При цьому не варто забувати закон зворотних квадратів, який діє і для Wi-Fi і говорить, що кількість або інтенсивність випромінювання назад віддалі тіла від джерела. Тобто чим далі ви від випромінювача, то менше вплив. Найбільш допитливі з читачів можуть за формулою за посиланням спробувати порахувати потужність випромінювання Wi-Fi на відстані 2-3 метрів від роутера.

Ссылка на основную публикацию