wifi адаптер для телевізора: опис, способи настройки

Раніше телевізори використовувалися виключно для перегляду фільмів і серіалів, але техніка не стоїть на місці. Зараз за допомогою них можна користуватися інтернетом, переглядаючи все те, що хоче сама людина. У деяких випадках для цього використовується дротове з’єднання, але дроти – це вкрай незручно. Найкращий варіант для сучасного телевізора – wifi з’єднання. Але спеціальний адаптер присутні не у всіх пристроях. Що ж робити? Вихід є. Сучасні виробники випускають безліч wifi приймачів, які відрізняються різними можливостями. У цій статті ми відповімо на питання про те, як правильно вибрати wifi адаптер для телевізора і підключити його до пристрою.

способи підключення

Вайфай адаптери можуть по-різному підключатися до ТВ. Оптимальний варіант для них – телевізори з позначкою wi-fi ready. Якщо ви бачите таку позначку, то телевізор підтримує функцію Smart TV і вже готовий для установки wifi приймача. В цьому випадку потрібний адаптер виглядає, як маленька картка. Такий адаптер використовує стандарт PCMCIA або схожий. Встановлюється він дуже просто. Знаходимо потрібний роз’єм в телевізорі і просто вставляємо приймач туди. Переходьте в системні настройки ТВ. Там активуйте wifi модуль, і користуйтеся інтернетом на вашому пристрої.

Якщо ж ваш телевізор розрахований тільки на провідний тип підключення, то ситуація ускладнюється. Спочатку прочитайте інструкцію. Якщо там написано, що ТБ підтримує установку нових компонентів, то використовуйте wi fi адаптер для телевізора у вигляді невеликої флешки. Таку легко знайти в магазинах. Хороший usb адаптер містить в собі антену. Якщо її немає, то wifi мережу вийде прийняти лише на дуже близьких відстанях. Якщо ви придбали цей пристрій, то просто підключіть його до телевізора. Він повинен розпізнати його. Далі зайдіть в системні налаштування вашого пристрою і введіть дані про мережі вай фай. Після цього ви зможете користуватися інтернетом.

Також існує чималий відсоток телевізорів, які не можуть підключитися до WIFI за допомогою попередніх двох способів. Для подібних випадків виробники випускають спеціальну приставку, що підключається через порт RJ-45. Якщо говорити простими словами, то така приставка – це спрощень маршрутизатор. Він здатний приймати вайфай сигнал, передаючи його самому телевізору. Приставка дозволяється використовувати вай фай на TV без жодних проводів в тих випадках, коли пристрій не може підключитися до мережі самостійно.

Залишається розібрати останню і найскладнішу ситуацію. Якщо телевізор не має функції Smart TV і не може користуватися інтернетом зовсім, то використовуйте спеціальну приставку. Але не таку, як у попередньому пункті. В цьому випадку, приставка – повноцінний комп’ютер, який працює на вбудованій операційній системі, зазвичай на ANDROID. Вона підключається до роз’єму HDMI і передає телевізору спеціальний відео сигнал. За допомогою неї навіть несучасні ТВ використовують WIFI для підключення до інтернету і перегляду відео контенту.

HDMI приставка для ТВ

Давайте детальніше розглянемо цю приставку. Перш ніж її купувати, ви повинні бути впевнені в тому, що вона відповідає вашому ТВ в деяких характеристиках. Для успішного відкриття сайтів і перегляду різного відео контента, приставка повинна володіти такими мінімальними характеристиками:

  • Двоядерний процесор;
  • 512 мб оперативної пам’яті.

Але це самі мінімальні і застарілі характеристики. Бажано купувати більш сучасні пристрої.

Якщо ви не хочете бути обмежені в швидкості з’єднання, то купіть пристрій зі стандартом підключення wifi N. Він не буде знижувати швидкість вашого з’єднання з wifi.

HDMi приставки володіють різними характеристиками і можливостями. Вони заощадять гроші на покупку телевізора з функцією SMART TV. Приставки можна купити в магазині техніки за ціною від 3000 гривень.

Технічні характеристики

варіанти використання

Ми вже сказали про те, що HDMi приймач слід вибирати зі стандартом з’єднання WIFI N. Це ж відносяться і до всіх інших адаптерів, які використовуються для підключення TV до вай фай мережі.

Також необхідно звернути увагу на антену адаптера. Саме від неї залежатиме здатність приймати wi-fi сигнал на різних відстанях. Оптимальним показником посилення антени є 20дБМ, який дозволяє користуватися пристроєм у звичайній квартирі.

Розглянемо стандарт шифрування вашого маршрутизатора. Багато фахівців рекомендуються відмовитися від WEP шифрування, тому що він сильно застарів і буде обмежувати швидкість роботи. Більш сучасний варіант – WPA2.

Якщо ви збираєтеся використовувати USB приймач, то переконаєтеся в тому, що він відповідає інтерфейсу вашого телевізора. Зараз на ринку з’явилося безліч адаптерів, що підтримують USB 3.0. Звичайно, він буде працювати на більш старої версії роз’єму, але це буде сильно обмежувати швидкість з’єднання.

Ви власник ТВ від популярного виробника, такого як Samsung або Sony? У таких випадках відмовляйтеся від приймачів інших виробників. Дійсно, «рідний» адаптер обійдеться набагато дорожче, але тільки він забезпечить комфортну роботу. Чому ж не можна користуватися пристроями від сторонніх виробників? Відповідь проста. Відомі бренди блокують цю можливість, випускаючи спеціальні прошивки. Телевізор перепрошити можна, але після цього існує висока ймовірність його поломки.

адаптер перехідники та кабелі підключення

Підведемо підсумки

Велика кількість сучасних телевізорів мають вбудовані wifi адаптери. Але залишаються і старі моделі, доступні широкому колу людей. Їх теж підключають до wif мережі, але для цього потрібен спеціальний wifi адаптер для телевізора. Якщо ви зважилися на його покупку, то зверніть увагу на характеристики, грунтуючись на вищенаведених радах. Якщо ж пристрій взагалі не має функції Smart TV, то доцільно пошукати приставку, що підключається через HDMi.

Ссылка на основную публикацию