Windows 10 1803 створює окремий OEM розділ диска при оновленні

Користувачі звернули увагу, що при оновленні системи до Windows 10 1803 (April 2018 Update) на диску з’являється окремий додатковий OEM розділ або розділ відновлення (Справний, розділ виробника ОЕМ). Даного розділу присвоєна окрема буква диска, він відображається в провіднику і в диспетчері дисків. Розмір додаткового OEM диска (розділу) з файлової системою ntfs становить близько 450 – 500 Мб. Однак на цьому розділі вільного місця мало, менше 8%. В результаті чого Windows 10 починає постійно відображати повідомлення про те, що даний диск заповнений.

Спробую коротенько пояснити, що це за додатковий OEM розділ і чи можна його видалити або просто прибрати докучливі повідомлення.

На новому OEM розділі присутні тільки папки Recovery і System Volume Information.

Якщо виконати команду reagentc / info, можна переконатися, що новий OEM розділ використовується для розміщення образу середовища відновлення Windows Recovery Environment (WinRE). Чому розробники Windows 10 вирішили перемістити образ розділу на окремий диск не зрозуміло.

У тому випадку, якщо ви хочете зберегти можливість відновити системи за допомогою WinRe, цей розділ можна видаляти (по статье Як видалити OEM розділ). Однак повністю безпечно просто прибрати букву диска у даного розділу. На працездатність WinRE це не вплине, тому що як шлях до образу Winre.wim використовується адреса формату \\? \ GLOBALROOT \ device \ harddisk0 \ partition5 \ Recovery \ WindowsRE (Не містить в дорозі літери диска).

Приховати нові OEM розділ ви можете:

  1. Видаливши букву диска, призначену йому через диспетчера дисків (консоль diskmgmt.msc). Клацніть по диску ПКМ -> Змінити букву диска або шлях до диска -> Вилучити. В цьому випадку диск просто перестане відображатися в провіднику, але на жорсткому диску все також буде присутній. Видалити цей додатковий розділ з консолі диспетчера дисків можна (кнопка видалення неактивна).
  2. Ще простіше видалити точку монтування диска за допомогою наступної команди, запущеної в командному рядку з правами адміністратора: mountvol E: / D
  3. Також букву диска у даного розділу також можна видалити за допомогою команди diskpart, але це трохи складніше. Формат команд такий:diskpartlist volumeselect volume <номер розділу>remove letter =<буква диска>exit

Ось і все ви приховали новий OEM розділ від користувача, і по ньому довше не з’являються оповіщення про закінчення місця на диску.

Ссылка на основную публикацию