Windows 10: як відключити стеження

Ліцензійна угода або договір про стеження?

Тих, хто читає ліцензійні угоди до програм, можна перерахувати по пальцях. Як правило, люди прагнуть скоріше закрити вікно з цим договором і скоріше приступити до установки. Чи знаєте ви, що написано в клієнтському договорі про використання Windows 10 і що він нагадує угоду про те, що Microsoft має право вести за вами стеження? Скоріш за все ні. І даремно. Надалі ми докладно обговоримо, як відключити стеження MS за вашої копією Windows 10, а зараз розповімо про те, яка саме інформація збирається. Ось яку інформацію про вас акумулює софтверний гігант на своїх ненажерливих серверах, розташованих по всьому світу.

Різноманітну контактну інформацію, начебто ваших ПІБ, телефону і адрес електронної пошти.

 • Паролі до всіляких програм і інші облікові дані.
 • Дані про вас особисто, аж до вашого хобі та інших суто персональних відомостей.
 • Ваші найбільш часті пошукові запити в браузері Edge Windows 10.
 • Платіжні реквізити, на зразок номерів банківських карток.
 • Відомості про вашому географічному розташуванні.
 • Відомості про переданих вами по мережі даних.

Начебто цього цілком достатньо, щоб проявити занепокоєння. Але користувачі Windows 10 ігнорують стеження, продовжуючи залишатися такими ж безтурботними і довірливими.

Навіщо все це потрібно Microsoft?

На всі подібні питання компанія відповідає абсолютно однаково: збір відомостей про користувачів проводиться в їх же інтересах. Більш конкретно – в цілях поліпшення програмного забезпечення, яким і є ОС Windows 10. Отже, завдання відключити цю функцію лягати на самих дурних користувачів, а MS, нібито, бореться за їх же благополуччя – тому такою нісенітницею не займається. Інше пояснення полягає в тому, що завдяки стеження в Windows 10 поліпшується якість контекстної реклами в Інтернеті та інших сервісах. Тому, мовляв, відключати її не має сенсу.

Будь-якій нормальній людині такого роду «відмазки» здадуться як мінімум дивними.

В кінці конів ми не замовляли у MS ніякої контекстної реклами – тому нас зовсім не цікавить ні її кількість, ні її якість. Ми просто не хочемо отримувати реклами зовсім.

Якщо ж відключити контекстну рекламу в Edge – вона зовсім не зникне, а просто зламається бути цільової – тобто марною, не потрібною нам інформацією. Ось і вирішуйте після цього самі …

Звичайно, можна не оновлюватися до «десятки», а залишатися на 7-ій версії системи або зовсім перебратися на Linux, але, цим самим, позбавляємо себе багатьох можливостей сучасної Windows 10. А для любителів комп’ютерних ігор дана альтернатива не підходить зовсім. Тому залишається один варіант – правильним чином відключити стеження в даній операційній системі. Як це зробити ми розповімо в наступному розділі нашої розповіді.

Відключаємо збір конфіденційної інформації в «десятці»

Щоб повністю відключити стеження в Windows 10 необхідно виконати наступні маніпуляції:

 • Під час установки системи відмовитися від використання стандартної конфігурації і вибрати пункт «Налаштування параметрів» для конфігурації системи вручну, як показано на малюнку нижче:
 • З’явиться вікно настройки додаткових параметрів, в якому потрібно відключити всі опції.
 • У тому ж установнику відмовляємося від створення облікового запису MS. Візуально це виглядає так:
 • Після інсталяції заходимо в вікно «Параметри» -> «Конфіденційність», де потрібно відключити всі підозрілі опції правій панелі. Відключити, наприклад, таким чином:
 • Також необхідно відключити всі пункти лівій панелі «Конфіденційність».
 • Наступні параметри потрібно відключити в підрозділі «Захисник Windows» розділу «Параметри» -> «Оновлення та безпека». Прибираємо опції «Хмарна захист» і «Відправлення зразків».
 • Наступний крок – відключення Кортан в меню налаштувань. Тут же відключаємо пошук в Інтернеті відповідно до встановленого регіону і мови.
 • Позбавлення від телеметрії будемо робити шляхом введення команд в консолі. Консоль доступна за поєднанням клавіш «Win» + X або через меню «Пуск». Далі потрібно ввести команди, як на малюнку:
 • У браузері Edge переходимо в меню «Додаткові дії» -> «Налаштування» -> «Подивитися додаткові параметри». Потім скидаємо перемикачі «Використовувати прогнозування сторінок» і «Відображати пропозиції пошуку під час введення», а перемикач «Do Not Track» навпаки встановлюємо.
 • Остання дія: в розділі «Параметри» ->«Ваш обліковий запис» встановіть опцію під ім’ям «Увійти замість цього з локальної обліковим записом».

Ось і все, що потрібно знати, щоб відключити стеження в Windows 10.

Ссылка на основную публикацию