Windows 10 Insider Preview Build 14328 для комп’ютерів і смартфонів відправлені в швидке коло оновлень

Тільки що, причому вельми несподівано Microsoft випустила нову збірку Windows 10 під номером 14328. Підсилює ефект несподіванки той факт, що ця збірка доступна не тільки для комп’ютерів, але і для смартфонів, хоча попередня версія (Build 14327) була випущена всього два дні тому. Ну да ладно, давайте краще подивимося, що на цей раз підготувала для нас Microsoft.

Як вже було сказано, попередня збірка для мобільних пристроїв побачила світ лише два дні тому, тому користувачі Windows 10 Mobile виявлять в ній не так багато нового. З іншого боку, версія для ПК є великим релізом, що містять величезну кількість нових функцій і удосконалень, включаючи Windows Ink, оновлений екран «Пуск» і багато іншого. Очевидно, що всі ці нововведення неможливі без серйозних змін в коді, так що на додаток до нових «плюшками» цей білд має і деякі «шорсткості», які ми розглянемо в останню чергу, після огляду змін.

Що нового в 14328 для ПК

Windows Ink

Кілька тижнів тому в рамках конференції Build 2016 Microsoft представила нову функцію Windows Ink, яка стане доступна цього літа разом з оновленням Windows 10 Anniversary Update. Інсайдери можуть почати тестувати цю функцію, починаючи з цієї збірки.

Windows Ink дозволяє писати на сенсорному екрані так само, як на аркуші паперу або дошці. Можна створювати стікери-замітки і легко і швидко обмінюватися своїми думками в цифровому світі. Windows Ink інтегрована в програму «Карти», а також в Microsoft Edge і Office.

Власники Surface Pro 4 або Surface Book можуть отримати доступ до Windows Ink простим натисканням кнопки на їх цифровому пере або натисканням іконки у вигляді пера поруч з годинником на панелі завдань. Крім того, почати використовувати Windows Ink можна клацанням правою кнопкою миші на панелі завдань з наступним вибором опції Show Windows Ink Workspace button.

Оновлене меню «Пуск»

Як і очікувалося, компанія переробила «Пуск». Найбільш часто використовувані і недавно додані додатки були об’єднані зі списком всіх додатків. Кнопки харчування, а також доступ до налаштувань і ресурсів системи були перенесені в нову бічну панель.

В режимі планшета список всіх додатків тепер відображається так, як показано на малюнку нижче. Крім того, режим планшета отримав функцію автоматичного приховування панелі завдань. Включити цю функцію можна в налаштуваннях режиму планшета в додатку «Параметри».

Cortana і вдосконалення пошуку

Починаючи з цієї збірки викликати Cortana можна безпосередньо з екрану блокування. Активувати дану можливість можна в налаштуваннях Cortana в секції Lock screen options.

Тепер можна створити нагадування-картинку шляхом створення фото чогось, про що голосова помічниця повинна вам нагадати. Також можна створювати нагадування про вміст деяких універсальних додатків Windows. Наприклад, Кортану можна попросити нагадати вам дочитати статтю, яка прямо зараз відкрита в браузері Microsoft Edge або додатку Новини. Аналогічні можливості з’явилися в Windows 10 Mobile в збірці 14322, але до сих пір працювали некоректно.

Також компанія поліпшила синхронізацію повідомлень Cortana між усіма пристроями і додала можливість використовувати голосову помічницю відразу, без необхідності в первинної конфігурації і авторизації.

Нарешті, шукати файли тепер можна незалежно від того, де вони знаходяться – на комп’ютері або в OneDrive. Можна шукати фото, документи, музику або відео. Просто введіть те, що вам потрібно знайти і виберіть один з пошукових фільтрів, і пошук покаже вам ваш контент з OneDrive.

центр повідомлень

Значок центру повідомлень був переміщений вправо від годин. Тепер на значку відображається лічильник повідомлень.

Крім того, повідомлення (як і на смартфонах) тепер групуються в залежності від програми, а швидкі дії стали переміщуваними.

Частиною центру повідомлень стали і повідомлення Cortana.

Нарешті, швидке дію Wi-Fi тепер діє як посилання для переходу до налаштувань бездротової мережі, а не як кнопка для включення \ виключення Wi-Fi модуля.

Панель завдань

Швидкий доступ до календарним подій з спливаючого календаря на панелі завдань. Додати туди нову подію можна натисканням кнопки «+». На мульти-моніторних конфігураціях годинник на панелі завдань будуть відображатися на кожному з підключених дисплеїв.

Іконки універсальних програм на панелі завдань тепер відображають специфічні повідомлення. Наприклад, додаток «Погода» допоможе дізнатися, що у вашому районі є якесь погодне оповіщення (насувається ураган, наприклад), тоді як іконка будильника покаже, що у вас є активний сигнал, а значок поштового програми буде відображати кількість непрочитаних листів.

Налаштування панелі задач переїхали в додаток «Параметри» (Параметри – Система – Панель завдань), куди можна також потрапити через контекстне меню панелі задач або через пошук Cortana.

Регулятор гучності тепер дозволяє перемикатися між різними пристроями виведення звуку.

параметри

Розробники внесли зміну, яке з недавніх пір є і в мобільній версії ОС. Зокрема, у кожної підкатегорії в додатку «Параметри» тепер є своя відповідна іконка.

Нові параметри з’явилися в підрозділі, пов’язаному з налаштуванням цифрового пера: можливість редагування клавіш швидкого виклику, можливість включити ігнорування сенсорного введення при використанні пера, і, звичайно, специфічні настройки для Windows Ink.

Була додана можливість скидання додатків, які не працюють належним чином. Параметр знаходиться в Параметри – Система – Програми та можливості. Щоб скинути додаток, вибираємо там непрацююче додаток, а потім відкриваємо нові додаткові параметри і тиснемо «Скинути». Там же ви виявите управління надбудовами і завантажуваних контентом для додатків (функція поки реалізована не до кінця).

Програмі попередньої оцінки був виділений окремий підрозділ (Параметри – Оновлення та безпека – Windows Insider Program).

Перемикання між робочими столами

Перемикатися між віртуальними робочими столами тепер також можна перегортанням вправо або вліво чотирма пальцями на тачпад (тільки на пристроях з тачпадом, які розпізнають одночасне дотик 4 пальцями або більше).

екран блокування

Тепер за замовчуванням адреса електронної пошти в повідомленнях буде приховано. Однак це можна змінити в настройках (Параметри – Облікові записи – Параметри входу – Конфіденційність). При прослуховуванні музики в нижньому правому куті екрану блокування тепер буде відображатися панель для управління відтворенням.

інше

У цій збірці був оновлений призначений для користувача інтерфейс диспетчера облікових даних і діалог контролю облікових записів.

Також змінилася іконка Провідника. До слова, вона (іконка Провідника) більше не буде відображатися на панелі завдань за замовчуванням, але її можна буде прикріпити назад. Дана зміна не є остаточним: Microsoft послухає відгуки користувачів, а потім прийме остаточне рішення.

Нарешті, збірка 14328 включає в себе нову версію програми Skype UWP і мовні поліпшення для японських користувачів.

відомі проблеми

 • Після установки оновлення може почати з’являтися STOP-помилка ( «синій екран»). Компанія пропонує часткове.
 • Після поновлення з Microsoft Edge можуть зникнути деякі встановлені раніше розширення. Їх можна встановити знову.
 • Інтерфейс Feedback Hub відображається тільки англійською мовою.
 • Project Centennial (інструмент для перетворення класичних програм в універсальні) не працює в цій збірці.
 • В оновлених діалогах контролю облікових записів поєднання клавіш Alt + Y може працювати некоректно.
 • Всі онлайн-ігри Tencent не працюють в будь-який збірці Redstone / Anniversary.
 • URL-адреси довжиною понад 260 символів в універсальних додатках не відчиняються в браузері автоматично, а пропонують вибрати програму (діалог “Відкрити за допомогою»).
 • «Музика Groove» вилітає при запуску.
 • Завантаження великих файлів через Microsoft Edge може зупинитися на 99%.
 • Відкат до попередньої збірці буде неможливий, якщо включений BitLocker або шифрування даних на пристрої.
 • Додаток «Параметри» може закриватися при спробі закріплення налаштувань в «Пуск».
 • При оновленні з Build 14316 в Магазині Windows можуть з’явитися застрягли на етапі завантаження програми. Ці додатки також дублюватимуться в «Пуск» в списку всіх додатків. Для вирішення проблеми потрібно почати завантаження деяких інших додатків, потім призупинити і відновити завантаження всіх додатків в списку.

Якщо ви хочете знати, які помилки були виправлені в даній збірці, ознайомтеся Гейба Ола в офіційному блозі Windows.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию