Windows 10 настройка кольору вікон насвій смак

В кінці минулого року Microsoft випустила чергове оновлення для Windows 10, що дозволяє змінювати кольори заголовків активних вікон. Але ця функція доступна далеко не всім користувачам.

вимоги

Налаштування колірної гами елементів провідника доступна тільки користувачам, які використовують активовану Windows 10 з встановленим оновленням 1511. Для не активована ОС функція зміни кольору вікон, як і весь розділ персоналізації, буде недоступною, також вона не працює без зазначеного поновлення.

Тому поновіть свою активовану (або зламану) Windows 10, бажано, встановивши всі доступні оновлення, і перезавантажте комп’ютер.

Якщо робити цього не хочете, інсталюйте хоча б оновлення 1511 (номер зборки 10586). Перевірити, чи встановлено воно, можна в параметрах системи. Дивіться рядки «Побудова ОС» і «Версія».

Алгоритм зміни параметрів провідника засобами «десятки»

У Windows 10 кольору вікон змінюються без різного роду зломів, які полягають в заміні тим і параметрів в їх конфігурації. Тепер все можна здійснити засобами операційної системи.

  • Викликаємо контекстне меню робочого столу, вибираємо “Персоналізація” з випав списку доступних опцій.

Те ж саме можна зробити і більш складним шляхом: заходимо в «Пуск», натискаємо «Налаштування», а потім – «Персоналізація».

  • Активуємо вкладку «Кольори», що дозволяє змінити оформлення вікон Windows 10.

  • Активуємо показану на скріншоті опцію.
  • Вибираємо вподобаний колір з невеликого списку запропонованих і зберігаємо нові настройки оформлення вікон.

Майте на увазі. При активації опції автоматичного вибору головного фонового кольору Windows 10 буде автоматично вибирати колір оформлення вікон і інших компонентів провідника (якщо відповідна опція включена), виходячи з гами встановлених на робочому столі шпалер. Причому, якщо шпалери не статичні, палітра елементів провідника також динамічно змінюється, виходячи з поточної встановленої в якості його фону картинки.

Задаємо власні параметри оформлення активного вікна

Якщо в пропонованому списку відсутній колір, який ви хотіли б бачити в заголовку вікон, його можна додати самостійно, а не використовувати ті 10 варіантів, які пропонують розробники.

  • Запускаємо редактор реєстру, виконавши системну команду «Regedit» в пошуковому рядку або рядку командного інтерпретатора.

  • Переходимо за адресою:
  • Знаходимо перший або один з перших ключів під назвою «AccentColor» і двічі клікаєм по ньому.
  • В поле «Значення» вводимо код кольору в шістнадцятковій системі числення.

Такий код можна дізнатися, скориставшись відповідним онлайн-сервісом для конвертації квітів або за допомогою утиліти, наприклад, Color point.

Дивно, але замість кодування кольорів в цьому випадку чомусь використовується BGR, а не  RGB. Це означає, що два перших символу в коді необхідно поміняти місцями з двома останніми. Наприклад: необхідно встановити колір з кодом 65AD01. 65 міняємо місцями з 01 і вводимо код «01AD65» в поле «Значення:».

Відразу після кліка по кнопці «ОК» нові параметри вступлять в силу, не вимагаючи від користувача перезавантаження комп’ютера або провідника. Необхідно всього лише переключитися на нове вікно.

Після виключення опції зміни колірної гами заголовка вікон значення ключа буде скинуто, і наступного разу його доведеться заново вводити вручну.

Персоналізація неактивних віконець

У реєстрі Windows 10 також присутня можливість зміни кольору неактивного вікна. Для цього заходимо в розділ реєстру, що і вище. Створюємо строковий параметр з назвою «AccentColorInactive», вводимо його колір, як і раніше, враховуючи, що Microsoft використовують для цього кодування BGR.

Конфігурація квітів Пуска і панелі завдань

Поточний розділ реєстру містить ще кілька ключів, які дозволяють встановлювати колір «Пуск» і «Панелі задач», не зачіпаючи при цьому оформлення вікон.

  • У вкладці «Колір» меню «Персоналізація» активуємо опцію, що відповідає за відображення кольору в пуску, центрі повідомлень та панелі завдань.
  • Перемикаємося на редактор реєстру і змінюємо значення «ColorPrevalence» на «0».

В результаті вищеназвані елементи забарвляться в обраний зі списку колір, а заголовки вікон при цьому, не змінять колірної гами, тобто залишаться такими, якими були задані, навіть якщо значення їх кольору вводилося вручну, з огляду на перетворення RGB-BGR.

Заміна колірної гами «Панелі задач»

Щоб задати власний колір для «Панелі задач», необхідно перейти в розділ:

Тут знаходимо вже відомий нам параметр під назвою «ColorPrevalence» і вводимо його значення рівним «2».

Після доведеться перезавантажити Windows 10 або провідник. Виберемо другий варіант з огляду на його простоти. Запускаємо «Диспетчер завдань», на вкладці «Процеси» знаходимо однойменний елемент, викликаємо його контекстне меню і вибираємо «Запустити знову».

В принципі, все це дозволяє зробити утиліта Winaero Tweaker, автоматизуючи практично всі рутинні завдання з пошуку, створення і редагування ключів, через що настройка кольору вікон займе всього кілька секунд.

Ссылка на основную публикацию