Windows 10 не загрожує вашій приватності, стверджує Microsoft

Вихід нової версії Windows наробив чимало шуму через підхід Microsoft до конфіденційності користувачів. Напередодні компанія вперше офіційно відповіла на питання про функції збору даних в Windows 10.

У новій статті Windows Террі Майерсон з Microsoft поділився подробицями про те, як компанія збирає призначені для користувача дані через нову операційну систему.

За його словами, Windows 10 збирає певну інформацію, яка допоможе компанії зробити продукт краще. При цьому Майерсон додає, що користувачам доступні інструменти, які дають повний контроль над функціями приватності. Крім того, всі дані, що збираються Windows 10 у кожного користувача, шифруються на серверах Microsoft і зберігаються на захищених об’єктах.

Дані, які збирає Microsoft, включають в себе анонімний ідентифікатор пристрою, типу пристрою і дані про збої додатків, які компанія і її партнери використовує для підвищення надійності програмного забезпечення. Компанія не збирає ні файли користувачів, ні інформацію, яка могла б ідентифікувати конкретного користувача (ім’я, email адреса, ідентифікатор облікового запису і т.д.), пише Майерсон.

Він підкреслює, що збір певної інформації дійсно допомагає зробити продукт краще. Наприклад, місяць тому була проблема з графічним драйвером, який приводив до збоїв на комп’ютерах з Windows 10. Завдяки зібраним даними виправлення спочатку було випущено для учасників програми Windows Insider, а потім і для всіх інших. На все про все компанії і розробнику драйвера знадобилося 48 годин.

Cortana є ще одним об’єктом заклопотаності користувачів, але і в даному випадку софтверний гігант повторює, що користувачам підконтрольні всі настройки збору інформації, які можуть бути змінені в будь-який час.

Майерсон також посилається, на якій можна дізнатися все про налаштування приватності в Windows 10.

Компанія пояснює, що незважаючи на вибрані параметри конфіденційності ні операційна система, ні інше програмне забезпечення не сканує вміст електронної пошти або інших повідомлень або файлів для показу цільової реклами.

Що стосується нових функцій сімейної безпеки, які є ще однією причиною невдоволення і які за умовчанням відправляють батькам звіти про використання комп’ютера дітьми, Microsoft говорить, що в одному з майбутніх оновлень ці параметри будуть переглянуті.

Загалом, Microsoft досить докладно пояснила свій підхід до недоторканності приватного життя, хоча це навряд чи змінить настрої користувачів, які скептично ставляться до безпеки своїх даних при використанні нової ОС.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию