Windows 10 не завантажується після оновлення – як усунути

Доброго здоров’я, мої вельмишановні читачі, побратими в комп’ютерній тематиці, а також просто гості сайту.

Вчора оновив операційну систему не зміг з неї завантажиться. Факт педальний, але цілком вирішуване. Покопавшись в суті і причини проблеми, я знайшов вихід. Тому сьогодні я вам розповім, що ж робити, якщо windows 10 не завантажується після оновлення. Читаємо уважно і запам’ятовуємо!

Через що таке може статися?

Факторів, як наслідків і причин може бути багато. Зловили вірус (в цьому випадку допоможе Comodo Internet Security), криво встало оновлення, не працює магазин додатків і багато іншого. Цілком можливо, що просто ушкодилася структура реєстру, через що вінда просто не може знайти завантажувальні сектора. Запобігти такій ситуації допоможуть стеження за стабільністю роботи персонального комп’ютера і пару допоміжних програм.

Наприклад, СС Клинер. Ідеально підходить для користувачів з мінімальними знаннями в комп’ютерній темі. Також, цілком підійде і – Реєстр Організатор. Теж відмінний софт, який допоможе почистити і налаштувати систему.

Часто трапляється так, що пакет оновлень виходить досить сирий, тому, через конфлікт з будь-якими з драйверів, операційна може гальмувати, наприклад, комп зависає на екранній заставці. Це цілком можна виправити, і приклади розв’язання даної проблеми ми розглянемо нижче.

Важливо розуміти, що будь-які сервіс паки і патчі потрібно качати тільки з сайту компанії Майкрософт. В іншому випадку, можна повністю зіпсувати встановлену графічну оболонку неякісним контентом, до якого, цілком імовірно доклав руку недосвідчений програміст, а то і хакер, що ще гірше. Так як це може нашкодити найважливішого аспекту – безпеки.

Що робити, якщо ноут зависає на екранній заставці?

Спочатку хотілося б відразу попередити. У десятій винде установка апдейтів проходить повільно. Якщо початковий екран запуску операційної системи висить 2-3 хвилини. Це ще не означає, що система гальмує. Можливо, в цей час, йде процес налаштування встановлених файлів і скриптових баз. Він може займати навіть до 10 хвилин – залежно від розміру самого оновлення. Тому краще почекати. І вже якщо після закінчення цього часу ОС ніяк не реагує. Те можна займатися вирішенням даної проблеми.

Якщо ноут зависає на екранній заставці, нам потрібно відкотитися до стабільно працюючої версії.

Хочу відразу попередити, що цей спосіб не є панацеєю і він не зможе допомогти виправити відразу все проблему з виндой. Він лише допомагає полагодити розділ реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet. Завантажувального меню останньої робочої конфігурації в останній версії операційки немає за стандартом, проте цей пункт можна додати.

Йдемо в пуск, і рядку виконати набираємо команду regedit.

Відкриється реєстр, нам потрібно пересуватися в розділ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Configuration Manager. Ось тут зверну вашу увагу на параметр, під назвою BackupCount. Він відповідає за те, скільки разів система буде зберігати свій стан для відкату. За стандартом там стоїть тільки одиниця, але ви можете змінити цю цифру самі.

Тепер йдемо, як показано на малюнку нижче, в менеджер конфігурацій ОС. Там потрібно створити підрозділ. Називатися він повинен так – LastKnownGood. У ньому необхідно створити параметр під назвою – DWORD, не помиліться з ім’ям. Дайте йому значення включеного (Enable).

Далі, перезавантажуємо комп’ютер, і як тільки він включився, треба натиснути Ф8. Ми побачимо ось таку строчку, яку і треба натиснути.

Це також повинно допомогти, якщо у вас після поновлення відображається синій екран.

Як відновити систему більш коректно?

Буває таке, що після установки драйверів з’являється чорний екран. Простий відкат тут не допоможе, тому що зачеплена софтовая частина операційної системи. потрібно повністю провести відновлення. Зробити це можна 5 різними способами.

перший. Йдемо в меню пуск, там переходимо в параметри нашої системи і вибираємо «захист системи».

Тепер потрібно вибрати відновлення стану з контрольною точки і натиснути далі. З’явиться табличка з часовими параметрами, в якій потрібно вибрати найбільш ранню точку. Натискаємо її і відновлюємо. При цьому ми не втратимо файли і не треба буде лізти в BIOS.

другий. Більш радикальний метод. Він заснований на скиданні вінди до первинних заводських налаштувань. Це як перевстановлення, однак, не потрібно буде копіювати, а потім відновлювати файли. ОС їх не зітре. Ми переходимо в параметри нашого ноута, далі в розділ поновлення і безпеки. Потім клацають на сходинку відновлення і вибираємо – повернення комп’ютера в початковий стан.

третій Cпособ, при якому використовується резервне копіювання файлів. Підійде при появі помилки 1607. В останній версії операційної системи є можливість копіювання під відновлення фактично всіх файлів. У разі необхідності їх можна витягти і поставити як основну версію софта, тим самим вирішивши проблеми з новими версіями. Але в цьому випадку знадобиться включитися функцію під назвою історія файлів. Також буде потрібен зовнішній накопичувач – флешка або хард. Йдемо в параметри нашого компа і відкриваємо розділ відновлення та безпеку.

У лівій стороні, в менюшке вибираємо службу архівації. Тепер в правій стороні потрібно натиснути на плюсик і вибрати розділ зовнішнього накопичувача, на який будуть зберігатися дані після їх копіювання.

Далі винда просканіт всю систему і надітий доступні харди. Потрібно вибрати тільки нашу флешку.

Якщо все закінчено і проведено вірно, то з’явиться перемикач. Він повинен бути синього кольору, що позначає що функція включена.

Все, тепер вибрані файли, які можна налаштувати вручну, будуть стискуватися і відправлятися на зовнішній девайс.

Четвертий. Використання диска відновлення. Вкрай корисний метод, хоч і вимагає досить багато часу. Допоможе при неправильній установці драйверів відеокарти. Також допоможе, якщо не працює миша на ноутбуці. Отже, вставляємо чисту флешку в наш ЮСБ-порт. Далі, йдемо в меню пуск і там в рядку пошуку набираємо слова – диск відновлення. З’явиться розділ створення такого.

Те ж саме можна зробити натиснувши клавішу з зображенням значка вінди і клавіші К (R англійської).

З’явиться віконце з описом, для чого в принципі потрібна така фішка. Нам потрібно клацнути галочку внизу і натиснути кнопку далі.

Хотілося б відразу попередити, що флешка потрібна не менше 4 гігабайт. Це викликано тим, що десята винда досить велика сама по собі і хард з відновлювальних даними буде досить важкий. Це буде написано в наступному віконці. Якщо все в порядку, то операційна система сама знайде носій і видалить з нього всі дані.

Після натискання кнопки далі знову з’явиться попередження. Просто йдемо до наступного кроку.

Слідом почнеться форматування флешки. Займе це не більше 5 хвилин. Далі буде копіювання файлів. Ось тут доведеться почекати від 10 до 30 хвилин.

Якщо все відмінно, то ви побачите ось таку табличку.

Якщо у вас з’явиться чорний екран, або клавіша f8 не працює не працює, то можна використовувати цей диск відновлення. Просто завантажуєтесь з нього і вибираєте найперший значок зверху зліва.

п’ятий. Використання інсталяційного диска. Якщо у вас такого немає, я поясню, як зробити. Беремо флешку 8 і більше гігабайт. Копіюємо всі потрібні файли і форматіруем її. Качаємо образ операційної системи і перевіряємо його на віруси за допомогою AVG AntiVirus Free.

А ось звідси програму УльтраІСО. Далі встановлюємо її і відкриваємо. Далі кліках ось сюди.

Вибираємо образ ОС. Показую на прикладі вісімки.

Тепер в основному вікні софта з’являться всі файли з образу диска.

Далі йдемо в Самозавантаження і там натискаємо запис образу жорсткого диска.

У наступному віконці клацають по кнопці почати і чекаємо кінця запису.

Тепер довантажувати з цієї флешки і бачимо ось такий екран.

При натисканні кнопки далі з’явиться ось таке зображення. Натискаємо кнопку не з’ясуєш, а тикаємо ось сюди.

Потім вибираємо перший пункт. Решта система зробить сама.

Все, проблема вирішена.

висновок

Ось в принципі і все способи, які допоможуть вам вирішити будь-які проблеми, включаючи таку ситуацію, коли комп зависає на екранної. До речі, ось відео, які вам можуть допомогти:
Ну і на цьому все. Заходьте в соціальні мережі і діліться цією статтею з іншими. А ще ви миєте підписатися на мій блог і завжди дізнаватися про публікацію нових матеріалів.

Ссылка на основную публикацию