Windows 10 v1703 підтримує роботу з многораздельних USB-флешками

Компанія Microsoft нишком додала нову функцію в Windows 10: Creators Update – це перша версія Windows, яка підтримує кілька розділів на USB-флешках.

Коротка довідка: У чому полягає проблема з підтримкою декількох розділів?

Носії інформації, такі як жорсткі диски і знімні накопичувачі (флешки) діляться на дві категорії:

  • Носії типу Fixed Media Bit (жорсткі диски, в тому числі зовнішні);
  • Знімні носії типу Removable Media Bit (флешки).

Тип задається прошивкою контролера носія. Носії Fixed визначаються Windows як жорсткі диски. Диска типу Removable Media Bit (RMB) обробляються системою як знімні пристрої. Однак в Windows є обмеження для RMB – система може монтувати тільки перший розділ такого пристрою.

Ви можете створити кілька розділів на USB-флешці за допомогою сторонніх інструментів або Linux або навіть інструменту командного рядка DiskPart, але (на відміну від Linux) Windows відобразить в провіднику тільки перший розділ носія. Всі інші розділи будуть проігноровані. Це призводить до проблем, коли, наприклад, в Windows потрібно відформатувати флешку з створеними під Linux мульти розділами – Windows отформатирует тільки перший розділ.

Особливим випадком є ​​флешки USB 3.0 для функції Windows To Go, яка дозволяє створити портативну версію операційної системи на USB-накопичувачі. Функція доступна в корпоративних редакціях Windows 8 і 10, а також в Windows 10 Pro починаючи з версії 1607. Проте, для використання Windows To Go потрібно знімний диск, сертифікований для роботи з цією функцією. При підключенні такої флешки в провіднику відображаються всі розділи пристрою, так як система визначає його як жорсткий диск.

Підтримка многораздельних USB-флешок в Windows 10 Creators Update (версія 1703 збірка 15063)

Рекламуючи Windows 10 Creators Update, компанія Microsoft приділяє особливу увагу програмам на зразок Paint 3D і Windows Ink, але ніколи не згадувала, що починаючи з цієї версії ви можете створювати розділи на будь-яких USB-накопичувачах, використовуючи штатний інструмент “Керування дисками”. Більш того, тепер системи виявляє все що містяться на флешці розділи.

12

На наведених вище скріншотах показана USB-флешка з двома розділами в провіднику Windows, а також в програмі «Управління дисками».

Створюючи розділ на флешці, його можна відформатувати тільки в FAT або FAT32 – варіант NTFS чомусь недоступний. Проте, форматування в NTFS можна виконати після, скориставшись командою «Форматувати» в контекстному меню провідника або засобами управління дисками. Останнє зауваження: якщо ви створите мультіраздели на USB-флешці в Windows 10 версії 1703 цей носій не буде повністю підтримуватися в старіших версіях системи – вони зможуть розпізнати тільки перший розділ диска.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию