Windows 10 відключити збір даних назовсім

вирубуємо

Сенс відключення зводиться до того, щоб закрити спеціальні служби Windows 10, які зайняті саме цим процесом. Звичайно, розробникам не до душі таке відключення, так як не для нього створювалися подібні служби. Відомо, що в звичайному меню Windows 10 відключити всюдисущий збір особистих даних користувача практично неможливо. Інтерфейс взаємодії заплутаний і не може бути корисним для типового користувача. Але завжди можна піти системним шляхом, залізти під капот Windows 10 і вирішити проблему раз і назавжди. Для того щоб припинити збір даних операційною системою, потрібно відкрити настройки реєстру. А саме:

Спочатку викликаємо вікно Виконати в меню Пуск і вводимо в нього regedit.

Далі необхідно перейти в розділ реєстру:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ DataCollection

А якщо такого розділу немає, то потрібно його негайно створити. Тепер потрібно також створити і новий параметр на 32 біта під назвою AllowTelemetry з найменуванням DWORD, в якому проставляємо значення 0.

Тепер потрібно відключити деякі служби від Windows 10. Для цих цілей клацаємо по кнопці Пуск і натискаємо правою кнопкою миші по пункту Провідник і зупиняємо свій вибір на меню Управління.

Далі переходимо в Служби і додатки і натискаємо по пункту Служби, тут знаходимо dmwappushsvc. Двічі клацаємо по даній службі, яка відповідає за відстеження діагностики.

Якщо двічі клацнути по даній службі, то вийде вікно її управління, в якому треба проставити пункт Відключено.

Також корисно відключити службу DataCollectionPublishingService.

Відключення даної служби проводиться аналогічним методом.

Далі потрібно тільки перезавантажити операційну систему Windows 10, і збір даних буде припинено назавжди. Звичайно, розробники Windows 10 дуже стараються нам допомогти. Але ще вони намагаються якомога більше дізнатися про наших потребах, щоб якомога краще запропонувати будь-які товари і послуги. Кожен вирішує сам, потрібно це йому чи не потрібно, але в більшості випадків вважають за краще відключати збір даних.

Подібна практика вже давно використовується фірмами Apple і Google. Саме вони ввели моду на стеження завдяки приголомшливим прибуткам. Природно, якщо це допомагає непогано заробити, то виробники техніки та програмного забезпечення будуть впроваджувати ці технології, поки це буде можливо. Слава богу, що є можливість відключити ці функції операційної системи. Не варто губитися, якщо на перший погляд вирішити проблеми неможливо. В Інтернеті повно інформації про різні способи подолання типових проблем. Потрібно просто не лінуватися. Наприклад, щоб не купувати новий комп’ютер, але користуватися сучасними програмами, досить просто відключити візуальні ефекти. Такого простого рішення вистачає, щоб заощадити близько 40 тисяч гривень на нове обладнання. І найголовніше, хитрих ходів повно, і всі вони докладні описані.

Ще окремої розмови вимагає те, які дані надаються в Інтернеті. Мережа може не тільки надавати корисну інформацію, а й збирати дані про поведінку та вподобання людей. Так що краще не реєструвати свої реальні дані на електронних ресурсах і соціальних мережах. Це може бути вік, реальні ім’я і прізвище, місце проживання та закінчені навчальні заклади. Бо можна легко стати маріонеткою в чужих спритних руках.

Ссылка на основную публикацию