Windows 7 автозавантаження програм – що таке і як їй користуватися

Доброго времени суток, мої шановні читачі, любителі комп’ютерної техніки і просто відвідувачі!

Вчора, під час роботи за ноутбуком я помітив одну особливість. Він став досить часто пригальмовувати. Причому з самого старту системи, що досить дивно, так як вінду я перевстановив недавно. Детальніше покопавшись в проблемі, я знайшов суть. Виявляється, деякий інстальовані ПО стартувало разом з запуском графічній оболонці і просто висіло в фоновому режимі, дарма споживаючи ресурси. Я це виправив і вирішив поділитися з вами, розповівши, що таке в windows 7 автозавантаження програм. Приступимо!

Що таке автозавантаження і навіщо вона потрібна?

Давайте спочатку детально розберемо, що ж це таке і навіщо воно все треба.

Автозавантаження – це частина реєстру, яка контролює запуск програм. Вони стартують одразу ж при запуску графічної оболонки. У деяких випадках це необхідно.

Наприклад, уявімо, що у вас завівся на ноутбуці вірус. Він прописався в автозапуск і починає працювати ще про того, як ви встигаєте відкрити взагалі будь-яку програму. Це небезпечно як для ваших даних, так і ля апаратної частини.

Саме тому майже всі антивірусні софтина заздалегідь знаходяться в цьому розділі реєстру. Тобто, вони заздалегідь блокують шкідливі скрипти, щоб не змогли принести вам неприємностей. Причому так роблять і фаєрволи, які є своєрідним щитом між інтернет-простором і вами. Вони теж вантажаться ще до входу користувача в систему.

Як додати програму в автозавантаження?

Так як з реєстром можна працювати безпосередньо і за допомогою стороннього ПО, давайте розглянемо різні варіанти, як додати потрібний вам софт в розділ автозапуску.

використовуємо CCleaner

Качаємо ось звідси даний софт.

Встановлюємо його і відкриваємо. Спочатку, в лівій частині клацають по слову сервіс, потім переходимо в автозавантаження і вибираємо оболонку windows.

Тепер вам потрібно відшукати в списку ту програму, яка на вашу думку і бажанням повинна стояти в автозавантаження і включатися разом з операційною системою. Натисніть її один раз лівою кнопкою миші, а потім в правій частині інтерфейсу натисніть кнопку увімкнути.

Якщо все зроблено правильно, то в рядку з вашим додатком в колонці включено з’явиться слово «Так».


Пробуємо працювати через Auslogics BoostSpeed
Де знайти цей софт? Ось тут. Встановлюєте її і відкриваєте. З лівого боку, прямо в самому низу буде розділ утиліт, переходите туди і тиснете на менеджер автозавантаження (стартап менеджер).

У віконці, що з’явилося, в самій верхній частині знайдіть кнопку додати і клацніте на неї.

Тепер у вас повинно з’явиться вікно, в якому в самому низу є список, що випадає з назвою огляд. Тикніть на нього лівою кнопкою миші і виберіть параметр «на диску».

Тепер відшукайте екзешний файл (виконуваний) софтнікі, яку хотіли б включити в список автозавантаження. Потім просто тиснете кнопку в кутку з назвою «відкрити».

Тепер вона з’явиться в списку попереднього віконця і вам тільки залишиться натиснути ОК.

Ось тепер програмне забезпечення повинно з’явитися у списку загального інтерфейсу.

Конфігуріруем систему вручну
Іноді, коли немає можливості використовувати будь безкоштовний софт, доводиться робити все власними руками. Приступаємо.

відкриваєте кнопку пуск, переходите в розділ «виконати» і пишіть в рядок ось таку команду – msconfig. потім клацаєте ОК.

Запуститься інтерфейс розширеного налаштування вашої операційної системи. Потрібно перейти у вкладку автозавантаження.

Там знайдете свою програму і поставте галочку зліва від неї, потім натисніть ОК. Показую на прикладі скайпу (хоча за стандартом він і так включений в список автозавантаження).

Ну або можете просто додати всі програми.

От і все.

Використовуємо ярлик і папку автозавантаження
Іноді потрібно додати будь-яку софтинку в автозавантаження, а в списку конфігурації її немає. Для цього ми підемо майже в обхід реєстру. тиснемо кнопку пуск і відкриваємо розділ всіх програм.

Шукаємо автозагрузку клацаємо правою кнопкою і вибирає відкрити.

До речі, можна це зробити через меню виконати, просто в нього потрібно ввести команду shell: startup.

Тепер, в папці створюємо ярлик. На порожньому місці клацаємо правою кнопкою і вибираємо відповідну дію.

Відразу відкриється менюшка для редактури ярлика. Нам потрібно вказати, що він веде на програму, яку ми хочемо помістити в автозавантаження.

Тепер шукайте за допомогою провідника виконуємо файл вашого ПО і тиснете ОК.

Тепер, по поверненню в попередній інтерфейс натискаємо далі.

Тепер буде запропоновано назвати ярлик унікальним ім’ям. Я особисто все б залишив так як є, і зрозуміліше, і простіше.

Тепер софт (а вірніше ярлик на нього) з’явиться в папці.

Якщо на вашому комп’ютері кілька облікових записів, то резонно виникає питання як додати софт для всіх них? Пояснюю, коли натиснете правою кнопкою на папку автозавантаження, вибирайте не просто відкриття, а відкриття для всіх учеток.

Далі все те ж саме, створюєте ярлик, прописуєте шлях і створюєте його.

Повинен попередити, що таким чином ви ставите програми в розділ автозавантаження без права вивантажити їх потім через стандартні системи без видалення ярлика.

Автоматизація через планувальник завдань
Серед моїх читачів є багато тих, хто не вміє працювати з операційною системою навіть на базовому рівні. Пропоную вам альтернативний варіант автозапуску, через планувальник завдань. Це особливо підійде для тих ярликів, які позначаються як щита з чотирма квадратиками, жовтими і синіми. Він означає, що софт запускається через контроль облікових записів. Такі ярлики виглядають ось так.

Щоб потрапити в сам планувальник клацніть пуск і там переходите в панель управління.

Далі йдемо в розділ системи і безпеки.

Там переходимо до підрозділу адміністрування.

Тепер шукаємо ярлик планувальника завдань і клікаєм по ньому два рази лівою кнопкою миші.

Тепер відкриється інтерфейс утиліти потрібно вибрати у верхній менюшке кнопку дію, а потім в правій з’явилася колонці натиснути на створення завдання.

Потім, у вкладці «загальні»Прописуємо ім’я нашого завдання і ставимо їй вищий пріоритет. Останнє означає, що операційна система буде ставити цю задачу понад усе.

Йдемо у вкладку тригерів і створюємо свій.

У параметрі «почати завдання»Виставляємо позицію«При старті системи». Адже ми хочемо, щоб наш софт вантажився найпершим. Потім клацають кнопку ОК.

Далі переходимо у вкладку дій і створюємо таке.

У першому рядку вказуємо що ми хочемо, щоб операційна система запустила програму, а в нижній позиції виставляємо яку саме.

Тепер переходимо в потрібний нам розділ, вибираємо софт і відкриваємо його.

Після всіх дії у вікні завершення просто натискаємо кнопку ОК.

Тепер, в основному інтерфейсі знову ж просто тиснемо ОК.

До речі, якщо вам знадобиться відключити автозапуск цього софта, то просто йде в планувальник завдань, вибираєте створене дію і видаляєте його.

висновок

Хочу відразу попередити, що всі програми треба відкривати від імені адміністратора. В іншому випадку способи, які я описав можуть просто не спрацювати. До речі, ось вам кілька відео, по цьому темі, знайшов спеціально для вас:
А ось, до речі, ще дві статті з мого блогу, які також для вас будуть корисні:

На цьому я буду закінчувати матеріал. Сподіваюся він вам буде корисний, і ви без зусиль зможете розібратися, як і що робити.

Пам’ятайте, що, точно так же, як ви додаєте програми в автозавантаження, ви їх там же можете і відключити. Тільки нічого не робіть з розділами системного софта, інакше операційна система може просто перестати завантажувати і її доведеться відновлювати.

До речі по цій темі в блозі теж є полезнейшие матеріали. Діліться статтею з друзями в соціальних проектах та підписуйтесь на мій блог, щоб бути в курсі виходу і публікації нових корисних текстів.

Ссылка на основную публикацию