Windows не вдається завершити форматування

Помилка Windows не вдається завершити форматування з’являється при спробі очистити накопичувач пам’яті USB флешку, SD / MicroSD карту, рідше HDD або SDD диски. Для виправлення помилки досить стандартних засобів Windows і софта на кшталт D-Soft Flash Doctor, HP USB Dick Storage Format Tool або HDD Low Level Format Tool.

Основні причини помилки:

Що робити для виправлення помилки:

 1. Видалити зайві розділи на знімному носії через Disk Management і повторити спробу форматування.
 2. Відформатувати флешку через командний рядок (команда DISKPART).
 3. Використовувати програми для швидкого і низькорівневого форматування.

Якщо система називає знімний носій RAW і видає помилки, значить Windows не може визначити структуру файлової системи (FAT32, NTFS, exFAT). Причин багато, це проблема іншого характеру, але вирішується теж просто потрібно завантажити безкоштовну консольную утиліту TestDisk для відновлення оригінальної файлової системи. Сайт розробника www.cgsecurity.org.

Форматування через Управління дисками

Windows 10 підтримує читання декількох розділів зі змінного носія, інші ОС можуть цього не підтримувати. Системна програма diskmgmt.msc (Управління дисками) дозволяє видалити всі розділи з флешки, після чого її можна відформатувати стандартними засобами Windows.

 1. Натиснути Пуск> Виконати.
 2. Ввести в рядок diskmgmt.msc і натиснути Enter або OK.
 3. У відкритому управлінні дисками знайти проблемну флешку / SD-карту.
 4. У обраного диска (знімного пристрою) повинен бути один розділ пам’яті, біля якого написано Справний (Основний розділ). Якщо їх кілька, потрібно натиснути ПКМ і видалити їх, вибравши видалити тому. Після видалення розділів залишиться чистий знімний носій, а єдиний осередок буде називатися Чи не розподілена.
 5. Натиснути правою кнопкою миші по утворився порожнього розділу, в контекстному меню вибрати Створити простий том (New simple volume).
 6. У вікні, прибрати галочку Швидке форматування і вибрати потрібну файлову систему. Якщо ви не впевнені, яка файлова система потрібна, спочатку можна вибрати FAT32. Натиснути Далі.

Якщо все в порядку, процес почнеться автоматично і займе кілька хвилин. Система очистить пам’ять і створить єдиний розділ в відповідно до файлової системи, який буде виявлятися через провідник.

Форматування через cmd.exe і DiskPart

Якщо знімний носій справний і має один розділ, але все одно не форматується, можна повторити спробу, завантаживши Windows в безпечному режимі з підтримкою командного рядка.

 1. Відкрити Пуск -> Виконати -> ввести cmd.exe, натиснути Enter.
 2. ввести команду format G: / FS: FAT32 / Q, де замість G букф форматируемого накопичувача.

Якщо і це не допомогло, варто звернутися до утиліти DiskPart. Вона рятує, коли структура розділів виявляється пошкоджена. А також в тих випадках, коли будь-який пристрій створює на знімному носії нові розділи, а інші комп’ютери потім флешку / карту не бачать і не можуть очистити. Утиліта очистить всі наявні розділи на носії, а також отформатирует пам’ять.

Форматування за допомогою DiskPart:

 1. Запустити Командний рядок (cmd.exe) Від імені адміністратора. Зазвичай знаходиться в меню Пуск -> Стандартні -> Командний рядок.
 2. ввести команду discpart, натиснути Enter.
 3. ввести команду list disk і запам’ятати номер флешки або SD-карти, яку потрібно відформатувати.
 4. ввести команду select disk X, де замість X номер флешки.
 5. ввести команду clean для очищення вмісту диска.
 6. Створити новий розділ на порожньому носії, ввівши команду create partition primary.
 7. Запустити швидке форматування створеного розділу в форматі FAT32: format fs = fat32 quick. Альтернативна команда для очищення: format F: / FS: FAT32 / Q (Де f буква диска).
 8. Якщо після форматування диску виявилася не призначена буква, її можна привласнити командою assign letter = F (Диск буде називатися F).
 9. ввести команду exit для виходу з консолі.

Після виконання зазначених дій можна спробувати скористатися карткою або флешкою ​​знову. Якщо не допомогло, можна скористатися однією з програм для виправлення помилок з носіями пам’яті і низькорівневого форматування.

Програми для форматування дисків

Зазначені програми для низькорівневого форматування і ремонту флешок і дисків безкоштовні. Утиліти не вимагають установки і важать всього кілька мегабайт.

Альтернативний софт для очищення можна знайти практично у кожного великого виробника USB-накопичувачів і жорстких дисків. Суть у них приблизно одна, тому продовжувати список можна дуже довго. Зазначених програм досить як для швидкого, так і для низькорівневого форматування будь-якого носія.

,

Відключення або видалення непотрібних розширень з Google Chrome проводиться в налаштуваннях. Для управління розширеннями досить ввести в адресному рядку chrome: // extensions /. Розширення не обов’язково видаляти з браузера остаточно.

Ссылка на основную публикацию