Xiaomi постійно перезавантажується – практичне керівництво


Xiaomi постійно перезавантажується

Платформа Android є однією з найпопулярніших серед користувачів мобільних пристроїв. Нарівні з великою кількістю користувачів виникає і більше число проблем в процесі експлуатації. Одним з найбільш частих негативних проявів є нескінченна регулярно повторюється перезавантаження. такий постійний циклічний процес має програмну назву bootloop. Розглянемо особливості і способи вирішення даної проблеми на смартфонах Xiaomi в рамках програмно-графічної оболонки MIUI.

Важливо! Кожне із запропонованих нижче дій актуально і для інших моделей пристроїв. Алгоритми «лікування» можуть різнитися лише технічними моментами, але в більшості випадків вони зрозумілі на інтуїтивному рівні.

Існуючі різновиди bootloop

Екран завантаження смартфона Xiaomi

Існує дві основні різновиди таких циклічних перезавантажень:

 • У процесі запуску з’являється логотип операційної системи, слідом за яким пристрій відключається через 2-20 секунд і процедура включення повторюється по тій же схемі. Цей різновид bootloop вважається класичною.
 • Менш напружує схемою вважається варіант, коли смартфон працює, але періодично вимикається, відбувається швидка перезавантаження і функціонал відновлюється в колишньому вигляді.

У будь-якому випадку, кожен власник Xiaomi, незалежно від моделі і покоління, повинен усунути дану проблему, щоб не відчувати дискомфорту.

Важливо знати

Неважливо, який саме пристрій знаходиться під управлінням, будь то смартфон з серії Redmi або будь-який інший багатофункціональний девайс, причини виникнення такого технічного «Дня бабака» завжди однакові.

Основні причини bootloop

Помилка оновлення смартфона Xiaomi

Пам’ятаємо про те, що ключовими пристроями для огляду є смартфони Xiaomi з серії Redmi і інші. Пристрій зависає на логотипі MIUI в наступних випадках:

 • до виникнення проблеми було вироблено автоматичне оновлення операційної системи, внаслідок чого виник програмний «глюк»,
 • виконана перепрошивка з використанням неофіційного пакета і персонального комп’ютера / TWRP (неофіційна recovery-меню),
 • встановлено додаток, що спричинило за собою bootloop,
 • до постійного reboot`у призводить розряд батареї до низького рівня 2-3% і менше,
 • банальне падіння, занурення в воду і т.д.

Способи усунення bootloop

Через скільки часу після покупки смартфона Ви зіткнулися з проблемою перезавантажень?

1-2 місяці

2-6 місяців

6-12 місяців

Більше року

Для початку кожен користувач повинен усвідомити для себе, що включається хоча б на кілька секунд телефон залишається робочим, а тому проблему не можна описати, як «летальний результат». Потрібно не панікувати, а згадати про гарантії, можливо, пристрій досі підлягає сервісному обслуговуванню з боку виробника. Зі списком офіційних сервісних центрів «Xiaomi» в Україні можна ознайомитися на офіційному (і не тільки) сайті. Довірити лагодження смартфона фахівцям – найнадійніше!

В іншому випадку можна братися за реанімацію пристрої своїми силами. Для цього бажано мати резервну копію робочої версії системи (в стані до виникнення bootloop). Зробити її можна за допомогою все того ж recovery-меню TWRP або іншого спеціального ПО. Схема відновлення буде проста:

 • Входимо в рекавери (на вимкненому пристрої затиснути кнопку включення і гойдалку гучності на кілька секунд).
 • Вибираємо меню Wipe, де відзначаємо кожен пункт за винятком SD-карти або розділу внутрішнього флеш-накопичувача, в якому зберігається та сама резервна копія.
 • Підтверджуємо процедуру форматування свайпом слайдера в нижній частині екрана.
 • Після очищення переходимо до пункту Restore, де вибираємо файли резервної копії.
 • Підтверджуємо відновлення аналогічним свайпом.

Система запрацює, але потрібно заборонити їй оновлюватися аж до виходу нової версії прошивки.

буде корисним

На таких пристроях, як Redmi 3 Pro, або інших молодших і старших представників з 4-5 покоління, нерідко виникають «баги», що наважуються розробниками MIUI від апдейта до апдейта.

при відсутності резервної копії найрозумніше виконати копіювання всіх даних з карти пам’яті на комп’ютер, якщо є тимчасовий доступ до телефону, то і дані з внутрішнього накопичувача. Потім можна здійснити процедуру перепрошивки з повним форматуванням даних і установкою все тієї ж офіційної MIUI, завантаженої пакетом з сайту виробника.

Існують і банальні способи вирішення, як, наприклад, звичайна зарядка пристрою. смартфони Xiaomi при падінні рівня заряду нижче 2-3% перестають подавати ознаки життя, що іноді може бути поплутано з поломкою.

Bootloop відбувається з невеликим інтервалом

Якщо доступ до системи в робочому стані все ж є, то потрібно подумати, що саме викликало першу екстрену перезавантаження. Причиною може бути:

 • нестабільно працюючий оновлення ОС,
 • ПЗ, встановлене з невідомого джерела,
 • видалення / зміна якогось системного файлу і т.д.

В даному випадку може допомогти видалення раніше встановленого додатка або відкат останнього системного оновлення.

Системне меню перевірки версії операційної системи і параметрів смартфона

Альтернативні причини зациклення завантаження

Варто перевірити систему на предмет перегріву, можливо, надмірне навантаження викликає критичну температуру, відключаючи функціональні компоненти смартфона, що досить просто виправляється відмовою від ряду вимогливих ігор і додатків, але при цьому оновлення ОС можуть виправити проблему на програмному рівні.

Зверніть увагу

Причиною може бути надмірна частота процесора. Досить отримати root-права і зайти в розділ «Налаштування CPU», де цей параметр знижується парою простих маніпуляцій. Можна перевіряти методом проб, аналізуючи, наскільки часто виникає проблема після подібного штучного «послаблення» в роботі процесора.

висновок

Таким чином, найчастіше постійна перезавантаження виникає через програмних збоїв, що з’являються в процесі оновлення / встановлення ОС або програмних компонентів. Користуючись запропонованими інструкціями, проблему усунути, швидше за все, вийде, якщо ж ні, то, значить, вона ховається в несправності апаратної платформи. Всі ці труднощі можна вирішити, вдавшись до допомоги фахівців, незалежно від того, чи поширюється на смартфон актуальна гарантія.

Ссылка на основную публикацию