Xiaomi Router 3 – повний огляд і настройка Wi-Fi-роутера

Wi-Fi роутер – дуже зручний пристрій для поширення покриття мережі, але більшість дешевих і старих пристроїв вже не здатні передавати належну їм швидкість. Більш сучасні представники маршрутизаторів підтримують діапазон в 5 Ггц завдяки тому, що в на цій частоті більше швидкість інтернету і менше перешкод.

Сучасні роутери коштують чимало, що відлякує багатьох користувачів, навіть не дивлячись на збільшену швидкість передачі. Кардинально змінює ситуацію Xiaomi Router 3, який при низькій ціні готовий працювати в двох діапазонах 2.4 / 5 Ггц. В цілому компанія Xiaomi вже давно радує своїми інноваційними, сучасними і в той же час дешевими пристроями і роутер не виняток. Ціна на маршрутизатор становить 29 $.

Дизайн Router 3

Неможливо проводити огляд роутерів і не згадати про коробку, в яку було упаковано пристрій, зовнішній вигляд і вбудованому обладнанні.

Відносно упаковки компанії похвалитися нічим, так як виконана зі звичайного білого картону. Зовні він покритий тонкою суперобкладинкою, нічим не відрізняється по товщині від стандартного паперу, проте цілісність, коробка забезпечувала, а більшого й не потрібно.

У комплект включено всього кілька пристроїв: безпосередньо сам роутер, про який поговоримо пізніше, зарядний пристрій і документація. Інструкція цінності не представляє так, як поставляється на китайській мові. Зарядний має стандартний роз’єм, але тільки для Китаю, для СНД широт необхідно замовляти адаптер, часто його пропонують в комплекті. Можливим незручністю є і довжина кабелю, менш 1м.

Сам роутер має габарити 195 × 130 × 24 мм, а вага близько 200г. Має 4 незнімні антени, які здатні працювати в двох діапазонах і загальною довжиною 170мм. Матеріал – білий пластик. Вся нижня частина роутера виконана гратами для охолодження, тут воно пасивне. На жаль, але кріплення на стіну не передбачено. Самі ніжки з пластика, що теж не дає щільного зчеплення, потрібно встановлювати на стійку поверхню.

Спереду роутер має діод, який виступає індикатором роботи. Ззаду маршрутизатор має 5 роз’ємів: 2 LAN, WAN, також порт для підключення живлення і USB 2.0. Додатково є втоплена кнопка для скидання. У USB можна вставити флешку для розширення пам’яті.

конфігурація маршрутизатора

Роутер має стандартну платформу MediaTek. Центральний процесор моделі MT7620A, теж нічим не відрізняється і має частоту 580 МГц. Оперативна пам’ять становить 128 Мб, що досить багато для такого бюджетного устрою.

Процесор має вбудований радіоблок на 2.4 Ггц, який виконує підтримку першого діапазону 802.11b / g / n. Додатково для роботи в 5 Ггц і з стандартами 802.11a / n / ac є додатковий чіп MT7612. Також процесор має мережеві комутатори, але всі доступні для користувача ми вже розібрали, інші виділені під систему.

Якщо проводити огляд Wi-Fi-роутерів даного цінового сегмента, то можна відзначити в переваги: ​​підтримка 802.11ac, працює з протоколом MIMO 2 × 2. і наявність USB порту, як мінус – це скорочення кількості LAN роз’ємів.

Функціонал і налаштування Xiaomi Router 3

Питання стосовно пристрою виникають через відсутність локалізації, як завжди Xiaomi не поспішає переводити свої додатки. Xiaomi Router 3 прошивка представлена ​​у вигляді окремого apk файлу, її можна завантажити зі спеціальних оф сайтів Xiaomi в регіоні або фан спільнот. Цей файл і буде виробляти локалізацію, якщо не вдасться знайти російську версію, можна скористатися хоча б англійської.

Інтерфейс включає в себе 4-й основні вкладки:

  • У першій, головній вкладці можна знайти історію пристроїв, що підключаються, переглянути звіт про використаний трафік, отримати інформацію про поточне споживання, дізнатися IP адресу і MAC ідентифікатор пристрою. Також можна управляти підключеними гаджетами, наприклад: заблокувати споживача, обмежити для нього швидкість або трафік;

  • Ця вкладка дозволяє взаємодіяти з USB накопичувачем;
  • Присутня можливість торрент завантаження файлів по протоколу BitTorrent і простий клієнт скачування;

  • Додаткові налаштування. Дозволяють вимкнути індикатор, оновити прошивку, налаштувати мережу і змінити параметри доступу до Wi-Fi, на зразок графіка роботи і планового перезавантаження.

Xiaomi Router 3: настройка включає в себе і деякі прогресивні функції, наприклад «Wi-Fi Optimization». Зазвичай для аналізу мережі необхідно було або вручну перебирати параметри, або за допомогою програми, зараз є вбудована функція. Також присутній менеджер завдань, який дозволяє налаштувати деякі параметри для роздачі інтернет.

Також реалізована функція сімейного медіа сховища, таким чином в нього будуть надходити файли з усіх пристроїв. Так як власної вбудованої пам’яті у роутера немає, вам потрібно буде налаштувати доступ до хмари.

Для того, щоб потрапити в веб частина настройки роутера, необхідно в браузері ввести адресу 192.168.31.1. Тут вам запропонують налаштувати VPN, DHCP, port-forwarding і варіант використання роутера.

Зв’язок з роутером вельми гарна в реаліях стандартної квартири. При необхідності розширити мережу покриття ви можете використовувати рідну, додатковий прилад Mi WiFi Amplifier. Його необхідно підключити до роутера на певний час для настройки, після чого загориться індикатор. Тепер встановіть його в будь-який USB порт з харчуванням. Цей трюк дозволяє вдвічі збільшити покривається площа зв’язку.

Ось ми і завершили наш Wi-Fi роутер огляд і постаралися виявити переваги та недоліки пристрою. Xiaomi Router 3 – це відмінний, бюджетний маршрутизатор, який може похвалитися гарною якістю і функціональністю.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Огляд Xiaomi Router 3 – дводіапазонного Wi-Fi-роутера», то можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию