«З аматорського відео – в професійне»: редагуємо відео за 15 хвилин

Зняти відео може кожен. Якісно – лише одиниці. І мова тут, як не дивно, не про досвід: адже припуститися помилки може будь-хто. Але професіонали, на відміну від любителів і початківців, знають, як позбавити відео від дефектів. Ви напевно вже здогадалися, що зробити це можна в програмі для відео. Якщо смутно собі уявляєте, як редагувати відео на комп’ютері – нічого страшного! Завжди можна виправити ситуацію. Цим ми займемося в статті.

До слова, не обов’язково витрачати гроші і час на освоєння редактора відео, в якому працюють кіношники і телевізійники. Основні інструменти можна знайти навіть в програмі для початківців. Щоб не бути голослівними, пропонуємо спільно поліпшити відео в одному з таких редакторів – в «відеомонтажу».

Якісний фільм = заставка + відео + титри

Ми завантажили програму, встановили її та навіть запустили. Вважайте, півсправи зроблено. Далі додайте на монтажний стіл ролики. Коли з нудною частиною роботи буде покінчено, перейдіть у вкладку «Заставки» і виберіть слайд, з якого буде починатися фільм.

У каталозі ви знайдете заготовки заставок, але, погодьтеся, куди краще розробити її з нуля. Перейдіть в редактор заставок. У ньому виберіть фон та ілюстрації, налаштуйте заголовок.

Збережіть результат і завантажте його в проект, потім аналогічно додайте титри.

Позбавляйтеся від зайвого

Зняли довге відео, в якому з корисного тільки кілька фрагментів? Ми не дарма вчимося редагування відео на комп’ютері Windows! Ви можете розбити ролик на частини і залишити в проекті тільки те, що дійсно важливо. Є два способи.

  1. У меню «Файл» виберіть опцію «Нарізка». Завантажте відео і чорними маркерами відзначте на доріжці відтворення частину, яку необхідно залишити. Клацніть “Новий фрагмент» і аналогічно позначте інші потрібні відрізки, а потім збережіть їх.
  2. Якщо вам потрібно вирізати тільки один фрагмент, то все ще простіше. Перейдіть в меню «Редагувати» >>> «Обрізка відео» і вкажіть ділянку, який хочете залишити. Програма автоматично збереже всі зміни.

Важливо! Затягнуті фрагменти грають певну роль в утриманні? Не поспішайте обрізати їх: спробуйте прискорити. Програма дозволяє прискорювати відтворення відео в 1.5, 2 або 3 рази. Також відеофайли можна уповільнювати.

Покращуйте якість відео

Вам хоч раз доводилося працювати в фоторедакторі? Якщо так, то ви сильно здивуєтеся, коли дізнаєтеся, що налаштувати якість відео так само просто, як і у зображення. В меню «Покращення» ви можете скорегувати яскравість, контраст, колірний тон і насиченість ролика. Наведіть бігунок по будь шкалою і спостерігайте за результатом.

Для ледачих і тих, хто не хоче особливо морочитися є спеціальна пропозиція: поставте галочки поруч з пунктом «Авто-рівні» або «Комплексне поліпшення» і «відеомонтажу» зробить все сам.

Порада! Якщо вам хочеться спробувати чогось новенького під час редагування відео на комп’ютері Windows 7, то зверніть увагу на «Ефекти». З їх допомогою в один клік миші можна не тільки додати фарб, але і перетворити ролик в гравюру, стилізувати під старе кіно, додати кольоровий шум і багато іншого.

Налаштуйте анімацію і звук

Якщо ваш проект складається з безлічі роликів, то наступне, ніж потрібно замислитися над – це підбором переходів. Це спеціальна анімація, яка використовується в монтажі для згладжування або підкреслення зміни одного відео іншим.

В редакторі відео представлено близько 30 подібних ефектів. Серед них є і загасання, і шахівниця, і плавне згортання картинки і інші популярні переходи. Переглядайте варіанти, а потім застосовуйте сподобалися до відео.

Ще один момент, який хвилює багатьох – це звук. У програмі «відеомонтажу» представлені тільки найосновніші інструменти для роботи з аудіо-доріжкою. Ви без проблем можете замінити звук одного конкретного ролика або відразу для всіх, а також додати фонову мелодію, самостійно відрегулювати її гучність.

Зберігайте в зручному вигляді

І останнє. Йдеться, звісно ж, йде про перетворення проекту в повноцінний фільм. Ви можете створити ролик будь-якого формату, будь то AVI, MP4, MOV і т.д. Також проект можна записати на DVD або оптимізувати для перегляду з екрана телефону або публікації в інтернеті.

Підведемо підсумки. Якщо ви думаєте, як відредагувати відео для ютуба на комп’ютері, вирізати якусь сцену або з’єднати декілька роликів в один файл і поліпшити їх якість, то «відеомонтажу» – це те, що вам треба. Ось, мабуть, і все, що потрібно знати про роботу в цьому редакторі.

Ссылка на основную публикацию