Загальна Windows для всіх пристроїв: комп’ютер, мобільник, планшет.

Загальна Windows на всіх

Що означає термін «загальна Windows»?

Протягом цього року офіційні представникам Microsoft безперестанку доводиться приводити пояснення з приводу майбутнього операційної системи Windows. Після заяви виконавчого директора Сатіі Сатья Наделла, зробленого 22 липня, питань стало більше. А все тому, що прозвучала ключова фраза про те, що: «Ми модернізуємо наступну версію Windows таким чином, що замість трьох різних версій буде єдина для всіх розмірів екранів». Ось так. Виходить, тепер одна Windows і для комп’ютерів, і для планшетів, і для смартфонів?

Та ні. У тому ж зверненні, вже пізніше, Сатья Наделла спробував прояснити свої ж слова. Так що ж таке загальна Windows?

По-перше, мається на увазі, що одна і та ж група програмістів буде працювати над усіма варіантами Windows. Команда була сформована в липні 2013 під керівництвом Террі Майерсон саме в той період, коли в корпорації з’явилася об’єднана Група Операційної Системи. Зараз команда працює над операційною системою Windows Phone, Windows Embedded, Windows для настільних ПК і операційної системи Xbox One.

По-друге, мова йде про створення якогось єдиного ядра. Windows Phone, Windows 8, Windows RT і Windows Server створені на основі одного ядра, яке відоме як NT-ядро. А завдяки багатошаровому архітектурному підходу, кожна з операційних систем, базуючись на єдиному ядрі, використовувала різні фрагменти програмного забезпечення для кожного з форм-факторів і комплектуючих пристроїв, для яких конкретна ОС і запускалася.

По-третє, говориться про єдину відправною товарної базі і комерційної моделі реалізації продукції для всіх платформ операційних систем. Так, корпорацією Microsoft протягом минулого року були виконані серйозні кроки назустріч об’єднаної моделі реалізації продукції лінійок Windows і Windows Phone. Обидві ці лінійки отримали кодову назву Threshold, і втілення планів щодо об’єднання в єдину мережу реалізації пристроїв почнеться саме з випуску цих моделей.

По-четверте, це єдина платформа розробки. Microsoft давно обіцяє, що настане день, коли розробники зможуть створити єдину операційну систему Windows, яка буде запускатися на всіх пристроях. Компанія докладає максимум зусиль до уніфікації ядра або базового набору функцій API, а також засобів розробки для створення додатків для операційних систем Windows Phone, Windows і Xbox. У Microsoft на сьогоднішній день є багато з того, що дозволить розробникам Windows Phone і Windows повторно використовувати написаний ними код або його частини для так званих Універсальних додатків Windows.

А ось, що не слід розуміти, коли використовують поняття «єдина Windows». Чи не буде повсюдно встановлюється єдиної версії. Їх буде навіть не дві. Windows, як і раніше, буде продаватися різноманітними версіями. Про це Сатья Наделла згадав окремо.

«Як і раніше, навіть загальна Windows буде розроблятися посегментно … Знайдуться версії для компаній, OEM-версії і версії для кінцевого користувача …»

Так що нічого радикального, схоже нас не очікує. Так що зараз просто очікуємо осені, коли з’явиться Windows Threshold, а там, як то кажуть, подивимося.

Ссылка на основную публикацию