Захист сайту від злому і крадіжки даних


Захист сайту від злому і крадіжки даних

Напевно кожен веб-майстер, створюючи свій перший або черговий сайт, замислюється про його безпеку. У наш час бурхливого розвитку мережі Інтернет, на жаль, так само бурхливо розвивається і негативна сторона мережі – хакерство. Якщо раніше хакерам були цікаві банківські, біржові портали не дивлячись на їх надійний захист, то зараз крім цього хакери зламують так само і прості сайти. Дуже часто метою хакера стає простий блог, сайт візитка або ж корпоративний портал якої-небудь компанії. Причому найчастіше невеликої компанії. Для чого ж вони роблять це? Багато власників зламаних сайтів задають це питання. Адже на таких сайтах нічого не вкрадеш, ніяких особистих даних відвідувачів або ж номерів кредитних карти там немає. Все просто! Найчастіше злом здійснюється для розсилки спаму. Так само буває, що сайт зламують просто так. Що спонукало хакера для цього на жаль не ясно. Може бути він просто тренується, підвищує кваліфікацію або ж просто знущається над власником сайту.

Є кілька простих правил для запобігання подібних зломів. Намагайтеся не використовувати безкоштовних CMS систем для побудови вашого сайту. Оскільки це OpenSource проекти, будь-який бажаючий може переглянути код CMS і виявити уразливості в системі і згодом використовувати їх для злому.

Завжди оновлюйте CMS до останніх версій, не залежно від того чи користуєтеся Ви безоплатній або платній CMS системою. Своєчасне оновлення вбереже від вразливостей. У оновленнях, розробники, усувають уразливості попередніх версій CMS.

Не рекомендується використовувати в роботі сайту не офіційні або бета верcіі плагінів. Злом можуть здійснити і через плагін, якщо в ньому є вразливість.

Не менш важливим фактором у забезпеченні безпеки сайту є безпека комп’ютера власника сайту або його адміністратора. В даному випадку як такого злому зовсім не потрібно. З комп’ютера, вірусом, крадуться паролі і за допомогою цих паролів здійснюється вхід в адміністративну частину сайту і віддаляється вся інформація або ж крадеться особиста інформація користувачів сайту (якщо це інтернет-магазин або фінансовий портал).

У разі інтернет-магазинів так само рекомендується використовувати SSL сертифікат на сайті. За допомогою SSL сертифікату вся інформація передається між сайтом і браузером клієнта буде шифруватися. Купити SSL сертифікат можна у центрів сертифікації або ж у їх реселерів.

Виконуючи ці прості вимоги або дії, ви вбережете свій сайт, інформація клієнтів і себе від злому або крадіжки інформації.

Ссылка на основную публикацию