Захист від експлойтів (Exploit Guard) в Захиснику Windows 10

Захист від експлойтів (Exploit Guard) – ця нова функція в Windows Defender в Windows 10 1709, яка являє собою об’єднану і більш поліпшену версію інструменту EMET від Microsoft. Exploit Guard призначений для захисту комп’ютера від експлойтів, і зараження вашої системи шкідливими програмами. Спеціально активувати Захист від експлойтів не потрібно, це відбувається автоматично, але тільки при включеному захисника Windows.

Змінити параметри Exploit Guard за замовчуванням можна в Центрі безпеки Windows Defender.

 1. Отримати до нього доступ можна через меню Пуск або Параметри (Windows + I). Налаштування будуть проводитися саме через Центр Безпеки, а не Параметри Захисника. Враховуйте це при використанні швидкого пошуку.

 2. У вікні перейдіть в меню «Управління додатками і браузером».
 3. Прокрутіть сторінку в самий низ і виберіть «Параметри захисту від експлойтів».

Всього є дві основні категорії для зміни конфігурацій на комп’ютері. Розглянемо кожну з них більш детально.

Системні параметри

Тут відображається список доступних користувачеві механізмів захисту Windows. Поруч вказується статус – включено, відключено. доступні:

 1. CFG. Захист потоку управління і забезпечення його цілісності для здійснення непрямих викликів (включена за замовчуванням).
 2. SEHOP. Перевірка ланцюжків винятків і забезпечення її цілісність під час відправки.
 3. DEP. Запобігання виконання даних (включена за замовчуванням).
 4. Обов’язковий ASLR. Примусове випадковий розподіл для образів, які не відповідають / DYNAMICBASE (вимкнена за замовчуванням).
 5. Низький ASLR. Випадковий розподіл виділення пам’яті. (Включена за замовчуванням).
 6. Перевірка цілісності купи. У разі знаходження пошкоджень, процес автоматично завершується. (Включена за замовчуванням).

Користувач може відключити їх незалежно один від одного.

параметри програм

У цьому розділі можна окремо редагувати додаткові установки безпеки для кожного виконуваного файлу, додавати їх в список виключень. Якщо ПО конфліктує при будь-якому активованому в системних параметрах модулі, то його можна відключити. При цьому налаштування інших програм залишаться колишніми.

Опція працює за тим же принципом, що і виключення в інструменті EMET від Microsoft. За замовчуванням тут вже знаходяться деякі штатні програми Windows.

Додати новий виконуваний файл в список можна тут же, натиснувши на кнопку «Додавання програми для індивідуальної настройки». Для цього вкажіть назву програми або точний шлях до неї. Після цього він відобразиться в списку.

Користувач може редагувати параметри для кожної окремої програми. Для цього виберіть її зі списку, і натисніть “Редагувати”, після чого примусово вимкніть / включите потрібну опцію. За бажанням програму можна видалити зі списку винятків.

Для редагування доступні тільки ті параметри, які неможливо налаштувати через категорію «Системні». Для деяких опцій є значення «Аудит». Після його активації Windows буде записувати події в системний журнал, що зручно для подальшого аналізу.

Імпорт та експорт налаштувань

Експортувати поточні настройки Exploit Guard можна через Центр безпеки Windows Defender. Для цього достатньо натиснути на відповідну кнопку і зберегти файл у форматі XML.

Параметри експорту можна і через командний рядок Windows PowerShell. Для цього є команда:

Get-ProcessMitigation -RegistryConfigFilePath C: \ Users \ Alex \ Desktop \ Settings.xml

Для імпорту необхідно замінити командлет Get на Set і за аналогією з прикладом вказати назву і шлях до файлу.

Встановити вже існуючий XML файл з настройками можна через редактор локальних групових політик gpedit.msc:

 1. У лівій частині екрана виберіть гілку редактора Конфігурація комп’ютера -> Адміністративні шаблони -> Компоненти Windows -> Exploit Guard в Захиснику Windows -> Захист від експлойтів. Відкрийте політику Використовуйте загальний набір параметрів захисту від експлойтів.
 2. Змініть значення на «Включено», а в полі, що з’явилося вкажіть шлях або URL- адресу до існуючого XML файлу з конфігурацією.

Збережіть внесені зміни натиснувши на «Застосувати». Налаштування вступлять в силу негайно, тому перезавантажувати ПК не обов’язково.

Налаштування Exploit Guard за допомогою PowerShell

Щоб упорядкувати список модулів захисту можна використовувати командний рядок Windows PowerShell.

Тут доступні наступні команди:

 1. Get-ProcessMitigation -Name iexplore.exe – отримати список всіх захисних заходів для обраного процесу. В даному прикладі це iexplore.exe, ви можете вказати будь-який інший. Замість імені програми, можна вказати точний шлях.
 2. стан NOTSET (Не встановлено) для категорії системних параметрів означає, що виставлені значення за замовчуванням, для категорії програм тут слід вписати параметр, до якого будуть присвоєні заходи захисту.
 3. Set з додатковою командою ProcessMitigation використовується для редагування кожного окремого значення. Щоб активувати SEHOP для конкретного файлу (в нашому прикладі test.exe) за адресою C: \ Users \ Alex \ Desktop \ test.exe, використовуйте команду в PowerShell: Set-ProcessMitigation -Name C: \ Users \ Alex \ Desktop \ test.exe -Enable SEHOP
 4. Щоб застосувати цей захід для всіх файлів, а не для конкретної програми, використовуйте команду: Set-Processmitigation -System -Enable SEHOP
 5. -Enable – увімкнути, –Disable – відключити.
 6. командлет –Remove використовується для відновлення заводських налаштувань і вказується відразу після –Name.
 7. -Enable або –Disable AuditDynamicCode – активувати або вимкнути аудит.

При введенні команд враховуйте, що кожен окремий параметр заходи повинен відділятися коми. Подивитися їх список ви можете тут же, в PowerShell. Вони відобразяться після введення команди Get-ProcessMitigation -Name імя_процесса.exe.

Ссылка на основную публикацию