Захистіть своє приватне життя в Windows 10

Багато користувачів незадоволені Windows 10 з міркувань конфіденційності, і політика Майкрософт навряд чи зміниться найближчим часом. Windows 10 збирає безліч даних про вас, про ваші пристроях, про ваші уподобання, також встановлює оновлення не питаючи нас, в загальному живе своїм життям, що не всім подобається. У сьогоднішній статті ми розповімо як просто відключити зайве в Windows 10 і змусити її працювати за нашими правилами, що не стежачи за нами.

Налаштування системи знаходяться в різних місцях, і деякі моменти в Windows 10 відключаються тільки за допомогою реєстру, тобто не мають графічного інтерфейсу (Швидше за все Майкрософт не хоче щоб ви відключали деякі функції). Але як то кажуть, якщо щось включається значить його можна і відключити. У сьогоднішній статті розглянемо безкоштовну утиліту, яка допоможе закрити безліч питань в Windows 10, і буде корисна багатьом!

Налаштування параметрів безпеки в Windows 10

Заходимо на сайт O&O ShutUp10 і натискаємо “Start free download now!”

Запустіть завантажений файл, після чого у вас відкриється меню прихованих налаштувань Windows 10 (запускати додаток потрібно від імені адміністратора). Біля кожної настройки є перемикач, щоб її включити або відключити, також ви можете натиснути на настройку щоб побачити навіщо вона потрібна. Коли ви відключаєте якусь функцію – спочатку створюється на всякий випадок точка відновлення системи, після чого відбувається її відключення.

У програмі є налаштування: рекомендовані (біля них зелена галочка); рекомендовані і частково рекомендовані (жовтий трикутник); що не рекомендуються, які можуть спричинити проблеми з безпекою або роботою додатків (червоний знак оклику).

У будь-якому випадки відключаючи якусь функцію – ви нічим не ризикуєте, завжди можна її включити назад або відновити систему з точки відновлення!

Перша група налаштувань “Налаштування параметрів безпеки“І в ній ви можете:

1.Отключіть кнопку розкриття пароля – при реєстрації на інтернет-сайтах, в поле введення пароля Ви можете бачити введено жодного символу, натиснувши на значок очі. Якщо ви хочете відключити можливість того, що при цьому хтось підгляне ваш пароль на екрані, вимкніть цю функцію;

2.Отключеніе записи дій користувача – покрокове протоколювання дій користувача використовується для автоматичного запису дій і процесів, які запускаються на комп’ютері (включаючи текст опису елементів, які ви натиснули і скріншоти кожного натискання миші). Такий запис може допомогти фахівця технічної підтримки у вирішенні проблем з вашим комп’ютером. Якщо ця функція вам не потрібна, ви можете відключити її і тим самим підвищити рівень безпеки.

3.Отключіть телеметрію (1 з 3) – Майкрософт збирає інформацію про вашому комп’ютері, встановлених програмах і можливі проблеми в Windows 10. Крім того, звіти про помилки надсилаються до корпорації Майкрософт. Якщо ви не хочете відправляти цю інформацію в Майкрософт – можна відключити цю функцію.

4.Отключіть телеметрію (2 з 3) – дивись опис вище;

5.Отключіть телеметрію (3 з 3) – опис вище.

6.Отключіть Windows Media DRM доступ до інтернету – деякі музичні або відео-файли мають захист -DRM. Цей захист гарантує, що ці файли можуть бути відтворені тільки вами, тільки на цьому комп’ютері, або обмежують максимально допустиму кількість копій. Якщо у вас немає DRM- захищених файлів, ви можете відключити цю функцію. В іншому випадки можливо ви не зможете відтворювати DRM- захищені файли.

7.Запретіть доступ додатків до бездротових мереж – ця опція відключає доступ всіх програм до бездротових мереж. Можливо, що деякі програми перестануть працювати.

8. Заборонити доступ додатків до непарного пристрою – якщо цей параметр відключений то вам необхідно буде вручну встановлювати з’єднання з іншими пристроями в мережі (наприклад принтерами), щоб додатки мали доступ до них.

Налаштування Windows Defender і Microsoft SpyNet

1.Отключіть членство Microsoft SpyNet – Після того Windows Defender виявляє потенційну загрозу (зміна файлу на вашому комп’ютері) ця інформація може бути відправлена ​​до корпорації Майкрософт для аналізу. Це робиться в рамках так званої програми SpyNet. Ви можете відключити цю функцію.

2.Отключіть відправлення проб даних в Microsoft– після того як Windows Defender виявив можливу загрозу, проби даних можуть бути відправлені в Майкрософт на перевірку. Якщо ви не хочете відправити зразки даних – вимкніть цю функцію.

3. Не відсилати Майкрософт інформацію про зараження системи вірусом – якщо Windows Defender або інші засоби безпеки виявляють зараження вашого комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням, ця інформація надсилається до корпорації Майкрософт. Якщо ви хочете відключити передачу даних – скасуйте цю функцію.

4.Отключіть Windows Defender – Відключення не рекомендується! Windows Defender вбудований в Windows 10 антивірус, відключати його рекомендується якщо у вас встановлений інший антивірус. Хоча якщо ви встановлюєте інший антивірус то вбудований вимикається сам, можна в ньому включити періодичне сканування і він буде працювати на додаток до основного.

Налаштування захисту конфіденційності даних.

1.Запретіть спільне використання даних рукописного введення – в написаному Вами тексту, ви можете відправити зразки вашого почерку до корпорації Майкрософт для поліпшення розпізнавання рукописного введення в майбутніх версіях Windows. Якщо ви не хочете відправляти зразки вашого почерку -отключіте цю функцію;

2.Отключіть звіт по помилках в написаному Вами тексту – опис вище, можна відключити;

3.Отключіть збирача даних інвентаризації – призначений в першу чергу для використання в корпоративних мережах і служить для збору інформації про встановлених програм, пристроях і системної інформації всіх комп’ютерів в мережі. Якщо вам не потрібна така інформація – вимкніть цю функцію;

4.Отключіть камеру на екрані входу в систему – Windows 10 дозволяє запуск програми камери навіть при заблокованому комп’ютері. Цей засіб можна вимкнути, якщо вона вам не потрібна.

5.Отключіть і скинути рекламну ідентифікацію користувача (1 з 2) – система містить рекламний ідентифікатор, який дозволяє показувати рекламу на основі встановлених додатків, вашого використання додатків і вашої поведінки в браузері. Ця реклама може показуватися не тільки в додатках Microsoft.

6. Відключити і скинути рекламну ідентифікацію користувача (2 з 2) – опис вище;

7. Заборонити доступ додатків до облікового запису користувача – ця функція дозволяє додаткам мати доступ до вашого імені і фотографії, які ви вказали в налаштуваннях Windows. Якщо ви цього не хочете -отключіте цю функцію;

8. Відключити передачу рукописного тексту – Windows 10 передає дані про ваші звички листи. Які це дані і в якій мірі вони анонімізуючих в даний час не ясно.

9.Отключіть біометричні характеристики – якщо на вашому пристрої не встановлено пристрій для зчитування відбитку пальця, розпізнавання особи або сканування райдужної оболонки – можна відключити цю функцію;

10.Отключіть повідомлення додатків – якщо ви вимкніть цю функцію, то додатки більше не зможуть показувати повідомлення на “живих плитках”, екрані блокування або робочому столі. Для деяких додатків (наприклад календар) це обмеження не буде корисним;

11.Запретіть доступ додатків до календаря – якщо відключити цю функцію то додатки більше не матимуть доступу до записів в календарі. Функції деяких додатків можуть бути обмежені;

12. Заборонити доступ додатків до мікрофона – якщо ви використовуєте програми для спілкування через інтернет або диктофон – ця функція повинна бути відключена. У випадку якщо ви не використовуєте диктофон або запис аудіо-сигналу ви можете заборонити доступ додатків до мікрофона. Додатки не зможуть самостійно активувати мікрофон і записувати ваші розмови;

13.Запретіть доступ додатків до повідомлень – ця опція забороняє додаткам доступ до ваших повідомлень (електронна пошта, смс). Це може привести, що деякі програми не будуть працювати;

14.Запретіть доступ до мовних налаштувань браузера -Перехід до переліку мов браузера використовується веб-сайтами для відображення локального контенту;

15. Відключити передачу інтернет-адрес викликаються додатками в Windows Store – Windows аналізує адреси сайтів, які викликаються додатками і відсилає їх Windows Store. Ця функція підвищує рівень безпеки але також використовується для збору даних про відвідуваних вами інтернет- сторінках і передає ці дані компанії Майкрософт. Якщо ви не хочете цього – вимкніть цю функцію.

Налаштування синхронізації налаштувань Windows

1.Отключіть синхронізацію всіх налаштувань -виконуючи вхід в Windows 10 використовуючи обліковий запис Microsoft, за допомогою синхронізації ви можете створити ідентичні налаштування для всіх ваших пристроїв під управлінням Windows 10. Ваші настройки синхронізуються з серверами майкрософт і там зберігаються. Відключаючи цей параметр – ви відключаєте синхронізацію всіх налаштувань цієї категорії.

2.Отключіть синхронізацію налаштувань теми – опис вище;

3.Отключіть синхронізацію налаштувань веб-браузера;

4.Отключіть синхронізацію паролів;

5.Отключіть синхронізацію мовних налаштувань;

6.Отключіть синхронізацію налаштувань спрощеного доступу;

7.Отключіть синхронізацію додаткових налаштувань Windows.

Налаштування Cortana

1.Отключіть і скинути настройки Cortana -якщо ви не використовуєте особистого помічника Cortana -отключіте цю функцію. Таким способом ви вимкніть збір і передачу Майкрософт особистої інформації як контакти, поточні події календаря, голосові моделі, зразки почерку і історія введення даних.

2.Отключіть введення персоналізації \ знайомство з користувачами (1 з 4) – для знайомства з користувачами майкрософт збирає інформацію про голосі, почерку і введенні з клавіатури. Також збирається інформація про вашому календарі та контактах. За допомогою цієї інформації комп’ютер краще розпізнає вашу вимову і почерк. Вимкніть цю функцію якщо не хочете щоб ваша особиста інформація передавалася Майкрософт. Ця функція необхідна для Кортан.

3.Отключіть введення персоналізації \ знайомство з користувачами (2 з 4) – опис вище;

4.Отключіть введення персоналізації \ знайомство з користувачами (3 з 4);

5.Отключіть введення персоналізації \ знайомство з користувачами (4 з 4);

6.Запретіть Cortana і пошуку використовувати дані місця розташування і позиції – Cortana використовує функцію місця розташування для того, щоб вносити зміни в пошук в інтернеті;

7.Отключіть Веб-пошук в локальному пошуку – одночасно з локальним пошуком здійснюється пошук в інтернеті. Якщо ви хочете обмежити пошук тільки на комп’ютері – вимкніть цю функцію;

8.Запретіть відображення результатів пошуку з Інтернету.

Управління службами визначення місця розташування

1.Отключіть функцію місцеположення (1 з 2) – функція визначення місця розташування, використовуються щоб веб-сайти або додатки могли показувати відповідне утримання, наприклад навігацію або інформацію про ресторанах;

2.Отключіть функцію місцеположення (2 з 2).

3.Отключіть функцію скрипта для визначення місця розташування – опис вище;

4.Отключіть датчики позиціонування і локалізації – відключення GPS-приймача і гіроскопа. Ця функція використовується планшетними комп’ютерами.

5.Отключіть служби Windows для визначення місця розташування (1 з 2) –  процес Windows визначає поточне місце розташування комп’ютера для того, щоб наприклад вводити певні географічні обмеження. Відключення процесу заборонить програмам отримувати доступ до поточних позиціях;

6.Отключіть служби Windows для визначення місця розташування (2 з 2);

7.Запретіть доступ додатків до вашого місця розташування (1 з 2) – ця функція дозволяє додаткам дізнаватися ваше місцеположення. Це потрібно деяким додаткам для того щоб відображати вміст на вашій мові, або в залежності від певного регіону. Відключення цієї функції може призвести до відмови роботи деяких додатків, або до того що деякі додатки будуть відображатися на іноземній мові.

8.Запретіть доступ додатків до вашого місця розташування (2 з 2).

Запобігання передачі призначених для користувача і діагностичних даних

1.Отключіть телеметрію додатків (1 з 3) – при відключенні цієї функції Майкрософт не більше передавати дані телеметрії – статистику використання програм, помилок і користування комп’ютером;

2.Отключіть телеметрію додатків (2 з 3);

3.Отключіть телеметрію додатків (3 з 3).

Управління оновленнями Windows

1.Скачіваніе оновлень для Windows за допомогою PSP технології (1 з 3) – поновлення для Windows не повинні бути повністю завантажені з серверів Microsoft, вони також можуть перебувати на комп’ютерах у вашій мережі, або на комп’ютерах інших інтернет користувачів. Таким чином особливо великі поновлення можуть бути завантажені швидше. Одним з недоліків є в даний час, що одночасно і Ваш комп’ютер також відправляє дані поновлення інших комп’ютерів, що зменшить швидкість інтернет доступу. Якщо ви не хочете цього – вимкніть функцію;

2.Скачіваніе оновлень для Windows за допомогою PSP технології (2 з 3);

3.Скачіваніе оновлень для Windows за допомогою PSP технології (3 з 3);

4.Актівіровать відстрочку установки оновлень – оновлення системи можуть бути відкладені на строк до декількох місяців, щоб встановити їх в більш відповідний час;

5. Заборонити автоматичне оновлення драйверів – драйвери автоматично оновлюються через центр оновлення. Часто драйвера від виробників є більш працездатними, ніж ті що приходять з оновленням Windows. Якщо хочете оновлювати драйвера самі без допомоги центру поновлення – відключіть цю функцію;

6.Отключіть автоматичне оновлення програм за допомогою Windows Update – додатки можуть автоматично оновлюватися через центр оновлення. Якщо ви хочете оновлювати додатки самостійно – вимкніть цю функцію;

7.Отключіть автоматичне системи (Windows Update) (1 з 2) – відключення не рекомендується! Відключення автоматичної установки оновлень Windows. Уразливості системи не усуваються автоматично;

8.Отключіть автоматичне системи (Windows Update) (1 з 2);

9.Отключіть оновлення інших продуктів через центр поновлення – ця опція відключає поновлення інших продуктів, таких як Office і т.д. Теж відключати не рекомендується.

інші налаштування

1. Відключити нагадування зворотного зв’язку (1 з 2)– майкрософт часто просить зворотний зв’язок. Якщо ви хочете запобігти цьому – вимкніть функцію;

2.Отключіть нагадування зворотного зв’язку (2 з 2);

3.Отключіть інтернет-пошук (Bing) для локального пошуку – під час локального пошуку додатків або налаштувань система одночасно шукає відповідей в інтернеті за допомогою Bing. Якщо ви не хочете цього – вимкніть функцію;

4.Отключіть індикатор стану підключення до мережі Windows ;

5.Отключеніе Майкрософт OneDrive.

Висновок: додаток хоч і невеликих розмірів але дозволяє відключити безліч налаштувань, які використовує Windows 10 для стеження. Можна відключити тільки рекомендовані параметри, а можна і частково рекомендовані, або все. У будь-якому випадки перед відключенням буде створена точка відновлення системи і можна буде все відкотити назад. Також через цю програму можна відновити всі функції за замовчуванням. Цей додаток буде корисно багатьом користувачам Windows 10.

Ссылка на основную публикацию