Запароліть роутер досить просто: покрокова інструкція

Для забезпечення безпеки домашньої мережі слід запароліть роутер після вказівки основних налаштувань мережі. Зміна ключа доступу до веб-інтерфейсу допоможе уберегти параметри маршрутизатора від несанкціонованого входу. Крім вказівки нового пароля від адміністративної панелі також слід вибрати складний ключ доступу до мережі WiFi. Якщо він буде досить надійний, зловмисник не зможе дійти до етапу зміни налаштувань, навіть в тому випадку, коли він отримає доступ до бездротової мережі.

Стандартний алгоритм зміни пароля для будь-яких роутерів

Перш за все необхідно відкрити панель управління маршрутизатором. Для цього необхідно знати IP-адресу веб-інтерфейсу, стандартний логін і пароль, задані виробником. Зазвичай ці дані можна уточнити на наклейці, яка розташована на нижній панелі роутера. Щоб увійти в веб-інтерфейс, підключіться до мережі, введіть потрібну адресу IP в адресному рядку будь-якого браузера і натисніть «Enter» на клавіатурі. У діалоговому вікні введіть ім’я власника і стандартний ключ, потім натисніть відповідну кнопку в інтерфейсі.

Після цього знайдіть пункт меню, який відповідає за системні настройки маршрутизатора. У заводській прошивці більшості роутерів цей розділ розташований внизу. Як правило, новий код доступу до параметрів пристрою буде потрібно ввести двічі. У першому полі потрібно вказати новий пароль, а в другому – його підтвердження. На деяких маршрутизаторах також можлива зміна імені адміністратора. Рекомендується поміняти стандартний логін, якщо ваш девайс підтримує таку можливість.

Зверніть увагу! Якщо раніше пристрій регулювали іншим користувачем, стандартні дані облікового запису можуть не підійти. Рекомендується зробити скидання налаштувань, щоб отримати можливість входу в панель управління. Для цієї операції зазвичай використовується окрема кнопка на задній панелі девайса.

Запароліваніе на маршрутизаторі TP-Link

Адміністративний інтерфейс більшості роутерів TP-Link стандартизований, тому при вході не повинно виникнути труднощів. Зазвичай використовується IP-адреса 192.168.0.1 або 192.168.1.1, логін і ключ доступу збігаються, їх значення: admin. Точні дані для конкретної моделі можна дізнатися на стікері внизу пристрою або на сайті TP-Link. У меню, перейдіть в розділ «System tools -> Password »або« Системні інструменти -> Пароль »в російськомовній версії інтерфейсу. У цьому меню можна:

  • Запароліть роутер;
  • Змінити ім’я користувача.

Вкажіть новий пароль і, при необхідності, новий логін для входу в веб-інтерфейс маршрутизатора. Кількість символів в обох параметрах не повинно перевищувати 15. При цьому рекомендується використовувати літери в різних регістрах (верхній і нижній), цифри і спеціальні символи. Єдиний виняток – символ пробілу, його застосування не допускається.

Важливо! На нових версіях програмного забезпечення також можна використовувати універсальний адреса для входу в настройки: tplinkwifi.net. Ім’я користувача і код при цьому не змінюються.

Як запароліть роутер ASUS

Запустіть будь-який браузер і наберіть в його адресному рядку IP, який вказаний в інструкції (як правило, це 192.168.1.1). Вкажіть ім’я користувача та пароль. Якщо ця інформація невідома, уточніть її в інструкції або в одній з баз даних з параметрами входу за замовчуванням, наприклад Router Passwords. Відкрийте посилання «Додаткові настройки -> Адміністрування », після чого перейдіть на вкладку« Система ». У першій таблиці ви зможете змінити початковий пароль, заданий на роутері. Щоб задіяти зміни, перезавантажте девайс.

Порада! Не слід плутати пароль від маршрутизатора і ключ доступу до мережі WiFi. Для зміни значення другого параметра скористайтеся пунктом меню «Бездротова мережа». Як технології захисту підключення мережі рекомендується вибрати «WPA-PSK / WPA2-PSK».

Ссылка на основную публикацию