Запрошення операція вимагає підвищення. код 740

Привіт, адмін! Зіткнулася з помилкою при запуску установника однієї гри на своєму комп’ютері з Windows 10: “Неможливо виконати файл * .exe. CreateProcess: збій; код 740. Запрошення операція вимагає підвищення“. На комп’ютері працюю під обліковим записом з повними правами адміністратора, намагалася запустити файл установку і простим подвійним клацанням, так і з підвищеними правами за допомогою меню «Запустити від імені Администартор».

Як можна все-таки запустити установку?

відповідь

Поява на екрані комп’ютера з ОС Windows 10 повідомлення про помилку “Запрошення операція вимагає підвищення” з кодом 740 при спробі установки або запуску програм, пов’язане з одними правами, під якими запускається процес запускається файлу. Причому, що цікаво, проблема може з’явитися як у користувачів, що працюють під обмеженою обліковим записом, так і адміністраторів.

В англійській версії Windows помилка виглядає так:

Error 740: The requested operation requires elevation

Сама по собі ця помилка викликається механізмом контролю облікових записів користувача (User Account Control). Розглянемо, як це обійти, не чіпаючи настройки UAC (повзунок або політики).

Проблема з запуском завантаженого файлу

Повідомлення про неможливість запуску може з’явитися на екрані при спробі відкрити в браузері тільки що завантажений з Інтернету виконуваний файл. Рівень довіри сайту, з якого ви завантажили файл, при цьому не має значення (тобто тут не справа в фільтрі SmartScreen).

У тому випадку, якщо запуск програми з браузера блокується, спробуйте запустити його з оболонки провідника Windows прямо з папки завантажень (якщо при ручному запуску також з’явиться помилка, спробуйте клацнути по файли ПКМ і запустити його від імені адміністратора).

Мітка сумісності файлу

У тому випадку, якщо помилка 740 про необхідність запуску програми з підвищеними привілеями виникає при спробі запустити виконуваний файл з провідника Windows (або через ярлик програми), перевірте у властивостях файлу на вкладці сумісність не включена опція Виконувати цю програму від імені адміністратора. В цьому випадку при спробі запуску такого додатка під звичайним користувачем, провідник не сможе виконати підвищення привілеїв користувача до адміністратора, чого вимагає параметри файлу.

Рішення просте – зняти позначку у властивостях файлу. Якщо чекбокс недоступний, треба спочатку натиснути на кнопку «Змінити параметри для все користувачів»І відключити опцію там.

Порада. У ряді випадків проблема вирішується спочатку зняттям позначки про запуск файлу з розширеними правами, а потім її повторно встановити на місце.

Запуск однієї програми з іншої

Файл може не відкриватися і з інших причин – наприклад, коли один додаток вимагає для роботи запуску іншого, яке вимагає прав адміністратора для роботи:

  • деякі ігри працює тільки через лаунчером, і вирішувати проблему доведеться двічі, знімаючи і встановлюючи позначку у властивостях з кожної цієї програми;
  • в деяких випадках додатки запускають інші в процесі установки (наприклад, разом з іграми встановлюється пакет DirectX або Microsoft Visual C ++);
  • в процесі роботи браузера або офісного пакету програм може запуститися установка додаткових розширень і компонентів.

Розібратися з проблемою можна, запустивши не відривати файл вручну, окремо від програми. Так, інсталяція DirectX можлива з тієї ж папки, в якій знаходиться гра. Для цього знову доведеться запускати файли від імені адміністратора.

З помилкою 740 стикаються і при збереженні (!!!) різних файлів – аудіо, відео, зображень і документів, спробуйте зберегти такі файли в каталоги профілю користувача (Робочий стіл, Документи та ін.).

Відключення UAC як крайній захід

Якщо помилку не вийшло виправити жодним з вищезгаданих способів, можна відключити відповідає за перевірку прав службу (UAC – що вкрай не рекомендується !!!!). Для цього виконують такі дії:

  1. Перейти в меню «Пуск».
  2. Відкрити «Панель управління».
  3. Увійти в категорію облікових записів.
  4. Вибрати зміна параметрів контролю і встановити повзунок на значенні «Не повідомляти».

Операцію можна виконати швидше за допомогою командного рядка. У ній вводиться команда UserAccountControlSettings, що відкриває вікно зміни параметрів.

Ссылка на основную публикацию