Засіб оцінки системи: перевіряємо можливості Windows. –

Засіб оцінки системи – створений Microsoft інструмент оцінки “можливостей” встановленої копії Windows саме на вашому комп’ютері \ ноутбуці. Він входить до складу Windows Experience Index (WEI) і використовує модуль Windows System Assessment Tool (WinSAT) з метою зіставити вимоги програм і можливості комп’ютера. Існує з незапам’ятних часів, кочує від версії до версії за тек, але з кожним разом залазить в усі більш потаємні куточки системи. На момент появи Windows 10 засіб оцінки системи – дуже інформативний інструмент, що дозволяє визначити відверто слабкі місця вашої машини під управлінням Windows.

За якими параметрами WEI дивиться? 

WEI зондує п’ять основних “розділів” вашої збірки:

 • графіка Робочого столу
 • 3D графічний ігровий компонент
 • пропускну здатність RAM
 • швидкість обміну даними з системним сховищем (жорсткий диск, SSD і т.п.)
 • обчислювальні можливості ЦПУ

У підсумкових звітах можна буде ознайомитися як із загальною оцінкою продуктивності, так і з конкретними показниками. Загальні результати оцінюються за бальною шкалою: від 1 до 9,9. І чим вище, тим краще. Однак чим “красивіше” форма звітності (в графічній обгортці), тим формальні і узагальнені буде звіт: система Windows не заморочується і просто ставить найнижчий з отриманих балів. Такий варіант – розмова ні про що. А тому ми розглянемо кілька способів запуску і отримання різних типів результатів оцінки нашої збірки: від “на швидку руку” до в складі розширених звітів.

умови:

 • працюю в Windows 10/7 64-x в різних збірках
 • під час тесту краще тримайте руки подалі від клавіатури і миші
 • якщо перевіряєте ноутбук – підключіть зарядник до акумулятора
 • якісь команди в деяких системах і збірках не працюють: ще або вже

Засіб оцінки системи з командного консолі: Winsat

Запускаємо і набираємо команду

winsat formal

Результати, які ви побачите допоможуть скласти дуже загальне уявлення про швидкостях і можливості Windows на комп’ютері. Однак утиліта може надати куди більш детальний звіт по конкретним вузлам. Наберіть довідку:

winsat -?

Вона русифікована, тому проблем з конкретними тестами у вас не буде. Я виділю роботу з утилітою в окрему статтю, бо воно того варте.

Засіб оцінки системи з PowerShell

Запускаємо адміністратором, набираємо

Get-CimInstance Win32_WinSat

Швидкий звіт на швидку руку перед вами:

Засіб оцінки системи з провідника: shell: games

Оновивши свою Windows 10 до версії 1803 цей варіант перевірки у мене кудись пропав. Однак в попередніх версіях він працює безвідмовно. Для запуску відкриваємо провідник:

і вводимо команду

shell: games

Засіб оцінки системи з командного консолі: звіт засобів діагностики

Для того, щоб подивитися на результати тестування, сам тест потрібно спочатку запустити. Це робиться з утиліти Системного монітора. Для цього:

 • затискаємо WIN + R і вводимо perfmon
 • вирушаємо по шляху

Групи збирачів даних -> Системні -> System Diagnostics

 • клацаючи по кнопці Пуск генеруємо звіт. На його формування йде трохи більше хвилини. І поглянути на нього можна буде тут же, спустившись в лівій частині вікна до пункту

звіти -> Системні -> System Diagnostics

Сюди ми вже з вами заходили, коли формували Звіти про стан Windows. Якщо ви вирішуєте конкретні проблеми, вирішивши скласти кілька звітів, ось команда, яка дозволить складати звіт прямо з командного рядка:

perfmon / report

Розділи, що перевіряються WEI також тут присутні. Ось вони:

Від себе додам, що інформативніше звітності в Windows про загальний її стан ви не знайдете.

Засіб оцінки системи: подивіться звіт в браузері

Ще одна форма з результатами тестування Windows доступна в xml форматі. Його (за замовчуванням) може відкрити тільки Internet Explorer. Для цього в адресному рядку провідника наберіть шлях:

% Windir% \ Performance \ WinSAT \ DataStore

Ваш звіт містить в назві …Formal…:

Клацаємо двічі, вибравши IE. Бали оцінки легко знайти, затиснувши клавіші Ctrl+F для виклику рядки пошуку по документи і набравши winspr:

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию