Заставка в windows – як включити і змінити

Вітаю вас, дорогі читачі.

Багато користувачів сприймають скрінсейвер, як черговий інструмент для прикраси операційної системи. Але насправді ця функція також допомагає приховувати інформацію від «зайвих очей», коли раптом ви відійшли від комп’ютера. Сьогодні заставка може приймати самі різні форми, починаючи від простих картинок, і закінчуючи складною анімацією. Сьогодні я розповім про основні аспекти цієї частини операційної системи.

включення

Заставка представляє собою вбудовану і встановлену додатково програму, яка запускається через певний час якщо за комп’ютером не було ніяких дій. Вона розроблялася, щоб приховати від користувачів запущені файли, а також для зниження енергоспоживання. Звичайно ж більш дієвим способом являє вимикання монітора, а ще краще – всього пристрою.

Отже, щоб поставити активну картинку на комп’ютер або ноутбук, необхідно виконати кілька рухів:

  1. На робочому столі натискаємо ПКМ, а потім «персоналізація». Також сюди можна потрапити через «Панель управління»І«оформлення».

  2. Відкриється вікно, в якому вибираємо «заставка».

  3. З’явиться меню «Параметри екранної заставки». Воно пропонує вибрати картинку, внести деякі корективи і виставити проміжок часу, через який функція буде запускатися.

Крім того, тут передбачений «Перегляд», Який допоможе відразу в повній мірі познайомитися з тим або іншим додатком.

Після того, як ви остаточно визначилися, підтверджуємо свої дії.

Тепер, коли ваш пристрій буде включено, але не активно протягом виставленого часу, з’явиться активна картинка, напис, годинник або ще щось.

вимкнення

Раніше подібна функція встановлювалася за замовчуванням. Але ось починаючи з Windows 7, вона вже виключена. Правда все ж деякі користувачі зустрічаються із ситуацією, коли програма активна. Як прибрати її?

Все просто. Заходьте всі в той же меню і замість певної активної картинки вибираєте «немає». Чи підтверджуєте дії.

Відсутнє

Іноді деякі користувачі зустрічаються із ситуацією, коли заставка не включається. Це може бути пов’язано з декількома факторами.
Одним з найпоширеніших є використання неправильних драйверів для відеокарти. Або їх повна відсутність. Справа в тому, що даний інструмент безпосередньо пов’язується з вищевказаним вбудованим пристроєм. А тому необхідний «провідник». Для перевірки зайдіть в «Пуск», А потім в«Панель управління». Нас цікавить “Диспетчер пристроїв». Саме тут ви зможете знайти потрібну інформацію. Вона знаходиться на вкладці «відеоадаптери».

Якщо ви точно впевнені, що у вас встановлено інше обладнання або ж на значку видно знак оклику, значить потрібно перевстановити драйвера. Для цього на піктограмі натискаєте правою кнопкою, а потім вибираєте «властивості». Переходьте на відповідну вкладку, де і буде «оновити».

Варто відзначити, що в Windows 8 і навіть в Windows 10 процедура точно така ж. Якщо з якихось причин нічого не змінюється, спробуйте звернутися до офіційній сторінці розробника в Інтернеті.

Іноді все ж буває, що користувачі не знають, хто саме є виробником. У цьому випадку все в тому ж «диспетчері пристроїв»Відриваєте відповідний елемент і відправляєтеся на вкладку«відомості». Вибираєте зі списку «ВД обладнання». У нижньому вікні з’явиться кілька рядків. Вам потрібно виділити першу і скопіювати її. Далі просто вирушаєте в зручну пошукову службу і вставляєте текст, збережений в буфері обміну. Завантажуєте безкоштовно відповідний пак, а потім встановлюєте його. Перезапускаєте комп’ютер і перевіряєте.

Разом з тим можна скористатися і спеціальною програмою, яка самостійно знаходить відсутні або застарілі драйвера, викачує нові версії і встановлює їх. Втім, я вже писав про це раніше. Детальну інформацію можна переглянути тут Драйвер бустер для виндовс 10.

Ще один спосіб – скористатися «центром оновлень». Детально зможете знайти дані, перейшовши за посиланням.

Не запускається

Нерідко користувачі зустрічаються з проблемою, коли змінити заставку можна, але вона не запускається. Таке найчастіше спостерігається в результаті використання вийшла з ладу лазерної миші. Щоб переконатися, просто спробуйте змінити підключається пристрій. Якщо в результаті вам вдалося успішно запустити активний малюнок – необхідна заміна маніпулятора. В іншому випадку перевірте поверхню, на якій знаходиться миша.

примусовий запуск

У деяких ситуаціях можна використовувати цей інструмент в примусовому порядку. Як налаштувати роботу функції в такому режимі?

Просто – заходимо в «провідник»І в верхньому рядку«пошуку»Набираємо«* .scr». У вікні з’являться всі можливі заставки. Але як зробити так, щоб потрібна запускалася? Вибираєте підходящу, натискаєте на неї ПКМ, і вибираєте «Надіслати на Робочий стіл». Тим самим у відповідному місці з’явиться ярлик.

Тепер ви можете його запускати в будь-яку секунду. Крім цього, ви маєте можливість призначити гарячі клавіші. На ярлику викликаєте «властивості». Далі знайдіть поле «Швидкий виклик»І натискаєте відповідну вам комбінацію. Підтвердіть дії.

Варто зазначити, що сьогодні користувачі можуть встановлювати не тільки стандартні програми, але і викачані з Інтернету. Причому заставка приймає абсолютно будь-який вид: годинник, який літає об’ємний текст, квітуча сакура, набір фотографій і багато іншого.

Що ж, здається тут мені вдалося вмістити все, що пов’язано з цією темою. Навіть розібралися, чому не працює потрібний компонент.

Сподіваюся, вам допомогла стаття вирішити задачу. Передплачуйте і розповідайте друзям.

Ссылка на основную публикацию